Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Fałszerstwo  (Read 1424 times)

Rolnikztolnik

• New user
    • View Profile
Fałszerstwo
« on: June 23, 2013, 10:35:47 »

Możliwość podrabiania pieniędzy w grze. Jeśli można być przestępcą i napadać na karawany, to czemu nie można wyrabiać we własnym zakresie monet, które będą stworzone z tanich kruszców. Gracze powinni móc je w jakiś sposób odróżnić

AAAron

• User
    • View Profile
Odp: Fałszerstwo
« Reply #1 on: June 23, 2013, 10:38:24 »

Szczerze to jak dla mnie to już nie o tyle że nie popieram tego ale ciężko to w grę wprowadzić. Sam pomysł niezły ale jak to sobie wyobrażasz? Masz trochę miedzi i mając recepturę na pieniądze wybijasz monety? Sorry ale jak dla mnie to raczej nie wypali ale czekajmy na pomysły innych w tym temacie :)

Edycja na podstawie regulaminu forum:
Quote from: Regulamin forum Enidust
7. Od użytkowników forum wymagane jest stosowanie się do zasad polskiej pisowni.
« Last Edit: September 29, 2014, 15:27:39 by ToTamir »
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Cinek West

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 23, 2013, 10:49:43 »

Kiedyś monety z cennych kruszców okrawano. Moneta wyglądała podobnie (miała mniejszą średnicę), a oszust miał monetę o tej samej wartości i trochę złota. Dopiero po czasie zaczęto grawerować monety dookoła aby zapobiec procederowi.

Jeśli gra będzie dostatecznie otwarta na ingerencję w przedmioty, zawsze znajdzie się ktoś komu uda się oszukać system.  ;D

DQ

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 23, 2013, 11:06:08 »

Zgadzam się z AAAron'em nie wydaje mi się żeby ten pomysł wypalił w grze. Wtedy taka osoba ma kopalnie miedzi i może stać się najbogatszym człowiekiem w Enidust bo będzie sobie co chwile dorabiał pieniążków... A po za tym w grze ma być ograniczenie jeśli chodzi o zasób miedziaków także jestem stanowczo przeciwny :)
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 23, 2013, 11:33:28 »

Oczywiście pomysł dobry, ale według mnie to byłoby za dużo. Złodzieje i tak będą się dorabiać na innych obywatelach. Wtedy byłby zbyt duży kontrast pomiędzy złodziejami a obywatelami w kwestiach pieniężnych. W tydzień gracz, który gra kowalem bądź inną profesją zarobi dajmy na to 20 talarów, a złodziej w tym czasie 60, więc do tego gdybyś chciał dodać system fałszerstw, taki złodziejaszek miałby około kilkunastu procent większy dochód z tego.

7. Od użytkowników forum wymagane jest stosowanie się do zasad polskiej pisowni.
« Last Edit: September 29, 2014, 15:34:53 by ToTamir »

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 23, 2013, 11:48:43 »

i jeżeli to było by łatwe to większość znacznie częściej chciała by zostać takowymi fałszerzami niżeli kowalami, dlatego ten pomysł jest trochę już wyolbrzymiony.
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 23, 2013, 12:19:29 »

No więc własnie, każdy by tylko fałszował, zdobył fortunę i przez swoje oszustwa zbudował w miarę szybko miasto oraz został królem :) Mam nadzieję, że nie wprowadzą takiej opcji fałszerstwa :)

« Last Edit: September 29, 2014, 15:39:50 by ToTamir »
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Gniazdu

• User
    • View Profile
Re: Fałszerstwo
« Reply #7 on: October 05, 2015, 17:12:32 »

Po cichutku mówię że powinno iść do kosza, ale co ja tam wiem.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.