Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Tworzenie własnej waluty ? A czemu by nie  (Read 3327 times)

Zikes

• User
    • View Profile
Odp: Tworzenie własnej waluty ? A czemu by nie
« Reply #15 on: May 05, 2014, 20:53:48 »

@boski
Poprę lemura przeczytałeś cały temat i go streściłeś... Nazwałeś to swoim pomysłem???

Taun

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: June 09, 2014, 16:09:00 »

Warto też zauważyć że jeśli będzie tylko jedna waluta to może zdarzyć się tak że ceny stale będą rosnąć i coś co kosztowało np 10 monet będzie kosztowało 100, 1000, 10000, itd można też dać ograniczenie cen na dane towary ale wtedy założenie handlu trafi szlak

Bicie monet natomiast sprawi że braknie towarów by pokryć ilość monet w obiegu co za tym idzie również wzrost cen

Dlatego kilka walut (moim zdanie nie więcej niż 10) pomoże uniknąć wzrostu cen i ustabilizuje rynek a dzięki kantorom które będą musiały się pojawić ilość monet będzie stale się zmieniać

I jeszcze jedna rzecz odnośnie bicia monet jeśli by miała się pojawić taka możliwość to moim zdaniem powinien decydować o tym tylko i wyłącznie władca miasta (lub inna najwyższa osoba sprawująca władze na danym terenie)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #17 on: June 09, 2014, 19:37:48 »

Eee Up@ nie chcę cię gasić ale to ile walut będzie nie ma znaczenia.

twoja wypowiedź odnosi się do nowoczesnego systemu gospodarczego gdzie to "pieniądz" ma siłę.

Gospodarka w czasach w jakich ma być osadzona gra opierała się na wartości kruszcu anie na sile pieniądza.

to czy "Korona Cesarska" jest więcej warta od "Funta Gildii" zależne jest od zawartości kruszcu użytego do wyprodukowania monety.
Tak naprawdę to monety bito po to by regulować ilość złota w obiegu.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Taun

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: June 09, 2014, 23:57:53 »

no co prawda masz racje ale myślisz że ilość kruszcu w monecie  dla graczy będzie miała jakieś większe znaczenie?? mi się wydaje że nie co prawda masz racje będzie miało to spory wpływ przy wymianie walut ale cóż zawsze mogę się mylić

ale z tego co podajesz równie dobre może być płaceniem za coś złotem np w kilogramach (ale to tak półżartem półserio)

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #19 on: June 10, 2014, 03:11:23 »

myślę że domyślnie system opłat będzie "na wagę" a monety będą tylko sposobem uporządkowani i usystematyzowania tego. Poza tym jak dasz graczom informację o tym ile jest tego złota to ci przedsiębiorczy się tym zajmą i zostaną kupcami. to ma na celu ten system. Gra ma nie tylko być dla wojowników ale i dla kupców, konstruktorów czy złodziei. więc ten system ma jak najbardziej prawo bytu. to nie ma być kolejne mmo które opiera się na mordowaniu wszystkiego bo tak.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: June 12, 2014, 10:37:03 »

To i ja się wypowiem. Tworzenie własnej waluty ... Cóż, może nie do końca. Wybijanie monet, to już całkiem inna sprawa.

Zakładamy, że w świecie gry jest jedna waluta. Moneta cesarska. (Skupmy się na złotej monecie, ale srebrne i miedziane też mogą być, jako drobniejsze) Cóż...Z pewnością gdy gracze zabiorą się do ich wybijania, nie będzie ciekawie, acz sądzę, że to ładnie zwiększy atrakcyjność gry. Jeżeli będą kopalnie to minerał jak złoto pojawić się musi. A co robić ze złotem, jak nie wybijać monety ? Monety zaś, jeżeli ich nie będzie, to zostaną zastąpiąne czym innym. Szmaragdami, cennymi kielichami (Ze złota chociażby) których cena rynkowa u graczy lub u kupców wynosi chociażby 200 monet. Czyli, masz tu dwa kamyki i idź je sprzedaj. Nie płacę złotem bo jest zbyt cenne.

Uważam więc, że wybijanie monet jest ważne dla gospodarki. Nie zmienia to faktu, że samo występowanie złóż złota można ograniczać. Nie wiem jak jest tworzony świat, a już tym bardziej, rozłożenie minerałów ... Ale wiadomo o co chodzi.

Cierni

• User
    • View Profile
Re: Tworzenie własnej waluty ? A czemu by nie
« Reply #21 on: January 06, 2015, 00:05:55 »

Odkopię troszkę.

Nikt nie zauważył, że na każdym z filmików autorzy mówią "złoto". Nie używają określenia moneta, także skąd wiadomo, że w ogóle chcą stworzyć monetę? Mój poprzednik napisał o różnych wartościowych przedmiotach - one są nader ważne, gdyż kupując w jednym mieście miecz za 200 sztuk złota, w innym możemy go sprzedać za 500, zaś w innym kupić lepszy miecz za 500, a sprzedać go w kolejnym za 600. Tak ludzie będą dorabiać się, ale biorąc to ryzyko, że po drodze mogą stracić to złoto.

Również nie ma sensu zamrażać pieniędzy (złota) w NPC. Złoto musi chodzić po serwerze, niech zarabia na siebie. Ceny muszą rosnąć, a później maleć.

Własna waluta może i by miała rację bytu, ale jedynie wtedy gdy władca miasta dogadałby się z administracją, gracze stworzyli by kantory i istniała by jakakolwiek forma inflacji.

Avaloz

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: January 06, 2015, 14:16:26 »

Jak już odkopałeś to i ja się wypowiem.

Moim zdaniem nie ma sensu tworzyć innych walut. Waluta kruszcowa jest świetna (złoto, srebro no i z tego monety).
Wydaje mi się, że znów piszesz "po kontakcie z administracją". To gracze mają to kontrolować. Jakakolwiek ulga w stronę gracza z strony administracji powoduje, że inni też to chcą. Dlatego uważam by zostać przy kruszcu oraz bez żadnej interwencji administracji.

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #23 on: January 08, 2015, 19:56:11 »

Quote from: Cierni
Nikt nie zauważył, że na każdym z filmików autorzy mówią "złoto". Nie używają określenia moneta, także skąd wiadomo, że w ogóle chcą stworzyć monetę?
Nie wiem czy wiesz, ale nie bez powodu istnieje dział Pomysł i dyskusje. Ludzie podają swoje pomysły, które mogą zostać zaaplikowane do gry. A jeżeli nie będzie rzeczywiście monet to pieniądze będą liczone prawdopodobnie na wagę np. złota (w innych regionach takową walutą może być np. srebro, niekoniecznie złoto).
Quote from: Czerni
kupując w jednym mieście miecz za 200 sztuk złota, w innym możemy go sprzedać za 500, zaś w innym kupić lepszy miecz za 500, a sprzedać go w kolejnym za 600
Wiele graczy nazywa to resell.
Pages: 1 [2]