Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Jaki powinien być system nicków?

Wszystkie mają być schowane, a widoczne na czas wciśnięcia odpowiedniego hotkey'a
- 0 (0%)
Widoczne mają być tylko nicki znajomych
- 0 (0%)
Widoczne, ale tylko na skróconą odległość
- 0 (0%)
Widoczne tylko podczas rozmowy, handlu, etc.
- 0 (0%)
Cały czas widoczne
- 0 (0%)

Total Members Voted: 0

Pages: 1 2 [3] 4 5 6

Author Topic: Nicki graczy nad ich głowami  (Read 5928 times)

Resuzeku

• User
    • View Profile
Odp: Nicki graczy nad ich głowami
« Reply #30 on: August 30, 2013, 17:15:16 »

Jeśli ktoś nam się przedstawi to mogła by pojawić się opcja by zapisać nazwę gracza, taką jaką on podał albo własną wpisać.
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: August 30, 2013, 17:19:54 »

A mam inny pomysł. Wprowadzenie kilku rzeczy do nicków.

1. Sława. Czyli jeżeli nasza postać jest królem jakiegoś państwa bądź miasta to raczej logiczne jest że ludzie nas znają. Tak samo jak ludzie którzy wygrali turniej itp. Sława może też być symbolizowana plusikami i tak z czasem żołnierz który nie odznaczał się niczym szczególnym nagle jest znany w całej armii a potem w rodzinnym mieście. Oczywiście będzie możliwość wyłączenia tej opcji żeby nasz nick zniknął. (Albo i nie, jak chcecie)
2. Wprowadzenie skryptu: (czyt: Opcji) Przedstaw się. Oznacza to że naszego nicku nikt nie widzi dopóki nasza postać się nie przedstawi. Nie muszę chyba mówić że jak użyjemy tejże opcji to jest ona już stała i graczowi któremu się przedstawiliśmy widzi ją.
3. Nick nie będzie widoczny dopóki się nie przedstawimy.
4. Różnorakie maski, kaptury, peleryny itp. Będą uniemożliwiały zobaczenie nicku nawet tym osobom które nas znają.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: August 30, 2013, 17:28:54 »

@up. 1. O to dobry pomysł, ale nie tylko król czy ktoś "błękitnej krwi" ale i jacyś np. lokalni kupcy też mogą być z strefie "sławy".
2. Właśnie wcześniej o tym wspomniałem, to najlepsze rozwiązanie.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: August 30, 2013, 17:39:59 »

Ech, Rahl wszystko poza sławą przepisałeś z innych postów, sława kojarzy mi się z simsami, jak gracz będzie super uper kowalem lub alchemikiem to gracze rozpowirdzą a ludzie będą go znać z opowieści a nie określać wartość renomy za pomocą plusów czy gwiazdek.
I opcja przedstawienia się jest dobra, choć ktoś o tym dawno pisał nawet możliwe że ja.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: August 30, 2013, 18:09:46 »

Może i przepisałem, nie wiem. Ogólnie to się nie patrzyłem co większość z was napisała bo jestem dziś w stanie rozleniwienia. Sądzę jednak mimo wszystko że propozycje nawet które się powtórzyły mają w sobie jeden plusik bo gracz który napisał to uważa ją za dobrą propozycję.

Sarril

• New user
    • View Profile
« Reply #35 on: September 02, 2013, 17:29:30 »

Mi się wydaje że nie powinno być nicków graczy nad ich głowami... chociaż by ze względu na to że ta gra ma kłaść całkiem spory nacisk na realizm a nie wyobrażam sobie w prawdziwym świecie chociażby mojego nauczyciela matmy... zresztą w gothic'u to trochę ( przynajmniej mnie ) irytowało jak podchodziłem do powiedzmy Lorda hagena czy jakiegoś innego npc z imieniem to ten się przedstawiał co byłoby na miejscu gdybym wcześniej nie wiedział jak ma na imię. A na dodatek wyobraźmy sobie sytuację w której jakiś złodziej cie okrada a ty widzisz jego nick więc nawet jeśli cie zara ogłuszy i ograbi to potem możesz go zobaczyć na ulicy nie poznać ale zobaczysz jego nick i co wtedy? "Chej ty okradłeś mnie tydzień temu pora na wpierdol"-"ale skąd wiesz że to ja?"-"Bo widziałem twój nick baranie a teraz oddawaj moje $". Albo idziemy na posterunek policji i nie musimy nawet opisywać wyglądu sprawcy tylko podajemy jego "imię" i straż po zobaczeniu gościa z takim nickiem wkłada go do paki i już? Zresztą wtedy właśnie pytanie "jak masz na imię" albo chociaż by potrzeba częściowego zapamiętania wyglądu sprawcy była by na miejscu. Ale jak to będzie wyglądało się zobaczy... Oby wyszło stosunkowo niedługo :)
1.There is no light without darkness,
There is no creation without destruction,
And there is no life... without death.

2. If we don't end wars, wars will end as.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: September 03, 2013, 17:11:23 »

Widoczność nicków powinna ograniczyć się do kręgów znajomości albo przynależności (gildie, prace w jednym zakładzie) i tak będzie najlepiej i dość opierające się na realiźmie pomijając napisy nad głowami.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: September 25, 2013, 20:24:19 »

Widoczność nicków to kiepski pomysł:

1. Szpeci grę
2. Jak wyobrażacie sobie robienie na trakcie zasadzki na kupca, gdy nad głową macie oczojebny napis RruskiBigosPL
3. Nick mało mówi o graczu więc co tak na prawdę nam daje? Kupca rozpoznamy po tym jak podróżuje np z wozem wypchanym kosztownościami, lub gdzie stoi bo będzie możliwość budowania np. jesteśmy w mieście (teraz w naszych czasach w realu!) to po czym rozpoznajemy co kto sprzedaje? Napisach, a w tedy były szyldy (bardzo klimatyczne)

Jestem na nie!
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

AprilRayne

• User
    • View Profile
    • Quantum
« Reply #38 on: September 25, 2013, 20:36:52 »

Święta racja!
Nicki powinny występować tylko w statystykach i dokumentach gildii
Tak, jestem basistą w Quantum Brain, nie piszcie już z pytaniami -.-"

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: September 25, 2013, 20:50:57 »

Dzięki !
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: September 25, 2013, 23:10:28 »

Wydaje mi się że system imion przedstawiony w TYM linku był by idealny na potrzeby projektu Enidust. W dodatku uważam iż można zaczerpnąć sporo inspiracji śledząc projekt Signum Temporis. Czekam na seeeerver (nie nowa gre) od czterech/pięciu lat, i średnio to widzę a szkoda by ich starania poszły na marne.

Aruka

• New user
    • View Profile
« Reply #41 on: September 26, 2013, 18:17:04 »

A gdyby tak dodać do gry możliwość kastomizacji postaci, czyli wybieranie rys twarzy, fryzury i tym podobnych rzeczy dzięki czemu będziemy rozpoznawać naszych znajomych nie po nickach a po wyglądzie? :)

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: September 26, 2013, 18:19:58 »

A gdyby tak dodać do gry możliwość kastomizacji postaci, czyli wybieranie rys twarzy, fryzury i tym podobnych rzeczy dzięki czemu będziemy rozpoznawać naszych znajomych nie po nickach a po wyglądzie? :)

Jak najbardziej za!

Wymaga to jednak dodania też możliwości zmiany wyglądu. Od prostego zasłaniania twarzy, przez golenie ścinanie włosów (ale nie instant rośniecie jak w Wowie czy gta). A tak że cechy charakterystyczne jak blizny po niepomyślnych wlkach

Gr2s1u

• New user
    • View Profile
« Reply #43 on: September 26, 2013, 18:55:53 »

Może nie pszesadzajmy aż tak z realizmem.

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: September 26, 2013, 19:10:00 »

Może nie pszesadzajmy aż tak z realizmem.

Powoli irytuje mnie stwierdzenie "nie przesadzajmy z realizmem" powszechne na tym forum... a jestem tu 3 dni. Na realizm ma stawiać ta gra, a gracze podsuwają pomysły co zrobić by było realnie. Krytyka taka nie jest konstruktywna, nie wnoś do dyskusji absolutne nic poza nabitym postem do licznika. Zaproponuj inne rozwiązanie, zmodernizuj to, albo daj powód by z niego zrezygnować. Dyskusja - wymiana argumentów.
Pages: 1 2 [3] 4 5 6