Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Prawa ręka , lewa ręka...  (Read 1914 times)

ptaszo

• User
    • View Profile
Prawa ręka , lewa ręka...
« on: March 30, 2014, 21:35:08 »

Otóż  panowie , może panie mam pomysł dotyczący jako tako walki, otóż gdyby w grze była by opcja ustawienia postaci tak aby była prawo albo leworęczna . Miało by to dosyć spory wpływ na walkę, cóż to by było za zdziwienie gdyby delikwent który nas chce zabić zaczął machać ostrzem (lub nie) inną stroną niż zwykle . Co sądzicie o pomyśle ?

Colack

• User
    • View Profile
Odp: Prawa ręka , lewa ręka...
« Reply #1 on: March 30, 2014, 21:43:22 »

a po co a na co to komu to potrzebne?

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: March 30, 2014, 23:51:16 »

Colack jeśli jesteś leworęczny trudniej z tobą walczyć bo twoje ruchy są lustrzanym odbiciem jego, szermierz leworęczny jest nie przewidywalny i zazwyczaj szybszy.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: March 31, 2014, 10:07:40 »

Gniazdu akurat lewo czy praworęczni szermierze mieli porównywalną szybkość. Problemem było to, że większość ludzi jest praworęczna, a w średniowieczu ludzi leworęcznych uważano za tych złych - mających kontakty z siłami nieczystymi. Z tego powodu większość szermierzy/rycerzy była praworęczna i ćwiczyła i walczyła z innymi praworęcznymi. Po pewnym czasie treningu reakcje i ruchy wykonuje się podświadomie co jest szybsze. W momencie napotkania osoby leworęcznej podświadomość ma problem z przestawieniem się, ba staje się przeszkodą i wymagany jest udział świadomości korygujący ruchy podświadomości co w konsekwencji prowadzi do opóźnienia reakcji - dlatego leworęczni szermierze byli tacy groźni ponieważ oni podczas walki z praworęcznymi wojownikami nie musieli robić tej korekcji. W przypadku walki dwóch leworęcznych obaj musieli zmierzyć się z podobnymi ograniczeniami co prowadziło do bardziej wyrównanej walki.

Ja bym chciał aby podczas tworzenia postaci była możliwość wyboru czy ma być ona praworęczna, leworęczna czy też potrafiąca w taki sam sposób używać obu rąk - oczywiście poza wspomnianą wyżej zaletą leworęcznego szermierza powinien być jakiś inny bonus dla postaci praworęcznej walczącej bronią w prawej ręce i/lub jakiś debuff w przypadku jakby osoba praworęczna walczyła bronią w lewej ręce.
« Last Edit: March 31, 2014, 10:11:09 by RhinoRace »

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: March 31, 2014, 17:22:44 »

Powiedzieć wam coś jest ok. 50 technik walki przeciw leworęcznym(tylko tyle na razie odkryto) ginęli też w 3s a na rysunkach leworęczni byli przedstawiali jako demony ;). Nie było ani jednej techniki jak walczyć lewą rękom takie osoby były samoukami i nigdy nie mogły dorównać rycerzom którzy od dziecka już się uczyli technik walki.
Co do leworęczności do początku drugiej połowy XX w. leworęczność była uznawana za kalectwo leczono ją z skutkiem takim że leworęczni stawali się praworęcznymi takim samym stopniu jak  każdy inny praworęczny ale też umieli władać drugą ręką tak samo sprawnie.

Miało by to dosyć spory wpływ na walkę, cóż to by było za zdziwienie gdyby delikwent który nas chce zabić zaczął machać ostrzem (lub nie) inną stroną niż zwykle .
1 Nie miało by to żadnego wpływu na walkę.
2 Żadnego zdziwienia jeśli by się zorientował co najwyżej zmiana postawy i pomyślenie co za wieśniak broni nie umie trzymać lub skrajnie na krucjacie demon trzeba go zgładzić.
3 Walczy się w każdej płaszczyźnie i ciosy można wyprowadzić z każdej strony.

Leworęczność była kalectwem i żadnej przewagi ci nie dawała uznajmy że Enidust niema kalectwa i niema ludzi leworęcznych.
Leworęczność to utrudnienie w pisaniu używaniu komputera otwarci drzwi jeśli nie wierzysz podejdź do swoich drzwi do domu otwórz je ciągnąc do siebie lewą i prawą na oścież nie obracając się nie robiąc żadnego kroku w prawej ręce niema z tym problemy z lewą okazuje się że otworzysz drzwi o 50 % mniejszym stopniu bez żadnego ruchu bo ręka nie wygnie się w S(są też drzwi dla leworęcznych sam ma w ubikacji bo dla praworęcznych by się nie otwarły po wsadzeniu pralki więc uważać za jakie drzwi się bierzecie bo wynik będzie odwrotny  xD). 

Też ważne teraz sprawdziłem leworęczność wyklucza cię z użycia broni z schiavoną. ;)

Naprawdę chcesz być kaleką? Ponda 90% społeczeństwa jest prawo ręczna i pod nich jest wszystko robione.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: March 31, 2014, 18:53:37 »

Zikes ja jestem leworęczny (choć raczej oburęczny i jak większość leworęcznych nie mam z niczym problemów no może źle mi się mieży ze strzelby), w XVIII-XIX w. leworęczni szermierze byli bardzo cenieni przez ich lustrzaną walkę. Choć w grze to jest zbędne :D
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: March 31, 2014, 20:19:08 »

@up
nie powiedziałem że osoba leworęczna jest niepełnosprawna xD kalectwo oznacza odmienność w formie negatywnej nie doskonałość.

A nie lewacy szermierze? tu cię mam lustrzana technika to walka oburącz ;)

A co do strzelby to w jakiej pozycji strzelasz bo tu może być że jesteś prawo oczny lub lewo stąd też może problem.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: March 31, 2014, 20:52:56 »

Więc nie ma różnicy bo skoro prawo ręczny może walczyć w lustrzanym odbiciu to i leworęczny może. więc nie widzę powodu by miała być opcja leworęczności... to tylko nie potrzebnie prowadza zamęt nie niosąc za sobą żadnego znaczenia swojej obecności.  to tak jak do następnego TES dodać opcję wypróżniania się...
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: April 02, 2014, 17:33:07 »

A walka dwoma mieczami w dwóch rękach? Albo z tarczą? Chyba np. miałoby to jakiś wpływ. Np. ktoś ćwiczył walkę z tarczą w lewej ręce, więc parowanie ciosów idzie mu lepiej w prawej ręce, a w lewej gorzej.
Co do walki to ja jeszcze nie wiem, jak ona będzie wyglądała. Może np. jak ktoś jest leworęczny, a przeciwnik praworęczny to lewo uderza jakoś specjalnie jeżeli chodzi o lewo, a prawo tak ustawia tarczę aby się ta broń ześlizgnęła. Wybaczcie, ale nie jestem ekspertem od walki.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: April 04, 2014, 20:52:29 »

A może to się przyda ? W Polsce jest pewien odsetek graczy którzy może wolą walczyć lewą ręką ? (Są leworęczni) Dla nich takie coś by było całkiem dobre moim zdaniem i ułatwiające grę. Chyba w Ghost Recon Online jest tak że można mieć karabin po prawej stronie lub lewej. Ja lewej strony nie trawię osobiście ... Ale pewnym graczom może być to na rękę.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #10 on: April 10, 2014, 17:16:46 »

Jest w Ghost Recon Online takie rozwiązanie. Nie wiem czy w starym CS 1.6 też tak nie było.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: April 10, 2014, 18:39:17 »

Tak, jest w ghost recon online taka opcja. Według mnie nic nie zmienia oprócz tego, że broń widzę po prawej albo lewej stronie. Celownik dalej jest na środku (głupie by było gdyby było inaczej) i nic tak naprawdę nie wnosi.
Inaczej miałaby się sprawa, gdy w przypadku Enidust, byłaby możliwość zadawania ciosów w konkretne miejsce, a nie tylko w środek, wtedy nie ma znaczenia, z której strony bierzemy zamach bronią.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #12 on: April 10, 2014, 20:51:17 »

Swoją drogą, ciekawe czy będzie możliwość szybkiego przerzucenia broni z 1 ręki do drugiej.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: April 10, 2014, 20:57:34 »

Ale co prawo czy lewo ręczny i tak walczy się w każdej płaszczyźnie. Więc co według was praworęczna osoba nie umie zakatować z lewej czy prawej strony? Jeśli walczy osoba praworęczna z lewo ktoś rzucił coś takiego że jest osoba praworęczna odkryta a leworęczna nie? Co za głupia bzdura która będzie wymagała tygodni pracy zespołu tylko dlatego że 3 idiotów ustawi sonie na leworęcznego i nie będą znali żadnych taktyk bo 99% to praworęczni którzy opracują sobie taktyki.... i jak można porównać RPG do shotera -.- tam wystarczy zmienić troszkę postać tak by trzymała broń w 2 ręce a w rpg wymaga to odwrócenia całego systemu walki craftu animacji!!!! Błagam na litość najgłupszy pomysł na forum wymagający dużo pracy po to by zadowolić.... kogo???

@up
nim przerzucisz broń do drugiej reki ja cie zabije głupota pisarza który jadał grzybki ;)
« Last Edit: April 10, 2014, 20:59:30 by Zikes »

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #14 on: April 12, 2014, 17:19:31 »

@Up Co do tych taktyk to masz rację.
@Topic To ja zaproponuję coś takiego o czym już chyba pisałem. Np. ktoś normalnie ma miecz w prawej a tarczę w lewej. Jednak woli bawić lewą ręką, więc zdecydował, że będzie trzymał miecz w lewej ręce a tarczę w prawej. I np. parowanie ciosów tarczą w prawej ręce jest póki co dla niego trudne i słabo się sprawdza w walce i tak samo z mieczem w lewej ręce - trudno się walczy. Ale po jakimś czasie ta osoba się przyzwyczaja i jest to dla niej łatwe jak i normalne. Po dość długim czasie osoba jednak rezygnuje z lewej ręki i woli prawą i znowu jest jej trudno, bo musi się przyzwyczaić.
Mówiono w którymś filmiku o tym, że zaniedbywana i nieużywana umiejętność będzie zanikać czy jakoś tak.

To nie byłaby większa różnica, a twórcy nie mieliby tak wiele pracy. Gdyby miało to wpływ na walkę w sensie z tymi taktykami itd. to to by trwało wieki, a raczej nie jest to konieczne.
« Last Edit: November 04, 2015, 21:44:33 by IAmBoskiM »
Pages: [1] 2