Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3

Author Topic: Kultura i legendy Słowiańskie.  (Read 3673 times)

Mimetka

• User
    • View Profile
Kultura i legendy Słowiańskie.
« on: January 15, 2014, 14:55:39 »

Jesteśmy Słowianami i grę tworzą Polacy.
Więc z tego miejsca jestem ciekawa na jakich legendach, potworach i innych elementów magicznych gra się opiera. Osobiście byłabym bardzo rozczarowana za typową ,,amerykanizacją'' i opieraniem się na zagranicznych kulturach.
Przecież Słowiańskie legendy też są niczego sobie a wręcz przeciwnie, są równie barwne i ciekawe.
Już nie wspominając, że pył na którym będzie się opierać gra nieco mi przypomina piasek wyłowiony przez boga Weles, dzięki któremu stworzono ląd.

Co myślicie, nie przejadły wam się tradycyjne i bombardujące nas z każdego zakątka opowieści? Bo mnie trochę tak i bardzo chętnie chciałabym zobaczyć elementy legend Słowiańskich w grze.
Np w Alods nie było elfów a były wróżki ze skrzydłami, które są elementem właśnie Słowiańskiej kultury.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Kultura i legendy Słowiańskie.
« Reply #1 on: January 15, 2014, 15:11:47 »

Tutaj elfów jako rasy też by nie było. Mi się nie przejadły takie rzeczy. Jak zrobią takie rzeczy dobrze, to naprawdę, będzie to jedna z niewielu produkcji, która sobie z tym zadaniem poradziła.

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: January 15, 2014, 15:21:07 »

W sumie pomysł świetny. W końcu można pokazać światu, że "polacy nie gęsi, swój język i legendy mają" :D
W późniejszym czasie fajnie by było gdyby nasze legendy były przetłumaczone na język angielski tak by reszta świata wyniosła coś z tej gry.

Dodatkowo takie Rusałki wodne, Strzygi czy utopce to będzie w końcu coś naszego. Nawet Smoka wawelskiego miło bym wydziała w tej grze :P

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: January 15, 2014, 15:25:28 »

W sumie pomysł świetny. W końcu można pokazać światu, że "polacy nie gęsi, swój język i legendy mają" :D
W późniejszym czasie fajnie by było gdyby nasze legendy były przetłumaczone na język angielski tak by reszta świata wyniosła coś z tej gry.

Dodatkowo takie Rusałki wodne, Strzygi czy utopce to będzie w końcu coś naszego. Nawet Smoka wawelskiego miło bym wydziała w tej grze :P

Dokładnie to miałam na myśli. My ciągle słuchamy, czytamy, gramy i oglądamy cudze legendy a swego nie znamy. I jak by gra odniosła sukces to kultura Słowiańska nie byłaby znana z bigosów i teledysków z cyckami (w sumie nie cierpię tego utworu). Wreszcie można by było pokazać, że nie tylko powielamy cudze pomysły a sami mamy bogaty świat legend który inni mogą od nas powielać.

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: January 15, 2014, 15:30:27 »

Hmmm dobrze by było wprowadzić do gry jak najwięcej naszych demonów. Nie wszystkie były by złe, a pełniły by ważną funkcję. Np taki Skarbnik. Wiadomo, że będziemy wydobywać surowce pod ziemią. Można by wprowadzić tąpnięcia, a nasz skarbnik ratowałby nam życie :D

Wszystkich polskich potworów jest dość sporo tutaj macie listę z wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Demony_s%C5%82owia%C5%84skie

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: January 15, 2014, 15:49:12 »

Mi także się nie znudziły. Oczywiście jestem za, ale nie opierajmy się jedynie na legendach słowiańskich. Najbardziej lubię legendy angielskie o królu Arturze, świętym Graalu itd.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #6 on: January 15, 2014, 15:50:46 »

Ej, ej, ej. (Ja również nienawidzę tej piosenki, Boże, znam nawet soundtrack z gry na Wyspagier.pl, który jest lepszy od niej:
http://www.youtube.com/watch?v=k-V0CvFUF4Q, a tutaj kolejny: http://www.youtube.com/watch?v=p_B23C9MUwY
Zgadzam się z tą częścią Twojej wypowiedzi, że fajnie byłoby, gdyby takie stworzenia się pojawiły. Ale nie wykluczajmy smoków, jednorożców, minotaurów, mantykor, wywern, elfów czy krasnoludów. To też jednak są piękne stworzenia tylko często komicznie przedstawiane.

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: January 15, 2014, 15:55:07 »

Tego nie pisałam :D Pisałam o wprowadzeniu jak największej ilości naszych rodzimych stworów i strachów. Nie jest ich tak wiele, żeby wykluczyć smoki czy inne potwory. Dobrze by było gdyby słowiaństwo było jakby tematem przewodnim. Nie promujmy obcych kultur w naszym kraju :P
Król Artur jak najbardziej mógłby panować gdzieś na jakimś terenie, ale to byłby poboczny temat. Po prostu dodatek do gry.

Bianconerii

• Fotograf
  • New user
    • View Profile
« Reply #8 on: January 15, 2014, 15:56:11 »

Fajny pomysł, ale większość demonów, czy też potworów z naszych legend jest, też w innych legendach po prostu pod innymi nazwami.
Fotograf od: 05.04.14

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: January 15, 2014, 15:57:41 »

Lszowaty na samą myś o krasnoludach czy elfach mam ich dość, na szczęście twórcy ominęli je jako rasy grywalne, a wracając do Słowiańszczyzny to dobrze by współgrała z celtycką czy nordycką, bo jeszcze nie zosały wyciorane jak angielskie, greckie i egipskie legendy a dają super klimat.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: January 15, 2014, 16:09:09 »

O...Za! Słowianie, Celtowie itp. Dobry pomysł moim zdaniem, mogło by być naprawdę ciekawie. Taki miks kilku legend :D

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: January 15, 2014, 17:53:18 »

Celtowie też mogą być. Lubię ten klimat. Może jeszcze jakiś wikingowski element. W końcu niedawno czytałam, że ileś procent Polaków ma korzenie wikingowskie (badania dna czy coś takiego)

Ale Artur mi się też przejadł... Może dlatego, że stara jestem to wszystkie legendy populistyczne mi się ponudziły. Bo ile można żyć na elfach, krasnoludach, Arturach, smokach.
Jednak fajnie by było jako motyw przewodni mieć Słowiańskie legendy a resztę gdzieś jako dodatek, lub uzupełnienie.

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: January 15, 2014, 18:22:08 »

Super pomysł!
Jednak myślę że troche z tych "starych" legend mogło by zostać
Co do krasnoludów elfów itp. to dobrze że niema ich jako grywalnych aczkolwiek mogły by być w grze
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

Bianconerii

• Fotograf
  • New user
    • View Profile
« Reply #13 on: January 15, 2014, 18:33:55 »

Co do krasnoludów i Elfów wydaje mi się, że mogliby oni być w formie NPC (Najemnicy)
np. Jesteś kupcem masz sporo kasy i potrzebujesz przetransportować swoje towary  do 2 miasta, wiadomo to dość niebezpieczne, więc zatrudniasz 10 Elfów, czy krasnoludów do ochrony jeśli zbyt mało graczy by chciało Ci pomóc. Wiadomo, że taka ochrona by kosztowało dość dużo kasy, ale lepiej zarobić na towarach troche mniej, niż stracić wszystko. A nie odbiegając tematem od Słowiańskich legend, uniwersum może być podzielone na wpływy różnych kultur, np. na północy będą Słowianie, południu Celtowie itd
Fotograf od: 05.04.14

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: January 15, 2014, 18:45:35 »

Dodaj do tego konflikt i masz niezłą fabułę xD Może można by wybrać, którą nacje chce się wspierać. Dodatkowo każda kultura chciała by zyskiwać nowe tereny :P

Dodam, że NPC nie będą tu pełnić zbyt wielkiej robi dlatego fajnie będzie gdy Głowa nacji <gracz> zawrze sojusz z innym graczem albo wypowie mu wojne. Może być ciekawie :D
Pages: [1] 2 3