Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: System nawigacji  (Read 4915 times)

RhinoRace

• User
    • View Profile
Odp: System nawigacji
« Reply #30 on: January 21, 2014, 14:50:46 »

Nazwy miejsc - super pomysł.
Ja właśnie dałbym graczom możliwość nazywania z wyjątkiem wyspy początkowej, gdzie nazwy powinny być naleciałościami historycznymi.
Nadawanie nazw powinno być wedle uznania, ale z ograniczeniami np. nie wolno używać słów wulgarnych etc. Każdy gracz może sobie nazwać daną górę jak chce, a i tak w kontaktach z innymi będą korzystać z nazwy z posiadanej mapy, przy czym na każdej mapie dana góra może się nazywać inaczej w zależności jak wpisał kartograf, na kogo zlecenie pracował etc.
Przykład ciekawej sytuacji: królestwo A i B mają przy granicach pasmo górskie z przełęczami, każda z nich ma własną nazwę, ale w obu królestwach są to inne nazwy. Dochodzi między nimi do wojny i królestwo A dowiaduje się, że B chce przeprowadzić wojska przez "Przełęcz Maga" - tylko niestety nikt w A nie wie, która z tych przełęczy to "Przełęcz Maga" i ma problem. Jeszcze gorzej jeżeli oba królestwa nadały tą samą nazwę tylko na inne przełęcze. W tym wypadku rola wywiadu mocno rośnie i wymusza na szpiegach znajomość zarówno własnego królestwa jak i królestwa, w którym szpiegują.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #31 on: January 21, 2014, 15:16:08 »

Ja jednak jestem bardziej przekonany do nazw wymyślonych przez twórców.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: January 21, 2014, 21:30:04 »

Jednak wtedy ominie nas zabawa...

Rhino mnie przekonał :D Kiedy nie możemy się dogadać, pokazujemy na mapie (o ile posiadamy).

I jeszcze taka jedna sprawa. Dobrze byłoby móc rozłożyć mapę, tak, by mogli patrzeć na nią wszyscy towarzysze jednocześnie. Ułatwi to planowanie, gdy jest
osób więcej niż dwie i przekazywanie sobie mapy staje się uciążliwe (jeśli gracze będą je robić, każda będzie się mniej lub bardziej różniła). Położyć ją na stole, czy ziemi...
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: January 21, 2014, 21:40:20 »

Świetny pomysł! Już widzę wielką mapę rozłożoną na stole w wielkim namiocie w którym jest oddział rycerzy ustawiających na niej chorągiewki :P

A właśnie...Dobrze by było można ustawiać takowe chorągiewki. Coś jak w Skyrim gdzie były pokazane forty i miasta zajęte przez Cesarskich i Gromowładnych :D

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: January 21, 2014, 22:02:47 »

Widziałem mniej więcej to samo. :D Knuli ściszając głosy...

Dobry pomysł :D. I rysować na niej, kiedy tak leży.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #35 on: January 22, 2014, 17:26:33 »

W Grze o Tron jak Robb Stark szedł dumnie ze swoją armią (do czasu) to co jakiś czas siedzieli w namiocie i mieli taką epicką mapę i figurki wilka, lwa itd. I jeszcze Stannis Baratheon miał taką. On miał nawet większą. Takie byłyby super :)

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: January 22, 2014, 18:24:10 »

Lich, ta mapa Stanisa to jest stół :) Znajduje się on na Smoczej Skale na najwyższym poziomie Kamiennego Bębna. Swoją drogą bardzo ciekawy ten stół.

"Sala Rzeźbionego Stołu znajduje się na najwyższym piętrze Kamiennego Bębna i jest okrągłym pokojem z czterema wysokimi oknami oraz widokiem na północ, południe, wschód i zachód. Znajduje się w niej duży stół, wyrzeźbiony i pomalowany w formę szczegółowej mapy Westeros. Tutaj Aegon Zdobywca planował inwazję na kontynent. Rzeźbiony Stół ma ponad pięćdziesiąt stóp długości, około dwudziestu pięciu stóp szerokości w najszerszym miejscu i czterech stóp w najcieńszym. Przy lokalizacji Smoczej Skały znajduje się tron z którego widać całą mapę."

Co nie zmienia faktu że takie mapy bądź stoły były by istnym dziełem sztuki które by nie tylko kosztowały, ale przepięknie się komponowały z wystrojem. Albo: - Co idziesz ukraść ?  (Stół) Stół idioto!?

A co byście powiedzieli na takie właśnie figurki które były by tworzone wraz z robieniem herbu państwa ? Lub takie chorągiewki były by miniaturami herbu.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #37 on: January 22, 2014, 20:58:39 »

No dokładnie o to mi chodziło. Dzięki, właśnie o to mi chodziło. A to co miał Robb Stark to też był stół? Bo o ile się nie mylę to oni podróżowali z tym. Więc to raczej stół nie był. Ale jak to była mapa taka składana no to fajnie mieli.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: January 22, 2014, 22:05:32 »

Robb miał raczej zwykłą mapę lecz figurki były wspaniałe. Cudownie to wymyślono. Wieże Freyów, Wilk Starków, lew Lanisterów :)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #39 on: January 23, 2014, 19:26:08 »

No więc coś takiego można by wprowadzić.

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #40 on: January 25, 2014, 11:59:05 »

Dobro pomysł z tymi figurkami można by to zrobić na rodzaj aplikacji, kiedy naciśniemy ppm na mape to zrobi sie zbliżenie i będziemy widzieć mape z figurkami i będziemy mogli ingerować w to gdy mamy pozwolenie dowódcy.
A co do rysowania map zrobił bym tak że każdy bendzie mógł sie nauczyć tego u NPC na poziom 1, a rozwijać to będziemy w miarę rysowania mapy. Polegało by to na tym że mamy kartke i ołówek i trzymając to w ręku rysowało by sie mapę, ale trwało by to dłużej niż zwykła podróż.
Po prostu kto więcej podróżuje ten lepiej rysuje.
Wszyscy wiemy że teren będzie sie zmieniał więc jak przejdziemy przez ten teren jeszcze raz to mapa sie nadpisze.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #41 on: January 25, 2014, 13:03:04 »

Moim zdaniem nie powinno to być bardzo skomplikowane i nie powinno być powiedzmy 2 map na cały świat. No bo bez przesady zaś. Rozumiem, że dawniej było to trudne, ale to jest gra, a mapa jest bardzo przydatna.

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #42 on: January 25, 2014, 14:30:50 »

więc mój pomysł jest odpowiedni bo każdy może stworzyć swoją mape. Ato czy jest mniej czy bardziej dokładna to pikuś.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: January 25, 2014, 22:16:06 »

Co tu do uczenia się? Łapiemy kawałek papieru, węgiel i tworzymy... Po kiego ograniczać się do nauki u NPC, tak prostej rzeczy ;D

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #44 on: January 25, 2014, 22:22:18 »

Żeby było ciekawiej. Kartografia to jest nauka a tego trzeba sie nauczyć a mi chodzi tylko o jedno razowe zapłacenie Npc 5 monetami i z głowy reszte sam rozwijasz.
Pages: 1 2 [3] 4 5