Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 5

Author Topic: Profesje czyli umiejętności  (Read 4875 times)

Zikes

• User
    • View Profile
Odp: Profesje czyli umiejętności
« Reply #15 on: March 12, 2014, 19:16:48 »

Błąd : Arabelt - To nie jest odmiana kuszy?
Arabelt to odmiana kuszy ale nie sądzisz że strzela się tak samo kamieniem i bełtem ;)

proca to ewenement co to w walce nic nie zrobi
co do procy to chodziło mi o taką proce z kamieniem wielkości pięści ;)
http://adiutrix.cba.pl/legio/galeria/struktura/015/artur1.JPG

włócznia to ewentualnie miotana, mały zasięg i  raczej podchodzi pod halabardę (broń drzewcową) tak jak
wrzuciłem to do broni miotającej z pośpiechu gniazdu i walczyć włócznia w zwarciu to nie to samo co nią rzucać

I powinno pisać halabardy bo to ogólna nazwa broni drzewcowych, broń biała 2 brzmi źle.
co do broni białej nie zgodzę się bo bronią białą jest każda broń do walki w zwarciu.
a halabarda to odmiana broni drzewcowej ;) tak jak włócznia pika

Źle przeczytałem, co to ma znaczyć? topór, miecz i halabardy razem?!?!
Mieczem a halabardami walczy się inaczej, włócznia czy pika to broń którą można dzierżyć razem z tarczą, całkiem inny typ broni działający inaczej, a kolejnym błędem który popełniłeś jest młot, to broń zdecydowanie dwuręczna.
To że każda z tych wymienionych rzeczy to osobna umiejętność (umiejętność walki toporem, umiejętność walki halabardą, umiejętność walki mieczem).
Mieczem i halabardą walczy się inaczej i mi chyba o tym nie musisz mówić. ;)
Włócznia zgodzę się jest to też broń 1 ręczna i to mój błąd. Pika ma 3m długości więc nie wiem jak to widzisz xD
Co do młotu bojowego tak naprawde niewidziałem jeszcze 2-ręcznego poza grą a 1 ręczyny dość często.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/63/Paolo_Uccello_037.jpg/490px-Paolo_Uccello_037.jpg

typy powinny być podzielone inaczej.
1.Jednoręczna:
a)topory
b)miecze
 1)tnące
i obalam twoje założenie ;p
Miecz jednoręczny – sieczna broń biała, charakteryzująca się prostą głownią.
Szabla - sieczna broń biała, charakteryzująca się jednosieczną wygiętą głownią.
Walka tymi broniami wygląda już inaczej mimo że obie są mieczami siecznymi rozumiesz teraz moje szersze rozbicie ;)

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #16 on: March 12, 2014, 19:50:07 »

Bronie:
1. Zwarcie
a)jedno-ręczna
-sieczna
-obuchowa
-kłująca
-mieszana
b)dwu-ręczna
-sieczna
-obuchowa
-kłująca
-mieszana
c)mieszana
2. Dystans
a)krótkiego zasięgu
b)dalekiego zasięgu
3. magiczna
4.mieszana

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: March 12, 2014, 19:54:52 »

Arabelt to odmiana kuszy ale nie sądzisz że strzela się tak samo kamieniem i bełtem ;)

Właśnie nie, kuszą walczy się całkiem inaczej, Bo opadanie ma mniejsze znaczenie, Arabelta była stosowana do walki z tarczami czy innymi odmianami osłon, jako że to jest odmiana winieneś brać sprostowanie.

co do procy to chodziło mi o taką proce z kamieniem wielkości pięści ;)
http://adiutrix.cba.pl/legio/galeria/struktura/015/artur1.JPG

No foto?

{Brak cytatu bo nie}

Włócznią rzucano w ostateczności i chodziło mi o to że tej broni raczej się z rąk nie wypuszcza, ogólnie pamiętaj że łuk nie jest bronią miotaną a miotającą.

Włócznia zgodzę się jest to też broń 1 ręczna i to mój błąd. Pika ma 3m długości więc nie wiem jak to widzisz xD
Co do młotu bojowego tak naprawde niewidziałem jeszcze 2-ręcznego poza grą a 1 ręczyny dość często.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/63/Paolo_Uccello_037.jpg/490px-Paolo_Uccello_037.jpg

A teraz tak pika nie miała 3m tylko: Pika, staropol. darda - dawna broń drzewcowa piechoty, używana przede wszystkim przeciwko kawalerii. Piki osiągały 5,5-6 metrów długości.
Jeśli kawaleria ją posiadała to trzymała ją jedną ręką, w drugiej zaś tarczę :D
To co wysłałeś to nadziak, odmiana młota bojowego mi chodziło o:
Piechota szwajcarska do XVI wieku używała młotów bojowych osadzonych na długich, nawet 2-metrowych drzewcach.

i obalam twoje założenie ;p
Miecz jednoręczny – sieczna broń biała, charakteryzująca się prostą głownią.
Szabla - sieczna broń biała, charakteryzująca się jednosieczną wygiętą głownią.
Walka tymi broniami wygląda już inaczej mimo że obie są mieczami siecznymi rozumiesz teraz moje szersze rozbicie ;)

To jest bardziej rozwinięty podtyp tak jak bułat, choć nie powiesz że to moje rozbicie nie miało sensu bo szpada, miecz jednoręczny to
b)miecze
 1)tnące
 2)kłujce
3)kłująco-tnące
Edit
Sorry Kahetabi ale trochę zbyt ogólne, to "mieszane" boli w oczy mocno szczególnie kiedy jest aż cztery razy na cztery podpunkty.
« Last Edit: March 12, 2014, 19:57:57 by Gniazdu »
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #18 on: March 12, 2014, 20:35:42 »

A miecze rąbiące? np miecz katowski czy tak zwany tasak bojowy?

włóczniami się nie rzuca służą głównie do walki wręcz w formacji lub przy dużej ilości miejsca w ścisku i chaosie po złamaniu formacji ewentualnie się nimi rzuca bo się do niczego innego nie nadają.

do miotania służy Oszczep na przykład rzymskie pilum. to dwie zupełnie różne bronie.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: March 12, 2014, 20:41:46 »

Lemek, miecz katowski? Przypadkiem nie topór? Tasak bojowy to ewenement, broń nie miarowa, cała reszta jest piękna i stoi na moim brzegu.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #20 on: March 12, 2014, 21:08:59 »

i miecz, i topór. Jak masz topór to ścinasz kogoś z łbem wystającym z pieńka, w średniowieczu toporem ścinano motłoch i chamstwo. choć częściej ich wieszano. mieczem w Polsce ścinano kobiety i szlachtę widzisz tu chodzi o szacunek.

Ścięcie mieczem wiąże się z tym żę ta osoba zachowuje godność( na tyle na ile potrafi się nie zes**ć w gacie). Delikwenta sadzasz na Krześle odsłaniasz kark a kat jednym cięciem ściąga mu głowę. jedno poprzeczne cięcie.

przy toporze i pozycji "na pieńku" istnieje duże ryzyko że nie upitolisz głowy na raz a to nie eleganckie. jak chcesz wyjaśnienie to wyobraź sobie obie pozycje i powiedz czy ostrze topora wbija się w kark równolegle do pieńka czy pod kątem? a miecz? ciężki ( mniej więcej 3 kilo choć znajduje się i cięższe)  nie ma w co się przypadkiem wbić. trzeba być nieudacznikiem żeby tego nie zrobić choć po drobnej ilości ćwiczeń.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: March 12, 2014, 21:22:02 »

O ścinaniu mieczem nie słyszałem, może dla tego. Jedyne co mi do tego pasowało to japoński kat z jakąś odmaną Yari co ma ostrze 60 cm na 2 m drzewcu lub kataną co ma aż 130 cm.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #22 on: March 12, 2014, 21:44:09 »

jak chcesz Fakty podane w przystępnej formie z dość niewielkim przekłamaniem(nie te bzdury co cisną na wawelu studenci historii o mieczach co 20 kilo ważyły) to ten pan mówi mądrze i logicznie choć zdarza mu się przejęzyczyć albo cisnąć głupotę(jak każdemu)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: March 12, 2014, 22:27:41 »

Za bardzo nie wiem jak to nazwać, więc roboczo będzie to wykonywanie prostych konstrukcji. W przykładzie użyję siekierki Lemura wspomnianej tutaj http://forum.enidust.com/index.php/topic,792.0.html (tak btw. bardzo spodobał mi się ten pomysł, ale nie chciałem pod nim spamić ;D)

Więc znajduję siekierę i postanawiam wymienić trzonek. Przypominam sobie, że mam jakiś w domu. Nałożenie głowicy siekiery na trzonek jest czynnością tak banalnie prostą, że nie chciałbym spotkać się z sytuacją, w której, w celu złożenia ów siekiery, muszę udać się do wyspecjalizowanego rzemieślnika, który od lat składa siekiery i jest w tym absolutnym mistrzem.

Idea jest taka, by używając wykonanych przez rzemieślników części, tworzyć proste przedmioty jak młotki, łopaty, czy wspomnianą już siekierę.

Nie widzę potrzeby rozwoju tej umiejętności, gdyż jakość przedmiotów będzie zależała od elementów, których użyliśmy.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: March 12, 2014, 22:52:23 »

Dla mnie to powinno wyglądać tak :
1. Miecze
   a) Jednoręczne
       -Rapiery
       -Szpady
       -Szable
         -Kordelasy
         -Sejmitar
       -Wakizashi
       -Katana
       -Tachi
       -Krótki Miecz
       -Bułaty
   b) Dwuręczne
       -No-Dachi
       -Flambergi
       -Claymore
   c) Bastardy
   d) Noże i Sztylety

2. Topory
   a)Jednoręczne
     -Rycerskie
     -Czekany
     -Tomahawk
   b)Dwuręczne
      -Labrys
      -Siekiery
      -Rzeźnickie
      -Berdysz

3. Drzewce
    a) Do walki Pieszo
      -Piki
      -Halabardy
      -Yari
      -Naginata
      -Nagamaki
      -Glewnie
    b)Konno
      -Włócznie
      -Kopie
      -Lanca
      -Rohatyna

4. Dystansowa
     a)Strzelecka
        -Łuki
          -Długie
          -Krótkie
        -Kusze
          -Arabelt
          -Chon Ku Nu
     b)Miotane
        -Proca
        -Oszczep
        -Toporki
        -Dziryty
        -Noże
5. Broń Oblężnicza
      a)Szturmy
        -Tarany
        -Drabiny
        -Wieże
      b) Inne
        -Balisty
        -Trebusze
        -Katapulty
        -Ogień Grecki

No to taka "skromna" lista

Ps. Lemur też oglądam pana Jędrka       
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #25 on: March 12, 2014, 22:59:08 »

a możemy zrobić choć jedną grę gdzie nie bezie azjatyckich "cudów" techniki? męczy mnie ten tygiel kulturowy... zostańmy przy europie i bliskim wschodzie... Męczy mnie to niezasłużone ubóstwianie katany... i jakoś nie widzę rycerza w zbroi płytowej z kataną...

A jeżeli już to ma to wszytko być wystylizowane na europę inaczej ciężko przełknąć...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: March 12, 2014, 23:09:13 »

Według mnie tego typu łączenie kultur i stylów zupełnie mija się z celem.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: March 12, 2014, 23:10:41 »

Skierus kulturę dalekiego wschodu zostawmy Niemieckim i azjatyckim "specom" od gier, gra mmo w klimacie europy jest czyś co nigdy nie było tworzone, była by pionierem jeśli chodzi klimat który w grach mmo kuleje.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: March 12, 2014, 23:37:46 »

doszliśmy do wniosku że i tak się włóczniami rzucało więc w ostateczności ale i tak się rzucało.

@Gniazdu
pika to nie kopia różnica główna polega na wadze i tym że piki były często okute metalem by się nie łamały.
Co masz do procy którą pokazałem zabójcza broń taką zabito goliata w Bibli? xD
A co do tego młota podeślij link bo jestem aż ciekaw jak wygląda.
Co do rozbicia ok ale były luki i najlepszym rozbiciem będzie na konkretną broń z twoim pomysłem drzewka doszkalania że walczysz mieczem trochę szkolisz się w szabli i w drugą stronę.

@RuskiBigosPL
nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi? wyskoczyłeś z tematem i nie odniosłeś się do żadnej wcześniejszej wypowiedzi.

@Skierus
mniej więcej o to mi chodź ale zabłysnął mi dobry pomysł trochę to przemyśle i wrzucę mój pomysł.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #29 on: March 12, 2014, 23:49:42 »

ee wiesz zikes nam po prostu zdjęcie się nie wyświetla tylko logo hosta.

a co do samej procy... to potocznie mówi się na to proca Dawida a tak po prawdzie to właśnie jest PROCA

Y z gumką to  proca sportowa wymysł naszych czasów. Więc nazwa proca jest poprawna.

wymaga długie szkolenia jeżeli chcesz trafiać w coś mniejszego niż 200 osobowy oddział. ale siła jest porażająca jeżeli przeciwnik nie ma sztywnej ochrony. (zbroje płytowe napierśniki żelazne lub z utwardzanej skóry)
Pages: 1 [2] 3 4 5