Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Tworzenie własnej waluty ? A czemu by nie  (Read 3720 times)

DragonusPL

• User
    • View Profile
Tworzenie własnej waluty ? A czemu by nie
« on: March 29, 2014, 16:31:12 »

Dlaczego osoba w naszym państwie miałaby mieć te same pieniądze co w innym ? Czemu na przykład graficy z początku nie przygotują nam jakiś grafik lewej oraz prawej strony monety, oczywiście jedna osoba też może wymyślić sobie grafikę monety
Oczywiście taka grafika musiała by przejść przez jakąś rade adminów. Co o tym myślicie.

Skierus

• User
    • View Profile
Odp: Tworzenie własnej waluty ? A czemu by nie
« Reply #1 on: March 29, 2014, 17:19:44 »

Dla mnie świetny pomysł :)
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #2 on: March 31, 2014, 22:13:01 »

Nawet jak będą różne waluty, unifikacja i tak nastąpi.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: April 01, 2014, 00:21:47 »

waluta to problem ale monety to nie problem kuć monety w Średniowieczu mógł każdy nie okłamując wagi taka osoba dostawała pozwolenie ale za to miała kontrole mincerzy którzy potem przejęli role rzemieślniczą a potem stracili uprawnienia do kontrolowania monet.

Niech monety będzie mógł kuć każdy a role mincerzy przejmie system gry który pozwoli kuć monety określonej wagi.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: April 19, 2014, 10:33:07 »

Myślę że waga nie będzie miała znaczenia a na monetach będą tylko napisiki i numerki 1,2,5,10 itd. itp. Więc na podrabianiu będzie się można nieźle wzbogacić
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #5 on: April 19, 2014, 18:58:48 »

Szczerze? Wątpię, by twórcy wprowadzili możliwość wytwarzania monet. Myślę, że będzie to funkcjonować tak jak w każdej innej grze. Monety po prostu... są. I mi by to odpowiadało.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: April 20, 2014, 22:35:52 »

a skąd będą się brały owe monety?

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: April 20, 2014, 23:11:06 »

nie można brać tak na poważnie tego "realizmu" w grze. prawdopodobnie po prostu one będą i tyle. chociaż w filmiku jakimś było wspomniane o tym, że będzie ograniczona ilość, jakoś to twórcy wymyślą ten obieg w gospodarce i już na pewno mieli to zaplanowane od dawna

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #8 on: April 21, 2014, 00:58:59 »

Myślę że ograniczona ilość pieniędzy odwoływała się do kupców u których w typowych rpg'ach mogliśmy sprzedawać niezliczoną ilość przedmiotów i dalej otrzymywać pieniądze. Z tego co twórcy przekazali wywnioskowałem że chcą stworzyć "gotowy" świat, w której jest już opracowana ekonomia, uzależniająca od niej graczy. Z biegiem czasu gracze utworzą własną ekonomię, sami się zaczną rozwijać i myślę że ten świat stworzony przez graczy będzie stabilniejszy od sztucznej ekonomii wprowadzonej na początku. Może tylko wydaje mi się to skomplikowane albo chciałbym żeby tak było, ale wydaje mi się trudnym stworzenie takiego systemu zajmującego się handlem na taką skalę, biorącego pod uwagę nieprzewidywalność graczy. Zdaję sobie sprawę że jest proste rozwiązanie, im więcej sprzedajesz tym taniej kupiec to chce, ale w systemie z ograniczoną ilością pieniędzy ten kupiec też musi handlować, i tak w każdym mieście, nie wspominając o napadach na karawany czy handlowaniem pomiędzy odległymi od siebie miastami.Wszystko zależy od zaludnienia świata przez NPC.
Przy różnych walutach wziętymi pod uwagę w ekonomii ten system będzie miał jeszcze więcej do roboty. Ale to tylko moje przypuszczenia.

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: May 05, 2014, 17:01:51 »

Według mnie będzie istnieć jedna oficjalna cesarska waluta.
Natomiast ludność "dzika", nie uznająca władzy Cesarza będzie mogła używać do handlu małych, ale wartościowych przedmiotów np. menzurki z wodą w pustynnej wiosce, mniszki ze zbożem w górach, różne klejnoty, sztabki metali, perły etc.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: May 05, 2014, 17:36:21 »

a co wtedy gdy ludność "dzika", jeżeli już nie będzie posługiwać się oficjalną walutą, będzie chciała kupić coś w cesarskim mieście?

Samael

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: May 05, 2014, 17:48:45 »

Jedna waluta i finito.
Chyba, że wprowadzimy kantory i inflacje.
Powstańmy przeciw ciemiężycielą, a świat odrodzi się z popiołów.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: May 05, 2014, 18:31:39 »

Spróbuję ulepszyć twój pomysł. Aby utworzyć nową walutę trzeba być szefem gildii (bądź czegoś tego typu), zdobyć jakiś przedmiot, dzięki któremu będziemy mogli to uczynić (myślę, że będzie w IS) i będzie taki system, dzięki któremu będzie można stworzyć projekt monety (wybieranie symbolów i napisów na jednej i drugiej stronie). Gdy już będziemy posiadali owy przedmiot zabieramy się za wybijanie monet/-y i po naszej pracy posiadamy monety takie same jakie zaprojektowaliśmy. Takie monety będzie mogła wybijać tylko ta osoba, która będzie posiadała projekt (oczywiście będzie można tworzyć nowe te same projekty np. przerysowując)

Ile będzie warta waluta to zależy od handlu itp.
« Last Edit: August 05, 2014, 07:58:33 by IAmBoskiM »

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: May 05, 2014, 18:41:19 »

a co wtedy gdy ludność "dzika", jeżeli już nie będzie posługiwać się oficjalną walutą, będzie chciała kupić coś w cesarskim mieście?

Nie słyszał o kantorach?
A jak nie ma kantorów to do handlarzy.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #14 on: May 05, 2014, 18:47:00 »

@up Boski... nie napisałeś nic nowego... naprawdę...
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...
Pages: [1] 2