Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Utworek i mastering  (Read 1936 times)

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
Utworek i mastering
« on: April 12, 2014, 23:34:47 »

Witajcie. Sporo czasu byłem zajęty tworzeniem muzyki do naszego zacnego projektu Enidust. Znalazłem jednak chwilkę aby wrzucić to:

Co o tym myślicie? :)

LemonGnom

• User
    • View Profile
Odp: Utworek i mastering
« Reply #1 on: April 13, 2014, 12:05:26 »

Jak zwykle świetnie ;) Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: April 13, 2014, 13:03:26 »

troch z bardzo początek podchodzi pod scfi jak na mój gust wole skrzypce bębny i trąby instrumenty mają ten ciepły dźwięk ;) ale jak zwykle epicki utwór ;) zajebiści miło się słucha energiczny i szybki pełen emocji ;)

edit no już chyba 10 raz go słucham xD
« Last Edit: April 13, 2014, 13:07:02 by Zikes »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: April 13, 2014, 13:24:14 »

Mmm energiczny :D Najbardziej podoba mi się ta pani, która brzmi epicko :D Brawo Michale.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: April 14, 2014, 15:36:52 »

Faktycznie ten początek mi trochę nie pasuje, w tej kwestii zgodziłbym się z Zikes'em.
Powiem tak, fajny, ale robiłeś lepsze jeśli mam być szczery (np. https://www.youtube.com/watch?v=YCEL_JMQkXg, https://www.youtube.com/watch?v=GyN1YFjCrEA te mi się najbardziej podobają i jeszcze ta, ale nie wiem czy to Wy robiliście https://soundcloud.com/perfer/no-time-to-explain).

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
« Reply #5 on: April 15, 2014, 21:31:29 »

"ale robiłeś lepsze jeśli mam być szczery [/url]).

A dlaczego? Bo dla Enidust muzyka musi być profesjonalnie wykonana ;) Przy tworzeniu tylko i wyłącznie dla siebie staram się nie tracić tyle energii i pomysłów.

Faktycznie ta pani brzmi baaaardzo ładnie. Trochę jeszcze brakuje masteringu ale już jestem blisko.

Thx za feedback :)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #6 on: April 15, 2014, 22:11:16 »

Rozumiem i doceniam. Tylko mówię, że tamte utwory bardziej mi się spodobały co nie wyklucza tego, że ten jest zły ;)

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
« Reply #7 on: April 18, 2014, 13:07:56 »

To "a dlaczego?" było raczej jakby przedmową do wypowiedzi czemu utworek nie jest lepszy od tych, które podałeś ;)
Jest to fakt. Nadesłany projekt skomponowałem tak naprawdę dla zabawy :)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #8 on: April 19, 2014, 18:54:32 »

Wiem, wiem, a ja się cieszę, że jak tworzysz soundtracki do Enidust to podchodzisz do tego bardziej... profesjonalnie?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: April 19, 2014, 22:48:41 »

A możesz zarzucić próbką czegoś mrocznego i ponurego? np taką muzyką do katakumb :D Uwielbiam te klimaty i trochę jestem zawiedziony że tego jeszcze nie słyszałem :(
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Ajamaharis

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: April 20, 2014, 01:42:02 »

utwór całkiem dobry, ale moim zdaniem jest w nim parę rzeczy które nie do końca do siebie pasuje, ale oby tak dalej (zresztą sam napisałeś że nie dałeś z sibbei wszystkiego).

ode mnie jest pytanie: jakiego programu używasz do tworzenia? zastanawiałem się kiedyś (i ciągle to robię) czy samemu nie spróbować swoich sił w tej dziedzinie (a to wszystko wina pewnego japończyka który robiąc gry tworzy świetne soundtracki przerabiane przez miliony fanów).

P.S. Później się okaże że Enidust ma soundtrack przebijający Two Steps From Hell :D

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #11 on: April 20, 2014, 09:52:30 »

Bez obrazy, ale ich się nie da przebić, z nimi da się zrównać ;)
Ja zaś chciałbym usłyszeć jakiś utwór celtycki lub piracki.
Coś takiego (oczywiście chodzi mi o klimat): https://www.youtube.com/watch?v=I1HICfXbFBM, https://www.youtube.com/watch?v=y5gydvllKdM lub https://www.youtube.com/watch?v=7kuSI3PjqYw

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
« Reply #12 on: April 21, 2014, 13:43:24 »

Spokojnie. W Enidust będzie dużo różnych utworów. Każdy znajdzie coś co lubi.

Co do programu to trochę odstaję od większości społeczności zajmującej się muzyką filmową. Abletone + oczywiście niezliczone ilości VST i sample packs lecz nie chcę podawać ich nazw. Przynajmniej nie na tą chwilę.

Ajamaharis

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: April 21, 2014, 22:39:21 »

Abletone + oczywiście niezliczone ilości VST i sample packs lecz nie chcę podawać ich nazw. Przynajmniej nie na tą chwilę.
mając pare szczątkowych informacji google potrafi udzielić wyjątkowo obszernej odpowiedzi jeśli dobrze zada się pytanie

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
« Reply #14 on: April 23, 2014, 15:19:13 »

Zapewne tak. Jednak istnieje naprawdę sporo dobrych VST i myślę, że niektóre brzmienia mogą bardziej pasować do kogoś gustu a inne z kolei mniej. Prawda jest taka, że wszystko jest względne.