Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Możliwość dodania własnego skina  (Read 1336 times)

Islin

• User
    • View Profile
Możliwość dodania własnego skina
« on: January 16, 2014, 15:34:41 »

Pomysł nie jest zbyt prosty, ale być może w przyszłości znajdzie się tu kilku utalentowanych ludzi bawiących się grafiką 3D. Można by do nich składać zamówienia na własny skin danego przedmiotu. np: Wyrysowałeś/aś na kartce wymarzony sztylet. Składasz zamówienie panu X a on za opłatą wykona dla ciebie model 3D.Twórca modelu 3D przesłałby go twórcą gry i jeśli nic by nie stało na przeszkodzie mogli by go dodać do gry.
Po za wyglądem taki przedmiot nie będzie wnosił wiele do gry.

Pomyślcie. Taka możliwość sprawiłaby, że wasze postacie mogły by wyglądać tak jak zawsze chcieliście, oryginalnie, a twórcy otrzymaliby pomoc w tworzeniu przedmiotów.
Po pewnym czasie na pewno znajdą się osoby, które będą na tym zarabiać, bo czemu by nie. W końcu muszą poświęcić temu swój czas.

Dla ścisłości. Chodzi mi tu o walutę z gry a nie prawdziwe, namacalne pieniądze :D
I jeszcze jedno. Wiadomo, że na miecz jednoręczny nie nałożysz skina tarczy :P Skin sztyletu pasować będzie tylko na sztylet, napierśnik na napierśnik. Chyba jasno to wyjaśniłam.

Nie oczekuje tu wielkiego poparcia, bo to pomysł dosłownie z kosmosu, ale sama taka możliwość była by cudowna. Nie sądzicie?
Pomysł jest daleko wybiegający w przyszłość, ale kto wie co będzie jutro :)

@Edit
Widziałam ten temat o przyśpieszeniu pracy i rekrutacji.
Twórcy mogliby wyznaczyć do tego specjalne osoby co dość mocno komplikuje sprawę... No chyba, że tak jak w poruszonym w filmie wątku ItemShopu Twórcy mogli by dodać taką opcje za opłatą. Jeśli cena nie byłaby nazbyt wygórowana sama chętnie zamówiłabym całe EQ :P
Chociaż uważam, że taka opcja powinna być dostępna nie tylko za realną kase, ale także za walute gry.
« Last Edit: January 16, 2014, 16:15:29 by Islin »

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Możliwość dodania własnego skina
« Reply #1 on: January 16, 2014, 17:26:27 »

Jeśli coś takiego się pojawi w grze, to myślę, że będą to tylko i wyłącznie prawdziwe pieniądze gdyż jest to już typowo kosmetyczny dodatek.

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: January 16, 2014, 20:20:25 »

Po pewnym czasie na pewno znajdą się osoby, które będą na tym zarabiać, bo czemu by nie. W końcu muszą poświęcić temu swój czas.

No właśnie, będą na tym zarabiać! Jakoś nie wyobrażam sobie aby ktoś chciał poświęcić dość sporo czasu na stworzenie takiej kosmetycznej pierdoły na rzecz nic nie znaczącej waluty w grze, która nic mu nie daje w realnym świecie a to właśnie czas w realnym świecie musiał poświęcić gdzie zamiast tego mógł robić inne pożyteczniejsze rzeczy lub grac.
A druga sprawa to jak by brał za to realną kasę to jest chyba nieco niesprawiedliwe do twórców gry. Bo oni musieli stworzyć coś od zero, ciężko pracowali i udostępnili ten produkt za darmo (bądź za kupnem pudełka) a ktoś nic nie zrobił i zbiera kasę za to, że komuś wymaluje sztylecik taki jaki ma chęć bo mu się coś nie podoba w tym co ma obecnie?
I chyba w takim wypadku to twórcy by musieli udostępnić w jakiejś cześć pliki gry, aby wykonujący sztylet miał możliwość dodania go do niej, a;bo musiała być wgrana jakaś funkcja która by pozwalała na wgrywanie własnych tekstur i jaki był w tym sens wtedy? Każdy by sobie pogrywał co chce i z oryginalnego projektu i ciężkiej pracy twórców została by dupa blada.
Więc nie, jestem całkowicie przeciwna.

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: January 16, 2014, 21:38:59 »

Dlatego w końcowej części mojego pierwszego postu pisałam o tym <bo doczytałam co Admin pisał w przytoczonym temacie>, że to twórcy gry mogliby zrobić to w ramach ItemShopu. Bądź co bądź utrzymanie serwera trochę kosztuje. Mogłoby to być w ramach premium czy czegoś takiego. No nie ukrywajmy, że gra nie będzie całkowicie darmowa. Jakieś dupsy <nie wpływające na rozgrywkę> napewno będzie można kupić, a to właśnie coś takiego :D Swoją drogą było by miło, gdyby cena przedmiotów nie była przeliczana z euro na złotówki, no ale... To już nie ten temat.

Dlatego Mimetka rozumiem twoją wypowiedź. Sama zaczęłam to sb układać dopiero po opublikowaniu pierwszej części posta. Twórcy nic nie musieliby udostępniać ponieważ mają w drużynie własnych grafików, którzy mogli by coś takiego zrobić. Oczywiście jeśli by im to pasowało. Chociaż nie ukrywam, że będzie to żmudna praca. <ale jakby dali za to jakąś konkretną cenę... Hmmm... Dobra nie gdybam nad ceną :P>

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: January 17, 2014, 19:25:09 »

Tak tylko teraz sobie wyobraź, że takie zamówienie na swój skin za opłata składa... 500 osób... i co i graficy (których jest malutko) nic nie robią tylko się babrają nad mieczami, sztylecikami, hełmikami itp bo tak, bo właśnie tym 500 osobą coś nie pasuje w tym co mają. Jakoś ludzie grają w różne gry i nie ma takich osobistych zamówień a z przyjemnością biorą to co im twórcy dają, więc czemu tu też nie można poszanować pracy twórców i cieszyć się z tego co nam dadzą?

A skiny i tekstury to minecrafcie sobie można wgrywać.

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: April 27, 2014, 14:17:01 »

Jak widzicie w konkurencyjnej grze nie ma z tym problemu.
Prosze o to dowód
http://everquestnext.pl/2014/04/player-studio-wkracza-do-landmarka/

Skoro oni mogą projektować Budowle to dlaczego my nie możemy projektować zbroi?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: April 27, 2014, 14:41:43 »

Po pierwsze mówisz o różnych rzeczach.

"Budowle" to System LandMark wokoło którego się kręci ta gra. w Enidust ma być bardzo podobnie.

a Player studio to osobny system w którym tworzysz "przedmioty" do gry tej i innych.

Ja sam proponowałem przeniesienia mechaniki "wolnego budowania" na grunt broni zbroi i innych przedmiotów jako kluczowej mechaniki gry. ale zrezygnowałem gdyż nie podobały mi się różowe zbroje kucyki pony na flagach i inne dziadostwo, a o których mnie uświadomili inni... Więc może da sie to pogodzić jeżeli miał by to być dodatkowy edytor za pomocą którego moglibyśmy tworzyć projekty i wysyłać je do akceptacji... może warto o tym pomyśleć.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: April 27, 2014, 16:35:47 »

To wszystko jest możliwe, ale tylko w teorii, można zrobić serwis na którym ludzie będą oceniać itemki i sztab co będzie zatwierdzać je do gry ale to jest jednak kupa roboty, pieniędzy na dodatkowe serwery, bo przecież wszystkiego na jednym nie upchniemy, a z każdym nowym cudakiem idzie koszt za utrzymanie.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #8 on: April 27, 2014, 17:02:14 »

Skiny fajny pomysł, ale bym go nie zastosował. W temacie "custom pancerzy" (http://forum.enidust.com/index.php/topic,665.msg11148/topicseen.html#msg11148) opisałem wchodzenie w specjalny tryb gdzie by się tworzyło ubrania i zbroję ale myślę że ten sam proces mógłby być zastosowany w tworzeniu broni. Nie zastosowałbym skórek z tego względu iż wygląd który chcemy uzyskać zawarł by się w procesie zapisu wizji w postaci projektu i odzwierciedlił by się w procesie tworzenia. Osoby zajmujące się tworzeniem projektów nowych broni musiałby by współpracować ze staff'em (nazwijmy to natchnieniem), tym samym określając statystyki nowej broni i jej funkcje. Zakładam że skin wnosił by tylko efekt wizualny, do tego mało ludzi będzie używało tej samej broni więc nie trzeba będzie się wyróżniać skinem.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: April 27, 2014, 17:03:39 »

Najlepsze rozwiązanie jest to forum masz jakiś pomysł piszesz jeśli znajdzie uznanie może z kolejnym update'm zostanie dodany i to nie tyczy się tylko modeli broni ale wszystkiego tak jest w każdej grze i nie widzę sensu kombinowania jak wyciągnąć kasę od gracza który chce oddać swój pomysł grze.
« Last Edit: April 27, 2014, 17:09:31 by Zikes »