Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Jaki powinien być system nicków?

Wszystkie mają być schowane, a widoczne na czas wciśnięcia odpowiedniego hotkey'a
- 0 (0%)
Widoczne mają być tylko nicki znajomych
- 0 (0%)
Widoczne, ale tylko na skróconą odległość
- 0 (0%)
Widoczne tylko podczas rozmowy, handlu, etc.
- 0 (0%)
Cały czas widoczne
- 0 (0%)

Total Members Voted: 0

Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: Nicki graczy nad ich głowami  (Read 6115 times)

Malin

• User
    • View Profile
Odp: Nicki graczy nad ich głowami
« Reply #15 on: June 22, 2013, 22:55:31 »

Może nick by się pokazywał na czas rozmowy,handlu i zapisywał gdy dodamy rozmówcę do znajomych?Wam też się wydaje że piszemy jakbyśmy to my robili tę grę? :d
"Jeżeli absolutnie nikt Cię nie nienawidzi,to znaczy że robisz coś źle"

Scheikh

• Guest
« Reply #16 on: June 22, 2013, 23:18:21 »

Dodałem ankietę, bo jestem ciekawy waszych opini. Jak macie jeszcze propozycje to piszcie, na pewno dodam do opcji w ankiecie :D

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: June 23, 2013, 11:42:25 »

Temat troszkę bez sensu, już mówię dlaczego.
W tej chwil nie wiemy jak będzie wyglądał system nicków, czatu, czatu głosowego itd. więc możemy tylko spekulować, rozmawiać bez sensu. Poczekajmy lepiej na wypowiedź, któregoś z administracji.

Cronss

• New user
    • View Profile
« Reply #18 on: July 29, 2013, 19:16:18 »

Temat nie taki bez sensu. W przypadku złodziei czy skrytobójców jest to ważne.

wojtu

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: August 23, 2013, 23:53:03 »

Otóż, ja bym proponował, żeby w ogóle nie było nicków, w grze, a każdy gracz miałby przypisane ID, którego i tak by nie widział nikt(służyłby do do rozpoznawania gracza przez NPC np.). Czyli gracze nie mieli by nad sobą żadnych napisów. Byłaby natomiast możliwość dodania osoby do znajomych i wtedy można by takiej osobie przypisać jakiś nick, czy imię jakie nam podała. Najbardziej by to przypominało życie i umożliwiało ukrywanie się, czy posiadanie podwójnej tożsamości. Taki nick by był już zawsze widoczny nad tą postacią, żeby nie trudzić się na rozpoznawanie jej po wyglądzie, co byłoby męczące. W "zakładce" znajomi można by o takiej osobie wpisać jakieś notatki, np. kowal z Gór Północnych, lub nupek Kuba, co kto by chciał. Znajdowały by się tam też możliwości grupowania znajomych, np. moi ochroniarze, kupcy, a także wróg, przyjaciel, neutralny i może jakieś inne. Danym grupom przypisywałoby się kolory, lub jakieś obrazeczki i byłby one wyświetlane nad głową takiej osoby po uzupełnieniu tych danych. Ułatwiało by to np. bitwę na polu walki, bo nie trzeba by sprawdzać nicka/imienia kogo się uderzy, tylko kolor by to ułatwiał podczas jakichś zadym.
Moja propozycja to przerobiony pomysł forumowicza: najDee z tego tematu: http://forum.enidust.com/index.php/topic,448.0.html

Wkleiłem moją odpowiedź jaką dałem w innym temacie, bo tutaj też pasuje. Zaśmiecam forum, czy coś poprzez takie działania?

Temat troszkę bez sensu, już mówię dlaczego.
W tej chwil nie wiemy jak będzie wyglądał system nicków, czatu, czatu głosowego itd. więc możemy tylko spekulować, rozmawiać bez sensu. Poczekajmy lepiej na wypowiedź, któregoś z administracji.
Po to jest to forum, podajemy swoje pomysły, a twórcy się tym inspirują/korzystają z najlepszych. Przynajmniej mam taką nadzieję :)

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 24, 2013, 09:04:25 »

(...)Po to jest to forum, podajemy swoje pomysły, a twórcy się tym inspirują/korzystają z najlepszych. Przynajmniej mam taką nadzieję :)

Tak administracja czerpie od nas pomysły ,bynajmniej jak z nimi pisałem tak mi powiedzieli  8)
Ja proponuje aby samemu dzieliło się znajomych na zakładki z odpowiednimi (wybranymi przez nas) nazwami i kolorami.
Jeśli grupa handlarzy z miasta X byłaby inaczej wpisana jak z miasta Y byłoby mi łatwiej rozkminić kogo minąłem na drodze.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

MrUszasty

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 28, 2013, 15:13:58 »

Czytając wasze wypowiedzi wpadłem na pewien pomysł (przepraszam jeśli takowy się pojawił ale nie czytałem 2 ostatnich wypowiedzi) Chodzi mi po głowie sposób jaki zastosowano w Metinie, czyli w opcjach jest możliwość wyświetlania wszystkich nicków (Tylko przy określonej odległości) bądź opcja "ukryte" i nicki pokazywały by się jedynie po najechaniu na tą osobę myszką (także przy małej odległości)

Piszcie co o tym myślicie :)

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 28, 2013, 15:32:45 »

Ale powiedz po co nicki które są ułatwieniami dla kuszników? Jeśli nie masz kogoś w znajomych to nie wiesz o nim nic.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 29, 2013, 12:07:56 »

Dobra, ja proponuję tak, nick gracza którego nie znamy niech będzie widziany tylko po najechaniu na niego myszką i to z niewielkiej odległości np, 2m a znajomego widzimy bez najeżdżania myszką już z jakiś 10m , w czasie bitwy niech pojawią się barwy/herby sprzymierzeńców i wrogów na tarczach, płaszczach czy zbrojach. A jeśli chodzi o zabójców i ich cele to niech będzie (może być podobnie z listami gończymi) tak iż jeśli dostanie "portret pamięciowy" to widzi kogoś bez najeżdżania z jakiś 5m.
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: August 29, 2013, 12:34:08 »

Ja proponuje jeśli ktoś ma zasłoniętą twarz to brak napisów nawet z 2m.

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: August 29, 2013, 14:30:44 »

też tak można, tylko wtedy każdy złodziejaszek będzie miał jakąś chustę na buźce, dlatego można wprowadzić "żądanie ujawnienia tożsamości" i taki przywilej mogą mieć strażnicy czy doświadczeni łowcy głów.
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: August 29, 2013, 14:36:18 »

Przywilej? Ja też mogę napisać na czacie "zdejmij chustę z twarzy bo dostaniesz z kuszy" a to czy on to zrobi czy nie to jego sprawa  ;D

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: August 29, 2013, 14:39:46 »

tak tylko że wtedy ryzykujesz że ustrzelisz kapłana niemowę i trafisz do jakiejś formy więzienia albo zostaniesz celem dla łowców głów ;p

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: August 29, 2013, 14:47:03 »

Sam mam zamiar być łowcą głów, ale nie zapominaj że jak zacznie uciekać ma coś na sumieniu  :D
Jeśli nic nie napisze i zacznie uciekać to go zastrzelę i pochowam gdzieś w rowie, to tyle ;D
@Edit
No chyba że miał coś na karku i była nagroda za niego ;D
Poza tym zakrywanie nicku (którego nie powinno być jeśli się nie przedstawiłeś, bądź nie było cię na listach gończych) jest dobrą metodą aby zmylić poszukiwanego, raczej nie będzie się spodziewał że gościu za nim wbije mu sztylet w plecy.
« Last Edit: August 29, 2013, 15:48:55 by gniazdu »

cris-79

• New user
    • View Profile
« Reply #29 on: August 30, 2013, 16:11:50 »

Jak dla mnie to nie powinno być ich widać jak maja być  złodzieje itp to co to za gra jak każdy twój nick widzi .

Zobaczenie nicku powinno być tylko wtedy kiedy mamy z kimś [pt] oraz kiedy mamy go w znajomych .
Jeśli gramy jakis czas to starych ludzi kiedy kiedyś z nimi biliśmy handlowaliśmy to mamy ich nicki wypisane dlatego że ich znamy i wiemy kim są.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6