Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Nekromancja (czary)  (Read 3549 times)

Alistair

• User
    • View Profile
Odp: Nekromancja (czary)
« Reply #15 on: June 22, 2013, 10:01:39 »

Pomysł jest nie przemyślany i nie podoba mi się.
Skoro gracz założył swoją postać, zbudował swój dom, swoje stragany, grał przynajmniej rok czy więcej by to wszystko zdobyć. Dajmy na to, że nikt go jeszcze nie ubił. Przyjdzie ten cały nekromanta, ubije go, przejmie duszę i ta osoba ma zakładać od nowa postać ? ^^
Śmieszne, to musi mieć ręce i nogi.

Eylif

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: June 22, 2013, 10:09:15 »

Ale to jest pomysł ktoś kto gra 1 rok to powinnien już być koksem a nekromanta nie jest mocny on tylko krew i zombie to wszystko strzala w łeb i śpi
Oddany i wieczny gracz Enidust!

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: June 22, 2013, 10:12:06 »

Dlatego mówię, że najlepszym sposobem na ożywianie takowych Zombie, czy też szkieletów było by po prostu korzystanie z jakiego truchła. Wtedy ani gracz nie będzie w żaden sposób pokrzywdzony, no a nekromanta dobije swojego. Natomiast tutaj też wchodzi taka rzecz, że ile miał by ich stworzyć... dla mnie osobiście 200 Zombie czy nawet 5 to jest lekka przesada, ja bym dał maksymalnie dwóch, z czego żeby to osiągnąć to trzeba by było bardzo długo się szkolić.
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: June 22, 2013, 10:13:31 »

koksem ?
Wyobrażasz sobie gracza, który stawia tylko i wyłącznie na grę jako sprzedawca i normalny obywatel, jest dość popularny, nazywany legendą, najlepszym kowalem w mieście, który robi wyposażenie dla całej straży, przychodzisz np. ty, zabijasz go i ten gracz od nowa musi zakładać postać ?
Nie, nikt by tego nie chciał. Wg. mnie, taki pomysł nadaje się, ale tylko do gier fantasy, nie do symulatora średniowiecza. To popsuło by całą rozrywkę i nie wiem jak innym, ale mi np. by się odechciało grać doszczętnie.

PrytusChytrus

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: June 25, 2013, 23:03:56 »

Ja mam taki pomysł.
Kiedy pokonujemy jakiegoś gracza on nie umiera tylko za każdym razem mdleje chyba ze jest magiem lub nekromantą to wtedy bóg lub demon któremu oddal dusze wskrzesza jego ciało w innym miejscu.
I tutaj pojawia się "good idea".
Nekromanta pokonując swojego przeciwnika wysysa z niego część jego esencji życia dzięki czemu może wskrzesić ciało jakiegoś zwierzęcia lub mumie z ukrytych sarkofagów. Jeszcze lepiej! Może wskrzesić truchło pokonanego maga i ten czarodziej musi zabić swoje ciało, aby wrócić do pełni swoich możliwości chyba ze po jakimś czasie taki zombie lub szkielet by umierał i energia wracałaby do właściciela.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: August 20, 2013, 11:04:41 »

Ja widzę to tak ,że nekromancja działała by na magicznym pyle i krwi ofiar.
Po pierwsze ja bym podzielił nieumarłych na:

Zombie - to prosta kreatura napędzana pyłem bądź świeżym mięsem jest w stanie pełnić jedynie funkcje obronne i strażnicze ,broń dystansowa nie zadaje im obrażeń ,są podatne na ogień w wodzie jest bezradny i nie potrafi się poruszać ,jest przywiązany do swojego twórcy i może wykonywać tylko jego polecenia.

Ożywieniec - to bardziej zaawansowana kreatura przywiązana do przedmiotu za pomocą paktu , przedmiot np. pierścień ,bransoleta ,rękawice ,sztylet itp. Potrafi wykonywać bardziej wymagające zadania np. kopać ,ciągnąć wóz,
ścinać drzewa itp. Jest podatny na ogień i też w wodzie jest całkowicie bezradny. Wykonuje polecenia osoby posiadającej ten przedmiot.

Marionetka - to ciało kontrolowane przez nekromantę jest silniejsze i posiada zdolności denata niezależnie czy był człowiekiem ,psem czy ptakiem. Jest napędzane pyłem ,krwią i wymaga dużych ilości świeżego mięsa ,jest podatne na ogień
i nie potrafi pływać. Powstaje po powiązaniu dwóch części danego przedmiotu paktem i umieszczeniu go w ciele.
Ciała kontrolowanego nie da się opuścić dopóki ma ono jedną część artefaktu bądź ciało kontrolowane nie zostanie zniszczone.

Tak to widzę miałem tego więcej ale postanowiłem sobie odpuścić  ;D
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: August 20, 2013, 12:45:26 »

Kurde chłopie gdzie ty się szlajasz po tematach sprzed 2 miesięcy ;D
A co do tematu to myślę, że dobrym pomysłem było by żeby ilość kontrolowany rosła w miarę z umiejętnościami, więc na początku kontrolujesz 1 zombiaka, potem 2 potem tego twojego ożywienica i tak dalej. Co w na to? Dla mnie to ważne bo chce być nekromantą.
« Last Edit: August 20, 2013, 12:46:57 by Gremlin »

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: August 20, 2013, 15:05:28 »

@Up
Widzę kolegę po fachu ;D
Ja widzę to jak coś w rodzaju drzewka znaczy się 1 ożywieniec = 3 zombie a żeby władać marionetką trzeba być w stanie przyzwać np
5 ożywieńców. W miarę praktyki zdolności rosną.

A co do szlajania się po starych tematach ,miałem zamiar założyć nowy ale znalazłem ten ;D

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: August 21, 2013, 09:11:33 »

A jak by tak zrobić że ożywieńcy albo marionetki mogli by rzucać zaklęcia. Co wy na to? Ale oczywiście tylko jak ktoś taki zażycia umiał je rzucać.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: August 21, 2013, 09:19:23 »

@Up
Ale tylko czary mroku np. paraliż ,choroby ,zatrucia ,rany uleczalne tylko specjalnymi przedmiotami itp.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: August 22, 2013, 16:52:08 »

Nekromancja przyzywanie dusz zaświatów.
hmm o ile mi się wydaje to nekromancja to magia ziemi zła magia gdzieś tak czytałem.

Co myślicie by potężni nekromanci mogli zamienić się w tak zwanego licz'a byli by nieśmiertelnik do czasu aż nie spotkają maga który mógł by zniszczyć dusze licz'a ;)

Licz (ang. lich[1][2]) – rodzaj nieumarłego w grach i literaturze fantasy, posiadający własną wolę i znaczną moc magiczną.
Licz powstaje poprzez rytuał przeprowadzony przez nekromantę w celu osiągnięcia nieśmiertelności. W procesie tym dusza nekromanty zaklęta zostaje w odpowiednim pojemniku (zwanym relikwiarzem, „naczyniem duszy” lub filakterium[potrzebne źródło]), a sam nekromanta umiera, stając się nieumarłym. Rytuał ten są w stanie przeprowadzić jedynie najpotężniejsi nekromanci. Licza unicestwić można jedynie poprzez zniszczenie filakterium, gdyż nawet po kompletnym zniszczeniu jego ciała licz jest w stanie odtworzyć swoją postać.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: August 22, 2013, 20:47:58 »

hmmmm nie wiem, chyba pokonanie takiego nekromanty było by za trudne.
« Last Edit: August 23, 2013, 11:16:11 by Gremlin »

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: August 23, 2013, 11:55:44 »

Licz to drobna przesada z taką mocą można by zostać najlepszym nurkiem i najbardziej wytrzymałym człowiekiem ,znaczy nieumarłym
to za duża moc i balans w świecie gry by znikł.

Resuzeku

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: August 24, 2013, 22:00:43 »

Zróbcie jak Tom Marvolo Riddle, zabijcie parę osób i zróbcie Horkruksy będziecie nieśmiertelni...
Cień twoim sprzymierzeńcem, cisza siostrą,  refleks bratem.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: August 24, 2013, 22:56:17 »

Można by coś takiego zrobić ale jako katalizator mocy ,zwiększało by się w ten sposób zdolności magiczne  :D
Pages: 1 [2] 3