Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: Statystyki broni i pancerzy.  (Read 5577 times)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Odp: Statystyki broni i pancerzy.
« Reply #30 on: March 21, 2014, 22:58:33 »

żeby nie było jest siła i siła. pudzian vs bruce lee.

Bruce lee nie podniesie tyle ile pódzian, a pudzian nie przyewali z takąsiłą jak bruce lee.

do zadania skutecznego ciosu potrzeba siły. ale nie siły ala pudzian tylko bruce lee.
 niestety same umiejętności nie starczą jeżeli za ciosem nie jesteśmy wstanie dać siły. natomiast inną sprawą jest ile tego potrzebujemy.

Zikes tak sobie myślę... nie wiesz ile siły trzeba wkładać za cios... raczej nigdy nie walczyłeś ostrą bronią po to by kogoś w kolczudze zranić. Myślę ze wrażenie z treningów gdzie używa się mieczy ćwiczebnych jest znacząco różne od tego gdzie używamy ostrej broni po to by zabić. więc sądzenie nas tu wszystkich trochę przerasta więc pozostańmy przy takim stwierdzeniu:

Potrzeba wyrobić sobie sprawny cios na tyle silny by przeciąć kolczugę na manekinie. bo jak tego nie zrobisz to zapomnij że w walce przetniesz kogokolwiek.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: March 22, 2014, 00:50:16 »

Pan_Lemur
tak sobie myślę że miecz widziałeś za gablotą w muzeum i pisząc o przecięciu kolczugi co jest możliwe tylko w filmie oświadczasz że wypowiadasz się na temat nie mając zielonego pojęcia  -.-  miecza w ręku nie trzymałeś i mówisz jak walczyć mieczem?? sory coś tu jest nie tak i nie mów mi czym ja walczę bo ja wiem czym ja walczę i jak...

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #32 on: March 22, 2014, 23:49:10 »

Według mnie jest możliwe przecięcie kolczugi, ale skoro wiesz lepiej wytłumacz mi czym według Ciebie jest "przecięcie kolczugi". I odpowiedz na ostatnio zadane pytanie.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: March 23, 2014, 01:52:06 »

których będzie mało pomiędzy graczami, moim zdaniem będą występowały tylko w postaci morderstw, wojen, więcej w czasie zawodów w których nikt nie zginie i w sparingach(...)
Złodziejskie rzemiosło, bandyci, najemnicy czy poszukiwacze jakiejkolwiek maści od leśnych szperaczy po osoby penetrujące "nieznane lądy" czy groty to zadania w których możesz paść na każdym kroku, zam grupę co najmniej 10 osób co zastaną hh lub bandytami ;)
PS. Osoba postury Burneiki nie wyszedłaby do walki bez ciężkiej zbroi, i co teraz?
Zbroję płytową robi się na miarę, jeśli uważasz że nie zbroja płytowa to kolczuga z przeszywańcem i na to zbroja lamelkowa wraz z ciężką dużą tarczą (hardkorowy koksu ma udźwig prawda :D ) i toporem na metrowym drzewcu robią z niego boga wojny i tanka dla zespołu :D
Według mnie jest możliwe przecięcie kolczugi, ale skoro wiesz lepiej wytłumacz mi czym według Ciebie jest "przecięcie kolczugi".
Zacznijmy od podstaw Zikes wie lepiej bo jest członkiem bractwa rycerskiego, więc w stali i broni siedzi już od dłuższego czasu,
cięcie kolczugi jest głupie bo miecz się po prostu ześliźnie albo odbije, poza tym nikt nie nosił samej kolczugi zwykle była z przeszywańcem co blokował skuteczne metody, czyli broń penetrującą, taką jak włócznie i strzały z łuku, w teorii topór nie tnie tylko rozrywa, przyłożona siła i ostre "końce" ostrza topora pozwalają rozedrzeć kolczugę, choć przeszywaniec sobie z tym czasami radził. Radzę poczytać trochę książek o historii oręża czy rzemiosła wojennego są ciekawe i czasem się przydają.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #34 on: March 23, 2014, 17:12:42 »

Wiem że kolczuga to doskonała odpowiedź na bronie sieczne, bez włożenia odpowiedniej siły nie bedzie żadnych efektów ale nie zapominajcie że kolczuga też ma swoją wytrzymałość a ekwipunek waży i powoduje zmęczenie, co jest bardzo ważne podczas walki, jak i również ogranicza swobodę ruchu czyniąc takiego opancerzonego osobnika bardziej podatnego na ataki. Zawsze można zastosować sabotaż.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: March 23, 2014, 22:27:57 »

Moja kolczuga waży ok 10 kg i po zwinięciu jest wielkości piłki nożnej xD po ubraniu prawie wcale jej nieczuci gorsza jest przestawnica która uwiera jak wełniany sweter. Co do penetracji klczugę można penetrować tylko w jedne sposób pchnięciami i to nie zawsze ale to nie jest rozcięcie kolczugi. Przeciwko kolczudze były dobre bronie które miały wąski kolec cieńszy do oczka kolczugi . Mimo kolczugi i przeszywnicy po cięciu miecza masz sporego siniaka ale mogło by być gorzej bez kolczugi jesteś przecięty a przeszywnicy połamane kości. Ograniczenie ruchu niemało nigdy miejsca nawet przy pełnej zbroi płytowej zbroja płytowa ma więcej ruchomych części niż auto i umożliwiała każdy ruch przy 99% ochronie oczywiście pełna zbroja płytowa z przesuwnicą ważyła 20kg do 30kg był to ciężar niemały ale nie odczuwa się go z powodu że każda kolejna część zbroi płytowej opiera się na sobie w zbroi idzie biegać skakać i nie widzę w tym nic dziwnego oczywiście jest to męczące ale rycerze trenowali jak obecni wojskowi a nawet lepiej umieli łamać podkowy rękoma, biegali 5 mil w pełnym rynsztunku, targać liny,wspinać się po drabinie od dołu lub pływać w pełnej zbroi płytowej. Po prostu zamiast ważąc 80 kg ważyłeś 100 kg  czy człowiek ważący 100kg nie umie podskoczyć czy pływać?

Kolczuga jest tak samo wytrzymała jak łańcuch jak jej najsłabsze ogniwo tylko że kolczuga ma oczko na oczku więc rzadko kiedy zdarzało się że oczka był uszkodzone a żeby przeciąć całą kolczugę tych oczek musiało by być uszkodzonych z 100 obok siebie ;/

PS
Ja pisałem że siła niema wielkiego znaczenia przy obrażeniach ale ma znaczenie przy innych rzeczach jak penetracja pancerza udźwig bieganie pływanie dźwiganie itd

A co obrażeń nie zmienię zdania liczy się tylko umiejętność walki i broń.

gniazdu
bogiem wojny był ten kto miał odpowiedni herb do niego się nie zbliżałeś na polu walki chyba że chciałeś zająć jego miejsce xD nie musiał być wysoki byś wiedział że cię zabije a rycerze walczyli tylko czystą bronią którą jest miecz.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: March 23, 2014, 22:38:45 »

Zikes to jest gra, a gracz walczy tym co mu się bardziej podoba lub wykona większe szkody.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: April 04, 2014, 21:00:34 »

Nie zgodzę się z tobą Zikes. A mianowicie z czystą bronią jaką jest miecz. Walcząc mieczem nie masz szans zranić wrogiego rycerza, który tylko od biedy ma przeszywnicę i kolczugę. (Jak sam stwierdziłeś, większość ciosów się raczej ześlizgnie) Słyszałem też opinie że miecz dla rycerza podczas bitwy był "bronią ostatniej szansy". Lepiej było lać morgerszternem zakutych w płyty rycerzy niż biegać z dwuręcznym mieczem jak idiota.

Tyle w temacie. Ale skoro przy zbroi jesteśmy. To jak twórcy rozwiążą problem zbroi ? Skoro taka zwykła kolczuga może ochronić przed sporą ilością ciosów, to co dopiero zbroja płytowa. Zapewne balans zostanie przesunięty na korzyść miecza, albo zrobienie zwykłej kolczugi zajmie ogromną ilość czasu kowala.

Z ciekawości jeszcze do Zikesa, skoro jest w Bractwie. Czy bełt z kuszy przebijał kolczugę i przeszywnicę by następnie zranić oponenta ?

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: April 04, 2014, 21:07:11 »

Zamiast Zikesa odpowiem ja, oczywiście że tak, kusza została nawet zakazana w pewnym okresie ze względów na potężną moc przebicia, dziurawiła zbroje płytowe i czasami przebijała tarcze na wylot, raniąc osobnika za nią. Aktualnie można nimi dziurawić drzwi od auta ;)

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #39 on: April 04, 2014, 21:55:31 »

Co do zbroi płytowych i mieczy. Jak byś uważnie przeczytał zaproponowany system to byś wiedział że tu ma znaczenie rodzaj ataku.
z resztą rycerza powalasz i wbijasz mu sztylet pod pachę.

Pytanie czy chcemy aż taki realizm? to może już zepsuć zabawę.

pchnięcie długim mieczem nie będzie miało większych problemów z przedziurawieniem kolczugi czy przeszywnicy.

z kolei były też miecze tworzone specjalnie po to by walczyć z pancerzami płytowymi tj tasaki bojowy znane też jako falchion.
Były inaczej wyważone i jednosieczne, zaprojektowane do tego by  przebijać się przez kolczugę i płytę.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: April 04, 2014, 23:37:08 »

@Rahl
Za dużo filmów się naoglądałeś rycerze się nie zabijali nawzajem bo to haniebny czyn zabijano chłopów mieszczan albo dlatego że jak pojmie innego rycerza to weźmie za niego okup czyli jak zarabiali rycerze. ;) Walka mieczem często zamieniała się w walkę na pięści podczas walki 2 rycerzy i była taka anegdota jeśli na polu bitwy spotka się dwóch rycerzy z podobnymi umiejętnościami walki mieczem wygra ten kto jest lepszym zapaśnikiem.  Co do cięcia kolczugi powiem że nie przetnie kolczugi ale pchnięcie ją spenetruje.
Morgensztern to broń chłopska kij nabity gwoździami 60cm długości miecz 120cm ostry jak brzytwa. ;)  Zbroje płytową miało tylko 5% na polu bitwy może dlatego że była warta całej wioski ;).

Kolczuga nie broni przed wszystkim tylko przed cieciami, ale są też rany kłute i wewnętrzne. przeszywanica broni przed obrażeń wewnętrznymi. Segmentata przed kłutymi. A często te 3 zbroje noszono razem waga ~30kg ;)

Gniazdu nawet średniowieczna kusza przebije auto ciężkie kusze średniowieczne miały większy naciąg niż kusze współczesne, które naciąga się ręką.
ta kusza to zabójca ^^ ale nie ukrywam dużo zależy od bełtu a je często robiono z żelaza a nie stali.

Pytanie czemu falchion nazwano tasakiem tas i po ręce xD  ja osobiście na zbroje płytową wolał bym nadziaka lub halabardę z młotem hakiem i szpicem ;).

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #41 on: April 05, 2014, 00:12:38 »

w grach głównie prezentuje się 3 typy broni do wali w zwarciu.
miecz, topór, i młot. już pomijając fakt że strasznie zakłamuje się walkę nimi. bo wcale nie używano toporów i młotów tylko jako broni dwuręcznej. np topory i młoty tworzone dla wojska ważyły do 3 kg... podobnie jak miecze.

więc można używać topora razem z tarczą w przeciwieństwie do tego co nam wmawia skyrim. inną rzeczą jest że jest go trudniej tak używać ze względu na wyważenie.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: April 05, 2014, 13:21:36 »

Zikes, nie naoglądałem się. (Ale możesz polecić jakiś film) Nie napisałem nigdzie żeby zabić rycerza (Chyba), a tyle że lepszy morgersztern czy młot do pokonania rycerza w zbroi płytowej skoro mieczem nawet jak ma kolczugę nie wiele zrobisz.

Tyle że co do zabicia innego gracza jest też pewna sprawa. Kto sobie powiedzmy szczerze, będzie zaprzątał sobie głowę żeby kogoś zabrać do niewoli podczas rzeźni gdzie walczy, powiedzmy 1000 rycerzy i z 3000 innych chłopów ? Każdy będzie siekał i rąbał byle przeżyć, a nie: Poddajesz się ?

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: April 05, 2014, 22:17:04 »

Sprostowanie miecz zadaje obrażenia kute cięcia rąbane i wewnętrzne czyli wszystkie rodzaje więc może zrobić wszystko oczywiście penetracja zbroi płytowej mało podobna ale możliwa. Miecz był taki dobry bo umiał zrobić wszystko w porównaniu do innych broni.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #44 on: April 08, 2014, 16:22:33 »

Miecze, zbroje, miecze, zbroje... kusze... A co z broniami niekonwencjonalnymi? no, może jednak konwencjonalne, środki zapalające, płonące strzały, środki wybuchowe, trucizny. No i jeszcze bomby dymne. Magia. Nie wiadomo jak magia będzie wyglądać, ale myslę że mogłaby zbalansować grę przeciwko ludzkim czołgom. Do tego dochodzą pułapki, uniemożliwiające poruszanie się, raniące, zabijające lub spowalniające ruch. W trakcie niespodziewanej walki ciężko będzie o jakąkolwiek pułapkę, ale o planowanej zasadzce już inna mowa. Bomby dymne i zatrute sztylety, hit&run, stopniowe unieszkodliwianie celu, skrytobójstwo. Powalić, oblać i podpalić. płonące bełty? chyba trochę nieporęcznie. Co robił rycerz jak został trafiony płonącął strzałą?
Pages: 1 2 [3] 4 5