Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Bardowie a śpiew  (Read 1030 times)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Bardowie a śpiew
« on: December 31, 2013, 12:58:25 »

słuchając Szant z nowego AC4 i wspominając czasy kiedy popularny Syntezator "Hatsune Miku" był praktycznie wszędzie w internetach pomyślałem o Enidust i tak o to zrodził się ten pomysł.

Bo skoro mamy móc grać na instrumentach to przydał by się śpiew. Raczej sami śpiewać nie będziemy, a wątpię by osoby które podkładają głos pod nasze postacie( na pewno będzie można wybrać głos postaci) miały śpiewać każdą szantę balladę czy inną piosenkę. a zakładając tylko po 3 głosy dla każdej płci, to 6 aktorów którzy musieli by by nagrać nie tylko bazowy podkład ale i dziesiątki piosenek.
A więc pomyślałem o syntezatorach, tak by piosenki zaśpiewane i głosy postaci były przetwarzane przez syntezator. ograniczyło by to aktorów głosowych do 2 (kobiety i mężczyzny). wtedy też głos naszej postaci byłby adekwatny do śpiewanej przez niej piosenki, co pozwoliło by uniknąć śmiesznych sytuacji gdzie nasz bard najpierw śpiewa basem a w następnym utworze ma zupełnie inny głos.

takie piosenki byłby dostępne do nauki za kilka miedziaków lub kufel piwa od bardów npc. (tak tak wpisana w system lista nie inaczej) a potem również możliwość "wymiany" utworów między graczami.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Armadolon

• User
    • View Profile
Odp: Bardowie a śpiew
« Reply #1 on: December 31, 2013, 13:04:18 »

Trzeba przyznać, że w AC4 szanty trzymają poziom. Już sobie przypominam zatapianie galeonu 60lv pod New Bone, śpiewali wtedy "Leże Nachlany" :D.

Co do samego pomysłu, to niestety nie wiem co o nim myśleć, niby dobre rozwiązanie, ale nie potrafię się znaleźć w tym wszystkim.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: December 31, 2013, 18:44:46 »

No tak. Śpiew musi być ;D

Aerot

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: December 31, 2013, 19:06:20 »

Zgadzam się , śpiew może być tylko elementem świata przedstawionego ale byłby bardzo miodną atrakcją w karczmach i tawernach.Zawsze jak obcowałem z wieloma tytułami pokroju skyrima , to często zdarzał się moment że człowiek ma po prostu dosyć odcinania smokom głów i chciałby raczej posłuchać śpiewu cycatej dziewoi i napić się skoomy tudzież wina . :)
,,Nie znam wielu osób które by mnie nie lubiły , a jak takowe się zdarzą to prawdopodobnie mnie nie znają...,,

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: December 31, 2013, 19:20:28 »

Swoją drogą. Nie podobają mi się smoki przedstawione w Skyrimie. Wygląd mają ładny. Za to są za małe no i ZA ŁATWE!!!

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: January 04, 2014, 21:20:25 »

Zgadzam się z Liszem aleeeee..... to chyba w temacie o smokach ;D
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: Bardowie a śpiew
« Reply #6 on: July 20, 2015, 14:57:39 »

Śpiew mógłby być, tylko że wielu graczy wyłącza muzykę z gry i włącza swoją własną, więc nie każdy by tego słuchał, lecz jestem za wprowadzeniem tego.

Dagrog

• User
    • View Profile
Re: Bardowie a śpiew
« Reply #7 on: August 10, 2015, 22:33:38 »

Muzyka bardów jest klimatyczną więc jak ktoś nie załapie klimatu to i tak długo w Enidust nie pogra, bo tu nie będzie się porostu tłukło żeby do czegoś dojść (jak w chińczyko-podobnych mmo) tylko trzeba będzie się przyłożyć do tego co robimy np na roli a potem wieczorem siąść w karczmie i posłuchać co się dzieje wokoło...