Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Jaki powinien być system nicków?

Wszystkie mają być schowane, a widoczne na czas wciśnięcia odpowiedniego hotkey'a
- 0 (0%)
Widoczne mają być tylko nicki znajomych
- 0 (0%)
Widoczne, ale tylko na skróconą odległość
- 0 (0%)
Widoczne tylko podczas rozmowy, handlu, etc.
- 0 (0%)
Cały czas widoczne
- 0 (0%)

Total Members Voted: 0

Pages: 1 ... 4 5 [6]

Author Topic: Nicki graczy nad ich głowami  (Read 6120 times)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Nicki graczy nad ich głowami
« Reply #75 on: October 28, 2013, 20:42:59 »

Yyy...Co? Sory nie zrozumiałem :D
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #76 on: October 28, 2013, 21:47:00 »

Eh.. żegnaj prostoto

Ja bym zrobił to tak (przykładowy dialog)

-Cześć
-Cześć
-Mogę cie dodać do znajomych?
-Ok

Widzisz nick

-Cześć
-Cześć
-Mogę cie dodać do znajomych?
-Nie i pocałuj mnie w zad

Nie widzisz nicku

Pierwotnie widzisz nick w odległości max 10 od gracza.  Proste ? Proste!

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #77 on: October 28, 2013, 22:05:09 »

To chyba najprostsze rozwiązanie. Wysyłamy Hedwigę czy pytamy, a jeśli się zgodzi mamy znajomego.

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #78 on: October 29, 2013, 09:25:19 »

Ale to zbyt proste bo każdy bedzie mógł przepisac czyjś nick.
Dalej jestem za moim pomysłem. Dodał bym tylko jeszcze maske lub kaptur do by maskowało nawet przed kumplami.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #79 on: October 29, 2013, 09:40:28 »

Nie przepisać. Wysyłamy coś w stylu zaproszenia, a nick wyświetla się dopiero gdy ten ktoś zaakceptuje. Lub zwyczajne przedstawianie się jak ktoś wcześnie pisał. Nazywam się RuskiBigosPL, ktoś mi się przedstawia mówiąc, że nazywa się Szklanka. Dodaje go do swojej książeczki nazwisk pod tym nickiem, a on natychmiast się nad nim wyświetla. Mówię mu, że nazywam się Kubek, a on mnie tak zapisuje. I u niego mój nick brzmi Kubek, choć naprawdę nazywam się RuskibigosPL.

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #80 on: October 29, 2013, 11:37:50 »

" nicku nie powinno widziec że by łowcy głów i płatni mordercy nie mieli za łatwo.
A nick powinno widac tylko gdy ta osoba nam sie przedstawi za pomocą opcji przedstawienia sie czyli będą opcje przyjaciel, znajomy i zapoznany. Tylko wtedy można by było widzieć czyjś nick". to jest moja propozycja ze 2-uch stron wcześniej może to rozwine...

przyjaciel osoa która nam sie przedstawiła za pomocą opcji przedstaw sie, czyli znamy jej prawdzily nick

znajomy osoba którą mamy w tej zakładce była by nam znana z tego ze sami ją nazwaliśmy np. kubek a on tego niewie ponieważ wpisaliśmy go na liste bo nam kubek zaiwanił. Wten sposób nie zapomnimy osoby która nas okradła.

zapoznany to osoba którą znamy z opisu kogoś innego kto nam zdradził nick tej osoby, trwało by to krótko z powodu tego że ktoś nam o tej osobie opowiedział a nie widzieliśmy jej face to face.

opawiedzenie o tej osobie polegało by na tym że przykładowo łowca głów płaci naszym kumplom żeby zdradzili naszą osobowość ale zdradzić czyjś nick mogą tylko przyjacieje, dodaje to możliwość poszukiwań. Był by to tak zwany tryb zdrady.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #81 on: October 29, 2013, 12:20:16 »

Już się w tym pogubiłem. Sposób fajny, pamiętam, że ktoś to pisał :D

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #82 on: October 29, 2013, 12:59:51 »

no ja to pisałem jest cudzysłów, tylko teraz to tozwinołem. Nawet napisałem ze to moja propozycja a teraz ją rozwine.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Nicki graczy nad ich głowami
« Reply #83 on: September 09, 2015, 16:49:52 »

@Okocim Świetnie rozwiązanie według mnie, najlepsze jakie przeczytałem.

Jednakże należy pamiętać, że informacja o zalogowaniu znajomej osoby oraz pisanie do niej przez pół świata (chyba to miałeś na myśli) jest kompletnie nierealistyczne.

A co do kolorków nicków to przez taką możliwość na bitwie herby itp. tracą kompletnie sens, bo wystarczy, że nadasz swoim sprzymierzeńcom jakiś kolor i już będziesz wiedział w kogo bijesz.

@Topic Dodam coś od siebie. Przedstawianie się, bądź zawieranie kontaktu pod innym imieniem powinno mieć jakiś procent powodzenia. Mam na myśli to, czy wiarygodnie okłamujemy rozmówcę czy też nie. Nie każdy umie kłamać. Moglibyśmy kogoś przyłapać na łganiu i zapytać ieszcze raz o imię. Może by powiedział wtedy prawdę.

Ten procent mógłby oczywiście rosnąć. Na początek byłby dajmy na to 50% i co każde nasze kłamstewko rosnąłby on np. o 0,5%, do maksymalnie 70% (nie ma idealnych kłamców (chyba)).

Takie rozwiązanie choć trochę mogłoby ułatwić grę łowcom głów. Bo przecież osoba pytana nie łgałaby bez powodu?
Pages: 1 ... 4 5 [6]