Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Oblężenie  (Read 4912 times)

AAAron

• User
    • View Profile
Oblężenie
« on: June 21, 2013, 23:02:55 »

A wiec jak w temacie jak myslicie jak zostana rozwiazane oblezenia ?? moim zdaniem powinno to sie rozgrywac tak... miasto przykladowo Armad zostalo zaatakowane przez 250 wojakow lecz brama zostala zamknieta a miasto otoczone i zaczynamy tworzenie wiez oblezniczych co zajmie niesety sporo czasu a w miescie moze zabraknac zywnosci, nie mam pomyslu na samo tworzenie wiez ale na przyklad zrobilismy wieze obleznicza i co dalej jak to bedzie sie pchalo ? xD  a wiec na kolach zostana wystawione drewniane kije aby z 15 osob moglo pchac ta wieze po przepchaniu wiezy do miasta/zamku sciana opada na mur i wszyscy zolnierze wdzieraja sie do srodka i zaczyna sie zabawa :D a co jesli wieza sotanie spalona ?? tez powinn abyc taka opcja, rzucanie w wieze dzbanami z olejem i podpalanie jego tez byl by to dobry pomysll a co do katapult to po prostu robimy katapulte i kilku wojow z wysokim wskaznikiem sily beda podnosic ten glaz na miejsce a katapulta wyrzucac pocisk, a wiec teraz czas na oblezenia, oblegamy oczywiscie na poczatku miasto za pomoca wojjska rozstawiajac je wokol miasta nie pozwalajac mieszkancom wyjsc na zewnatrz, potem wierza barz katapulty co kto woli bo budowa wszystkiego naraz bedzie wymagala bardzo duzej ilosci drewna no  i ludzi :) troche ten moj tekst pogmatwany i moze niezrozumialy ale z gory za to przepraszam pisalem co myslalem :D

Mistrz Ignis: niezależnie od powodu, jest to ostatni raz, kiedy widzę spod Twojej ręki, drogi użytkowniku, tak niechlujnie napisany tekst. Błędy znajdują się nawet w tytule. Następnym razem po prostu zamknę natychmiast wątek. W tej chwili dostajesz pierwszy poziom ostrzeżenia.
« Last Edit: July 03, 2013, 12:36:34 by Mistrz Ignis »
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Liwosz2

• User
    • View Profile
Odp: Oblezenia, katapulty,wieze obleznicze itp
« Reply #1 on: June 21, 2013, 23:13:46 »

Moim zdaniem jeżeli chodzi o taką katapultę tudzież trebusz to powinno wyglądać to nie inaczej jak np. 'wchodzi' do tego kilka osób, lub tylko dwie osoby no i jeden celuje, drugi strzela a trzeci ładuje i powinny to być animacje, np. ładowania :) A mówiąc o wieżach oblężniczych to tak jak mówisz, budowanie trwało by długo, ale nie tak łatwo by było ją zniszczyć. Popatrz też na to, że takie oblężenie też nie może trwać za długo ponieważ dużo osób nie miało by czasu siedzieć kilka czy kilkanaście godzin przy PC i czekanie na zbudowanie wieży :) Dlatego jej budowa powinna być albo uproszczona, aaalbo! To jest kolejny dobry pomysł ( xd ) Atakujący powinni nająć budowniczych do budowy tego typu rzeczy, im znacznie szybciej by to poszło, powiedzmy dostali by jakiegoś buffa do szybkości budowy i zwiększone morale. Tarany to kolejny dobry pomysł, jest on ciężki do zniszczenia, a i prosty w obsłudze (też jakaś animacja burzenia bramy, możliwe że wciskanie jakiegoś przycisku szybko i by wszyscy wciskali go w tym samym momencie [praca zespołowa] ). Też mam inny pomysł, np. łotrzyk przebiera się za strażnika i po prostu na czas ataku otwiera bramę, tak też się robiło w innych grach.
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 21, 2013, 23:19:32 »

oooo wlasnie a moze zamiast tego buffa do szubkosci budowania wieza zostanie budowana troche przed oblezeniem w ukryciu np nie wiem no... w lesie gdzie zostaly wyciete drzewa, do polowy wieza bedzie dosiegac kkoron drzew wiec potem tylko sciecie reszty drzew i pchanie takowej wiezy i zaskoczenie wroga ze wieza prawie juz gotowa :D ale to takie troche przesadzone :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Olaf

• New user
    • View Profile
« Reply #3 on: June 21, 2013, 23:20:09 »

Dobry byłby też taran do zniszczenia bramy :)
<.:::BUDYŃ:::.>

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 21, 2013, 23:23:30 »

znaczy co do tego lotrzyka to sie nie zgodze bo jeden "czlowiek" nie jest w stanie otworzyc bramy 3-5 osob juz tak np. 3 sie przedziera przez straznikow bramy w nocy tamta dwojka zaczyna otwierac ja a wojska wchodza do miasta i zaczyna sie rzez ;D ja tak bede robil :D

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 21, 2013, 23:24:25 »

taran oczywiscie tez, to bedzie chyba najtansza maszyna obleznicza :) i bardzo skuteczna :)

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 21, 2013, 23:25:13 »

Dla mnie oblężenie wiąże się też właśnie z głodowaniem miasta tak, żeby po prostu już nie mogło wytrzymać bez jedzenia :) Ale to wszystko opiera się o czas, a czas jest tutaj taką jakby blokadą(?). Więc z tym oblężeniem to dobry pomysł i właśnie wchodzi tutaj kolejna kwestia... płonące strzały który mogą zniszczyć takową wieżę, czy też taran. Broniącym się można po prostu postawić koksowniki na wierzy, ale chodzi mi bardziej o rozprzestrzenianie się ognia :)

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 21, 2013, 23:29:26 »

no wlasnie kwestia trwania oblezenia bedzie bardzo wazna i nie wiem jak tworcy to zrobia ale mam nadzieje ze sprobuja :)

mateusz2000x

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 22, 2013, 01:19:38 »

Można by się przygotować najpierw odpowiednio do tego oblężenia, zrobić tarany, katapulty i dopiero wtedy wybrać się na atak.

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: June 22, 2013, 01:52:43 »

No tak, tylko gdzie je wybudować i tak dalej? I taki atak z 'zaskoczenia' raczej nie wyjdzie xd

Eylif

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: June 22, 2013, 08:38:36 »

Dobry pomysł ale zawsze można wykopać tajne tunele pod miastem i gdy miasto jest ostrzeliwane wojska wroga atakują od środka(ledwie 30 osob) oni otwierają bramę a reszta armii się wdziera i plondruje i robi co chce a o funkcji(gwałtu) też by rozpatrzyli bycie kobietą dostało by smaczku.
Oddany i wieczny gracz Enidust!

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: June 22, 2013, 10:29:02 »

Oblężenie jak już wspominałem nie ma zabierać dużo czasu, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na ośmiogodzinne oblężenie, dlatego te machiny oblężnicze to dobry pomysł, ale nie urozmaicajmy jakimiś tunelami bo najzwyczajniej w świecie nikomu się nie będzie tego chciało robić i braknie na to czasu.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: June 22, 2013, 10:29:05 »

no tunele dobra rzecz, albo podkop pod mur i mur sie wtedy zabada i mamy dziure w murze i tez wojska wbijaja sie do srodka :D

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: June 22, 2013, 10:30:59 »

Jeżeli taktyka ma być odpowiednia, to ja bym wolał np. takie kopanie, wejść wieczorem do miasta, ogłuszyć strażników z ekipą złodziejaszków, wszystko obrabować, sprzedać i dalej się bawić ^^

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: June 22, 2013, 10:30:58 »

znaczy po pewnych przemysleniach doszlem do wniosku ze przeciez oblezenie to nie byle jaka kacja i aby ja zrobic bedzie potrzbeny cza nieprawdaz ? wiec jak juz ludzie sie pisza na oblezenie to beda potrzebowali tych kilku godzin aby spedzic ten czas na oblezeniu :) np od 22 do 4 rano :) da rade ale to juz zalezy jak gracze sie dogadaja w sprawie czasu i w ogole :)
Pages: [1] 2 3 ... 5