Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: System nawigacji  (Read 4913 times)

Liwosz2

• User
    • View Profile
System nawigacji
« on: June 23, 2013, 15:37:21 »

Witam, podszedł mi pomysł na system nawigacji. Oczywiście mapy, drogowskazy i kompasy będą, tylko takowa mapa, czy dostaniemy ją, czy może ktoś będzie musiał ją sporządzić? Jak myślicie, jakie by było najlepsze rozwiązanie? Osoba która zwiedza świat i na czystej kartce 'rysuje' się mapa?
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

Malin

• User
    • View Profile
Odp: System nawigacji
« Reply #1 on: June 23, 2013, 15:43:04 »

Tak,Teren powinien się rysować, ale nie w jakiś dokładny sposób, najlepiej byłoby gdyby takie mapy były niedokładne,szare i w rodzaju kopczykowej. Można byłoby kupić mapę kogoś innego który np. zwiedził świat ale chce się osiedlić i mapa mu niepotrzebna.
"Jeżeli absolutnie nikt Cię nie nienawidzi,to znaczy że robisz coś źle"

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 23, 2013, 15:45:06 »

Tworzenia mapy z odpowiednimi umiejętnościami i podróżą co by powodowało że cena mapy była by odpowiednia na początku do wysiłku jej utworzenia a więc kartograf byłby następnym rzemieślnikiem który musiałby podróżować

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 23, 2013, 15:47:23 »

Nie no bez przesady, mapa na samym początku powinna być już dodana ^^

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 23, 2013, 15:48:27 »

nie nie może być nie zgadzam się to będzie załatwie ja chce iść w nieznane 

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 23, 2013, 15:48:53 »

Dokładnie, lub też zwiadowcy którzy rysowali by takową mapę dla swoich dowódców celem zasadzki, czy też ataku :)

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 23, 2013, 15:50:13 »

No dokładnie, dodanie mapy na początku to duże ułatwienie, można określić gdzie się wybudować by czerpać największe korzyść :)

Cinek West

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 23, 2013, 17:47:34 »

Ja jestem za tym żeby mapa startowego miasta była znana albo rysowała by się samoistnie bardzo szybko, natomiast dalsze tereny trzeba by było eksplorować i korzystając z odpowiednich umiejętność i przyborów (np. papier i coś do rysowania) aby sporządzić ich mapę.

Ale jeśli kręcimy się gdzieś codziennie albo przechodzimy któryś raz ten sam szlak, powinniśmy zapamiętywać mapę, ale zapominać ją ponownie jeśli dawno się nią nie poruszaliśmy (zależy od umiejętności i doświadczenia w podroży).

Samo rysowanie zależało by od aktualnych umiejętności(jak często rysujesz mapy) oraz od tego co pamiętamy (zaznaczamy fragment z mapy którą zapamiętaliśmy, może to być np. tylko szlak bez terenów pobocznych).

Do map można  zawsze coś dorysowywać (teren), ale jeśli się na tym nie znamy może to tylko zepsuć mapę (obniżyć dokładność  jej fragmentu a także wartośćmapy).

Jeśli ktoś oddalił by się za bardzo od terenu ukazanego przez mapę, po powrocie można by utracić z nią kontakt na pewien czas.
« Last Edit: June 23, 2013, 17:49:28 by Cinek West »

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 23, 2013, 18:30:28 »

Ale jeśli mamy oddać realizm to rysowaniem map powinien zająć się kartograf bo do tego są potrzebne nie małe umiejętności ^^

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: June 23, 2013, 18:43:54 »

Dokładnie j/w

Kaquadu

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: June 23, 2013, 20:13:03 »

Witam
Przyszedł mi do głowy dosyć ciekawy pomysł. Otóż coś w deseń 'dynamicznej mapy'. Na start nikt by jej nie posiadał, a po kliknięciu na nią, pojawia się czarne tło. U pierwszego NPC dostajemy kawalątek mapy, z najbliższymi kilkoma sklepikami i kawałkiem lasu.

Mapa odkrywałaby się wtedy, kiedy byśmy zdobyli mapę danego terenu do eq i jej użyli. (sami byśmy narysowali biegając dookoła z kartką i szkicując, kupili od kogoś, ewentualnie jakieś małe skrawki ważniejszych miast i ich okolic kupili od NPC).

Dalej, każdy gracz musiałby dbać o swój stan map, aktualizować je (nanosić poprawki), kupować od innych.

Czekam na opinie & pozdrawiam, Kaqu

Z mojego tematu, napisałem zanim przeczytałemten. Czyli myślę podobnie do Cinka :)
Ten zły człowiek... ;-)

DQ

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: June 23, 2013, 22:59:14 »

Zgadzam się z Kaquadu na prawdę dobry pomysł. Popieram!
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: June 24, 2013, 14:42:57 »

Witam
Przyszedł mi do głowy dosyć ciekawy pomysł. Otóż coś w deseń 'dynamicznej mapy'. Na start nikt by jej nie posiadał, a po kliknięciu na nią, pojawia się czarne tło. U pierwszego NPC dostajemy kawalątek mapy, z najbliższymi kilkoma sklepikami i kawałkiem lasu.

Mapa odkrywałaby się wtedy, kiedy byśmy zdobyli mapę danego terenu do eq i jej użyli. (sami byśmy narysowali biegając dookoła z kartką i szkicując, kupili od kogoś, ewentualnie jakieś małe skrawki ważniejszych miast i ich okolic kupili od NPC).

Dalej, każdy gracz musiałby dbać o swój stan map, aktualizować je (nanosić poprawki), kupować od innych.

Czekam na opinie & pozdrawiam, Kaqu

Z mojego tematu, napisałem zanim przeczytałemten. Czyli myślę podobnie do Cinka :)

Właśnie sam chciałem coś takiego zaproponować :)

Mozna to jeszcze rozwinąć i wprowadzić mozliwość kopiowania map - również od umiejki by zalezało na ile dokładnie była by kopia.

Na mapach koniecznie musi być mkozliwośc nanoszenia adnotacji (tu byłem - Tonny Halik) i poprawek (korygowanie bledow kopiowania / kiepskiego skilla kartografa)

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: June 24, 2013, 16:15:59 »

Tutaj mogę się zgodzić bo utworzenie mapy całego świata przez jednego kartografa jest nie możliwe a więc łączenie map różnych kartografów powinno nam umożliwić stworzenie całej mapy

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: June 24, 2013, 19:32:41 »

Kolejny temat pod nazwą "Profesje" kartograf mógłby w ten sposób zarobić niezłe pieniądze, ale wyobraźcie sobie ile by mu takie coś czasu zajęło. Każdy by się przyzwyczaił chodzić bez mapy, dobre by to było dla początkujących graczy.
Pages: [1] 2 3 ... 5