Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Kamień filozofów ?  (Read 4458 times)

rivFox

 • New user
 • Posts: 2
  • View Profile
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #15 on: September 15, 2014, 22:42:33 »

Kamień filozoficzny. Od wieków poszukiwany przez alchemików. Wiele ludzi zmarło chcąc go pozyskać.
Czy tutaj jest pozbawiony sensu? Nie!
Po pierwsze, stworzenie kamienia filozoficznego jest bardzo trudne. Nie jest znana jego receptura, trzeba próbować i przy tym ryzykować ogromne straty materialne (koszta, straty surowców), a dodatkowo ryzykować życie.
Po drugie, plotki jak stworzyć kamień filozoficzny mogą być wplecione w fabułę. W całym świecie można coś usłyszeć. Wiele z nich może być tylko bajkami, ale gdzieś może trafić się odpowiednia rada.
Po trzecie, w tej grze występuje śmierć permanentna. Dlatego kamień filozoficzny może być jednorazowym przedmiotem, którym można ożywić zmarłą postać, albo siebie - ale tylko np. do pół godziny od zgonu. Fabularnie to też można wyjaśnić. Można stworzyć całą filozofie świata. Filozofie śmierci. (o, coś takiego to sam mógłbym stworzyć. Genialne wyzwanie dla osoby mojego pokroju).
Po trzecie, kamień filozoficzny może się wyczerpywać. To jednak nie jest nieskończone źródło energii. Dodatkowo można ograniczyć zmiany tylko z pewnego grona pierwiastków, które by pasowały.

Po czwarte, najważniejsze. Kamień filozoficzny to mit. Zawsze nim był. Ci którzy szukali tego skarbu, nie wiedzieli czy on naprawdę istnieje. Tak samo można stworzyć w grze. Osoby odpowiedzialne za fabule mogą stworzyć wokół kamienia filozoficznego legendę. Jeśli ktoś poświęci masę czasu i środków odnalezienie, wytworzenie czegoś co mogło nawet nie istnieć - należy mu się duża nagroda. Szukanie kamienia filozoficznego może się okazać celem istnienia całej postaci. Albo nawet grupy ludzi. Zakony, religie, tajne organizacje.

Po piąte, jeśli świat odkryje, że taki przedmiot powstał to każdy będzie chciał go zdobyć. Postać, która go posiada będzie zagrożona. Fabularnie administracja może tutaj wejść i namieszać urozmaicając fabułę. Gracz wpłynie na niesamowity, globalny event :)
Logged

Dagrog

 • User
 • Posts: 83
  • View Profile
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #16 on: September 26, 2014, 23:56:56 »

Podoba mi się wplecenie kamienia w fabułę, rzadko słyszane opowieści i przypuszczenia, usłyszane i wyczytane w księgach i skrawkach starych płócien i nie wiadomo czy to tylko informacyjne bajki. Ale jest inna  strona tego medalu, kiedy niedajboże ktoś odkryje skład, ludzie potracą sensy normalnej gry i zaczną próbować zrobić swoje, bo jak wiadomo przepisy są nie tylko wykradane (o ile będzie się to działo w samym Enidust) to ktoś z pewnością podzieli się tym przepisem w necie... więc o ile samo zrobienie kamienia było by nie możliwe, to istniał by gotowy tylko 1 na świecie o którego walczył by każdy, krążył by tu i tam, i nie tylko woje by mieli się o co bić ale złodzieje co kraść... Nieśmiertelność odpada o ile to tylko leczy i regeneruje ciało czasowo i musi być uzupełniane (pity potek).
Logged

rivFox

 • New user
 • Posts: 2
  • View Profile
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #17 on: September 27, 2014, 15:59:46 »

Moim zdaniem problem nie istnieje. Po pierwsze, kamień może nawet nie istnieć. Po drugie, jeśli będzie istniał to może wymagać specjalnych trudno dostępnych składników oraz umiejętności. A jeśli kamień będzie istniał, zostanie stworzony to przecież można fabularnie zareagować od strony administracji. To przedmiot legendarny. I tym samym takich przedmiotów legendarnych może istnieć wiele.
Logged

Pan_Lemur

 • Forum Supporter [non-dev]
 • User
 • **
 • Posts: 1292
  • View Profile
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #18 on: September 27, 2014, 20:51:53 »

a może bądźmy oryginalni? kamień filozofów jest co najmniej zużyty jak maluch... którym jeździ mój wujek ze wsi. serio gdyby usunąć rdzę to by tylko opony i fotele zostały...
Logged
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Rahl

 • User
 • Posts: 694
  • View Profile
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #19 on: October 05, 2014, 15:21:56 »

A ja mam taki pomysł...Nikt nie musi wiedzieć, że Kamień tak na prawdę nie istnieje...Niech ludzie starają się odkryć recepturę, szukają różnych dziwów itp. Na koniec okaże się, że odkrył całą masę mikstur na których i tak zbije fortunę :P
Logged

Dalekiii

 • User
 • Posts: 11
  • View Profile
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #20 on: February 25, 2015, 02:39:19 »

Hmm... Może trochę minęło już czasu, od kiedy ktoś coś tutaj pisał, ale mam nadzieję, że ktoś tu czasami zagląda :) A jeśli chodzi o sam temat wątku, jak i wypowiedzi moich poprzedników to uważam to za ciekawy pomysł, żeby wpleść to w fabułę. Jedna osoba albo organizacja zmieni bieg historii (rozpoczynając event), to naprawdę intrygujące, aż pociągające. Jeśli chodzi o problemy w tej kwestii, to radziłbym aby wytworzenie takiego Kamienia Filozoficznego (bądź jakaś inna nazwa) była jednorazowa. Może to być jakiś potrzebny składnik, który występuje na świecie w liczbie 1 (np. zamrożone jajo czarnego smoka, które już wyginęły [mało oryginalnie, ale nie w tym rzecz]).
Logged
Pages: 1 [2]