Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Kultura i legendy Słowiańskie.  (Read 3583 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Kultura i legendy Słowiańskie.
« Reply #15 on: January 15, 2014, 19:25:13 »

Odchodzicie od motywu tej gry! Jak chcesz ochronę, to sobie kolegów wynajmij. Żadnych NPCowych plemion. Jak będzie konflikt to pomiędzy plemionami założonymi przez graczy.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: January 15, 2014, 19:47:35 »

Takie legendy zamieściłbym w postaci Easter Eggs. Rozsiałbym jakieś Słowiańskie kamienne kręgi, chramy, pomniki, a gdzieś po świecie rozsiane wskazówki jak odnaleźć legendarne miejsca, lub wpleść legendę w te, które istnieją, np Mysią wieżę.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: January 15, 2014, 19:53:50 »

@Lich
O tym mówiłam, że gracze sami ze sobą będą mieć wojne :P

Tak szczerze zastanawia mnie w jaki niby sposób ma być wybrany "król" ale to inny wątek.

Co do Artefaktów hmmm ciekawie, ale dobrze by było gdyby już w samej bibliotece można było zgłębić te podstawowe informacje.

Samael

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: January 15, 2014, 20:25:52 »

Według mnie twórcy powinni postarać się wpleść w świat jak najwięcej elementów legend i mitów.
Najważniejszymi powinny być nasze europejskie, a na drugim miejscu indiańskie, afrykańskie i azjatyckie.
Ja naprzykład już od lat czytam mitologie z każdego krańca świata i nie powinno być tak, że jakaś jest nudna czy monotomna, bo to niemożliwe, każda wciąga.

Raid na Lisa z Dziewięcioma Ogonami, to byłoby epickie.
Powstańmy przeciw ciemiężycielą, a świat odrodzi się z popiołów.

Bianconerii

• Fotograf
  • New user
    • View Profile
« Reply #19 on: January 15, 2014, 20:40:58 »

Nigdzie nie napisałem, że najemnicy mają brać udział w wojnie, na początku gry by byli przydatni, bo jeśli ja jako gracz miałbym do wyboru eskortować jakiegoś kupca i zarobić 500 monet, a napaść go razem z kilkoma innymi graczami i zarobić 2x tyle to wybór jest dla mnie prosty. Nie każdy gracz, zacznie swoja przygodę z grą razem ze znajomymi,by miał Ci kto pomóc. Oczywiste, że z czasem tacy najemnicy stracą na znaczeniu (ponieważ większość graczy będzie zdecydowanie silniejsza) tak jak sprzedawcy NPC w mieście.
Fotograf od: 05.04.14

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: January 15, 2014, 23:52:42 »

Europejskie legendy? Co to znaczy? Polacy są Słowianami, i mamy swoje słowiańskie legendy. Natomiast nasi sąsiedzi Niemcy są już Germanami i już mają inne legendy, tak samo Włosi i im dalej od Polski (a nadal w Europie) to już zupełnie inne bajki.
Słowianie to głównie Polacy, Ruscy, Ukraina itd Więc mówiąc o legendach Europejskich jako przodujących nie masz nic konkretnego na myśli.

Ja ogólnie wyobrażam sobie grę właśnie w klimacie Słowiańskim wypełnionym jego fantastyką. I przodującą jako całość a cała reszta bardziej znanych i komercyjnych bajek gdzieś tam w tle. Ale ja chyba już za stara jestem aby się wiecznie jarać tym smokowo-krasnoludzko-elfickim światem.

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: January 16, 2014, 08:19:57 »

Ja bym wolał aby było coś czego zachód (czy tam wschód) nie zdążył jeszcze spiep.. zepsuć. Wszystkie te legendy o królu Arturze, elfy, krasnoludy już się zdecydowanie przejadły.
Najfajniej by było mieć mix kilku mitologii.
Ciekawe by było podzielenie świata na rejony dominacji jednej mitologii. Mogłyby one w miarę rozgrywki się przemieszczać, poszerzać lub tracić strefę wpływów w zależności od wykonywanych przez graczy czynności.
Uproszczony przykład:
- mamy 2 strefy: A - słowiańska, B - germańska
- w środku strefy A głównie mobki z mitologii A, im bliżej granicy B tym więcej mobków z mitologii B, na granicy mniej więcej po równo - podobnie ze strefą B
- strefy dynamiczne podobnie jak strefy bezpieczeństwa
- dodać ograniczenie na środowisko - czyli wodnik niezbyt pasuje do pustyni, czy też golem piaskowy do gór pokrytych śniegiem
- gracze wykonują zadania w strefie A związane z mitologią A - rośną jej wpływy kosztem B
- gracze polują na mobki ze strefy A - zmieniają się jej wpływy w stosunku do B. Maleją (w końcu wybijamy istoty mające bezpośrednio związek z daną mitologią), albo rośnie (gracze głównie tam przebywają, czyli ta mitologia się im podoba) - tutaj ciężko określić co byłoby lepsze.
- zadanie typu odkrycie ruin dawnej cywilizacji w strefie A i wykonanie rytuału mogłoby mocno zwiększyć wpływów

Dobrać kilka mitologii w miarę do siebie pasujących i mamy idealny system. W końcu trochę dziwnie wyglądałaby rusałka na środku pustyni, za to istoty z mitologii beduinów byłyby jak najbardziej na miejscu.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #22 on: January 16, 2014, 17:29:51 »

Przypominam, że Grecja to też jest Europa, a tam też jest wiele dobrych rzeczy.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: January 16, 2014, 18:20:59 »

Fajny pomysł z kulturą słowiańską, potworki itd. jednak nie ograniczałbym się tylko do tej jednej. Jak ktoś czytał książki wiedźmina, to tam była i mitologia słowiańska, germańska, celtycka, nordycka, pojawiła się również mitologia króla artura. duże zróżnicowanie, ale żeby nie było za mocno poupychane.

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: January 16, 2014, 18:33:08 »

@RhinoRace Dobry pomysł
Czemu ograniczamy się do mitologi europejskich? A majowie ,aztekowie? Indie? tam też jest ciekawa mitologia
@Colack
No dokładnie dodanie kilku stworków z danej mitologi to jedno ale cała to za dużo
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #25 on: January 16, 2014, 18:53:39 »

Tak mówicie o tych mitologiach. A ta jest fajna, ta też, no ta też mogłaby być. Powiedzmy, że mamy ich... 7. I co... twórcy mają je wszystkie przeczytać (tak by się przydało, jak się chce coś na tym robić)? Może napiszcie co chcielibyście z tych mitów i legend ujrzeć.

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: January 16, 2014, 20:10:53 »

Dlatego ja naciskałabym na ta jedną konkretną jaka jest właśnie Słowiańska z dodatkiem np celtyckiej i nic więcej bo wtedy zrobi się misz masz i w zasadzie wyjdzie gra o niczym.

Co do reszty legend są fajne, ale co my mamy z nimi wspólnego na dużą skalę, Nordyckie, Germańskie, Skandynawskie i inne zostawmy w spokoju, może są nam bliskie ale jednak nie nasze. A Jak Lich wspomniał ogarnięcie tylu legend na tyle aby je wpleść w grę to nie będzie parę dni roboty. Dlatego lepiej się ograniczyć do tej konkretnej.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #27 on: January 16, 2014, 20:20:48 »

To zależy, ile z każdej chcesz wycisnąć ;)

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: January 16, 2014, 22:50:50 »

Główny nacisk mogli by położyć na mitologie słowiańską.
Te mniej ważne to nordycka i celtycka.
Z reszty mitologi mogli by zapożyczać.
Fajne było by też zróżnicowanie położenia mobków tak żeby lodowe giganty nie stały obok dżinów.
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: January 16, 2014, 23:07:02 »

To co napisałeś rozłożyło na łopatki ;-;
Po pierwsze dżinowi nie zadasz obrażeń bo nie jest postacią fizyczną tylko duchem, dodatkowo jest ubezwłasnowolniony przez własny katalizator czyli tą słynną lampe, temat zróżnicowanego spawnu był gdzie indziej a lodowe giganty z tego co wiem są nordyckie/celtyckie a dżiny gdzieś z azji.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.
Pages: 1 [2] 3