Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Śmierć postaci ważnych  (Read 936 times)

Benjamin Ahmed King

• New user
    • View Profile
Śmierć postaci ważnych
« on: December 28, 2013, 22:33:30 »

Witam
Otóż od pewnego czasu zastanawiałem się jak to będzie kiedy jakiś gracz będzie już władcą czy też jakąś ważną osobą.Normalnie gracze będą  mogli wybrać czy chcą przejść na tryb realistyczny gdzie jest perm death czy zostać na trybie zwykłym.I tu pojawia się problem.Bo zapewne większość graczy wybierze tryb zwykły (choć mam nadzieje że jednak większość graczy wybierze tryb realistyczny) No i co w tedy kiedy przykładowo jakiś zabójca dostanie zlecenie na zabicie takiego władcy a on ma tryb zwykły i nie może umrzeć.Co prawda będzie on ciężko okaleczony ale nie zginie.Co wy o tym myślicie ? Czy dobrym rozwiązaniem będzie narzucić takim osobą perm death czy rozwiązać to w inny sposób ? 

KawalErO

• User
    • View Profile
Odp: Śmierć postaci ważnych
« Reply #1 on: December 28, 2013, 22:52:00 »

myślę że takie osoby wraz ze stanowiskiem powinny uzyskać możliwość śmierci pernamentnej.

Albo inaczej, osoby w trybie bezpiecznym nie mogłyby zostać wybierane na stanowiska oficjalne.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: December 28, 2013, 22:54:14 »

Po prostu taka funkcja wymusza zmianę trybu gry na realistyczny ot tak.

było o tym tu:
list=UU64OXKMHHBg2bBSZrA2agtg
1:16 tam dość jasno jest mowa że nie tylko strefa zmienia tryb postaci ale i odpowiednie akcje do których będzie na pewno należeć zostanie władcą.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

IAmBoskiM

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: December 29, 2013, 10:30:26 »

O ile dobrze usłyszałem to nie można zabijać w trybie zwykłym. Możliwe jest, że władca chciałby pójść na bitwę, więc musiałby posiadać tryb realistyczny, bo raczej nie będzie on wołał ludzi aby mu kogoś dobili. Może będzie tak wyglądała polityka, że żeby zostać władcą będzie trzeba być w trybie realistycznym.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: December 29, 2013, 11:32:59 »

No cóż nie powiesz ? Twórcy już dawno stwierdzili iż bycie władcą, generałem czy inną ważną postacią wręcz wymusi grę na trybie realistycznym.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: December 29, 2013, 14:09:43 »

Lemur znalazł !!! :D
10:05
list=UU64OXKMHHBg2bBSZrA2agtg

mZr

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: December 29, 2013, 15:20:46 »

Patrz, ale to musiałby być ustalony jakiś dzień tego zamachu, a myślę, że gosciu zorientuje się jak mu się przestawi strefa na inną, zresztą będzie to sygnalizowane, a w zamachu chodzi o to, żeby nikt o tym nie wiedział.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: December 29, 2013, 15:31:33 »

Objęcie takiej funkcji wiązało by się z przejściem w tryb realistyczny... czyli w momencie obejmowania władzy wyskoczyło by ci okienko  z napisem: "Zostanie cesarzem wiąże się z przejściem w tryb realistyczny czy zgadzasz się na to?" a jak już raz przejdziesz to nie ma odwrotu.

Aerot

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: December 31, 2013, 01:59:50 »

Dokładnie jeśli pragniesz sprawować daną funkcję , musisz liczyć się z tym że na twoją głowę mogą czyhać twoi następcy , dlatego władcy będą podejmować rozsądniejsze decyzję podczas rozwiązywania problemów królestwa , żeby nie dopuścić się buntu w swojej krainie.Natomiast skarbnicy dwa razy pomyślą gdy postanowią oszukać władce podczas liczenia jego oszczędność.
,,Nie znam wielu osób które by mnie nie lubiły , a jak takowe się zdarzą to prawdopodobnie mnie nie znają...,,

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #9 on: December 31, 2013, 09:56:35 »

Dokładnie. Jaki sens miałoby bycie władcą - lub innym ważnym człowiekiem - gdybyś był w trybie normalnym? Nie byłoby żadnych zamachów!