Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Kamień filozofów ?  (Read 2022 times)

ptaszo

• User
    • View Profile
Kamień filozofów ?
« on: August 06, 2014, 18:41:44 »

Co sądzicie aby można było stworzyć kamień filozofów ? Oczywiście nie mógłby być to wytwór byle alchemika. Jak taki kamień mógłby być wytwarzany ? (żadnych odpowiedzi z Full Metal Alchemist w tle  :P)

Lykaon

• Guest
Re: Kamień filozofów ?
« Reply #1 on: August 06, 2014, 19:04:33 »

Przede wszystkim po co ktoś ma go tworzyć? Rozwiń swoją myśl :)

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: August 06, 2014, 19:19:59 »

Jak wiadomo kamień filozofów miał zapewnić nieśmiertelność , potęgę , tworzyć złoto z ze wszystkiego co dostępne. Z tym każdy mógłby być wspaniałym wojownikiem , potężnym magiem itd.
Jak dla mnie żeby stworzyć kamień filozoficzny trzeba by zabić jakieś 3 mistyczne stworzenia i przetworzyć ich części ciała np:

- Krew Smoka

-Róg Jednorożca

-Oko Krakena

+dodatkowo 1000 niewinnych ludzkich dusz

Oczywiście niewinne ludzkie dusze nie będą mogły zostać skalane żadnym kłamstwem , zabójstwem itd  ;)

Lykaon

• Guest
« Reply #3 on: August 06, 2014, 19:27:35 »

Z tą nieśmiertelnością to byłoby przegięcie, ale załóżmy, że będzie zamieniał każdy przedmiot jaki chcemy (grzyby w złoto itd.). Jeśli będzie złoto to automatycznie potęga przyjdzie sama. Rzecz jasna kamień taki musiałby mieć jakieś ograniczenia by nie zachwiać ekonomią.

Nie wiem czy dałoby się tak to z balansować. Jeśli nie to może podnosić statystyki postaci do poziomu najsilniejszych bossów w grze.

Tak czy siak Twój pomysł jest niezły :)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: August 06, 2014, 20:49:27 »

Jak przedmiot, który zmienia wszystko w złoto (o nieśmiertelności nie wspominając) może nie zachwiać równowagą w grze? Chyba, że byłoby coś takiego jak Niebiosa w Diablo gdzie zasiadałaby rada i chroniła ten przedmiot przed innymi graczami ;D

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: August 06, 2014, 21:19:39 »

A czy potężny mag nie zachwieje równowagi w grze ? A czy potężne królestwo nie zachwieje równowagi ? Wszystko sprawia, że równowaga zostaje zachwiana w jednym bądź innym kierunku.

Sam pomysł jest ciekawy. Z tym, że nieśmiertelność winna być umowna w tym względzie, że dopóki pijemy napój czy sam napój błyskawicznie leczy rany itp. Nieśmiertelność od tak mi nie pasuje, no i zawsze pozostaje dekapitacja ;)

Zamiana w złoto to raczej winno zamieniać tylko metal w złoto. Poza tym, jak ktoś wspomniał zrobienia kamienia to nie taka prosta sprawa. Rzadkie składniki, a żeby i śmieszniej było to mieszanka rzadkich składników z pospolitymi z dodatkiem płynnych metali (Tych rzadkich jak i nie) i innego rodzaju. Sprawi to, że zrobienie kamienia będzie trudne, wręcz awykonalne i stworzenie go będzie nieopłacalne, ale jednak możliwe co może zapewnić sporej liczbie osób niezłą zabawę ;)

(Nie mówię też tu o tym, że dostosowanie temperatury odpowiednich kolb alchemicznych itd. Awykonalne)

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: August 06, 2014, 21:44:29 »

Gdyby istnieli jacyś bogowie to taki kamień możnaby było zdobyć poprzez wykradnięcie go jakiemuś bogu. Ale wtedy byłyby takie konsekwencje, że taki bóg zacznie tego złodzieja ścigać.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #7 on: August 07, 2014, 15:56:36 »

Nieśmiertelność bym zamienił na bardzo dobry eliksir leczenia. Z tym zamienieniem w złoto to zgadzam się z postem Rahla. W sumie w tej grze liczy się współpraca, więc jak będzie 1 gość, który ma takie bogactwo i siłę, to może być ciekawie. 50 ludzi zbiera się by pokonać 1 gracza, niezapomniane wydarzenie ;)

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: August 08, 2014, 03:10:07 »

Według mnie to powinien mieć pasywne działanie ( co do leczenia) i nieszczególnie błyskawiczne , pamiętajmy że to "substancja idealna" czyli jednocześnie płynna i stała ( ciało nienewtonowskie ?)  :o

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #9 on: August 14, 2014, 16:36:35 »

Kamień filozoficzny miał być katalizatorem w transmutacji metalu nieszlachetnego w szlachetny,  można jedynie ustalić jego wytrzymałość, sprawność i wydajność, tworząc z niego bardzo rzadki przedmiot. Kwestię legend o życiu bym sobie odpuścił bo wraz z nimi zniknie szansa na balans.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #10 on: August 14, 2014, 21:06:13 »

tak szczerze to w ogóle bym tego paskudztwa nie robił... nie podoba mi się idea tworzenia złota czy jakaś forma nieśmiertelności....
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Men31

• New user
    • View Profile
« Reply #11 on: August 18, 2014, 17:04:39 »

Powinno to wyglądać tak: żeby stworzyć kamień filozoficzny trzeba ubić 3 bardzo rzadkie potwory i zebrać z nich składniki tak jak w pierwszym poście. Ale. Taki kamień tylko RAZ potrafiłby zmienić dowolną ilość metalu w złoto, po czym ulegał by autodestrukcji. Respawn rzadkich potworów - bardzo długi (miesiące). I teraz załóżmy, że jakaś mega pro gildia zdobyła składniki i skrafciła kamień. Każda inna niewiele gorsza gildia może próbować im go odbić i użyć go do własnych celów, więc takie trzymanie kamienia byle uzbierać jak najwięcej metalu było by ryzykowne. Po problemie.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: August 18, 2014, 17:49:21 »

Tylko co wy macie z tym ubijaniem... są złodzieje unikający kontaktu, inteligentni poszukiwacze przygód omijający pułapki czy magowie szukający jak reszta znajdziek a nie bicia czegoś. Można by dać lochy czy cokolwiek co nie wymaga walki której masz za dużo w innych grach? Chyba większym wyzwaniem jest przejść korytarz pełen pułapek które są dość trudne i nawet dla napakowanego wojaka są ogromnym problemem. Bicie zwierzaków jest po prostu nudne i doprowadza do mdłości, z tego co mi wiadomo to w poszukiwaniu przygód chodzi o przygody! Nie bezmózgie bicie wszystkiego co się rusza.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #13 on: August 18, 2014, 18:18:57 »

A jakie pułapki masz na myśli? Proszę, nie takie jak w Skyrimie typu "wejdź w ten obszar to spadną na ciebie kolce, lub cię podpali". Wolałbym coś trudniejszego i bardziej złożonego, ale trzymającego klimat gry.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #14 on: August 19, 2014, 18:14:52 »

Autodestrukcja? Co to za destrukcja przedmiotu który jest wykorzystywany jako katalizator.
3 rzadkie bossy z długim czasem respawnu? Albo wszyscy się tłuką jak to polaczki, albo zrzucają się na tonę złomu żeby go zamienić w złoto.
Anyway, sama koncepcja możliwości tworzenia przedmiotów takiego pokroju przez graczy mi się nie podoba. Rzeczy które normalnie człowiek może wymyślić /wykonać niech będą możliwe do stworzenia, inne niech będą z eventów.
Pages: [1] 2