Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Dual Wield  (Read 2310 times)

Klainter

• User
    • View Profile
Dual Wield
« on: December 14, 2013, 12:53:28 »

Witam. Chciałbym poruszyć sprawę dual wieldingu, niby temat banalny ale chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie.
Najlepiej gdybyście napisali jakiego połączenia broni wy byście używali gdyby takie coś powstało i czy było by dobrym pomysłem aby to wprowadzić do gry. Według mnie bardzo urozmaicało by to rozgrywkę.
Dla tych co nie wiedzą:Dual Wield jest to technika wykorzystująca dwie bronie , po jednej w każdej ręce.

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Dual Wield
« Reply #1 on: December 14, 2013, 12:57:33 »

Moim zdaniem opcja ta jest o tyle ciekawa że jest warta zastanowienia się. Osobiście walka dwoma mieczami bądź jednoręcznymi toporami za bardzo za mną nie przemawia. Sam wolę mieć miecz oraz tarczę, zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Jednak jeżeli opcja walki taka miała by się pojawić to chyba bym nie robił sam jakiś problemów. Oczywiście żeby nie było że człowiek walczy na raz dwoma, dwuręcznymi toporami (xD) no i żeby poziom walki był odpowiedni. Chodzi mi głównie o to że o wiele trudniej jest machać i parować jednocześnie dwoma mieczami niż tarczą i mieczem, a przynajmniej ja tak sądzę.

Klainter

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: December 14, 2013, 13:05:20 »

Też tak uważam. Sądzę że gdyby dodali tę funkcję do gra była by ona bardziej realistyczna a o to w dużym stopniu chodzi.

Sel'bo

• User
    • View Profile
    • Altaron - polski projekt gry MMORPG. Zapraszam.
« Reply #3 on: December 14, 2013, 14:36:25 »

Czym więcej dróg rozwoju tym lepiej. Niemniej w rzeczywistości ktoś kto chciałby walczyć dwoma broniami na raz musiałby być niezwykle szybki i zręczny, by unikać ciosów.
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Oscar Wilde

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: December 14, 2013, 14:47:46 »

szczerze mówiąc nie widzę możliwości by nie było "podwójnego dzierżenia" broni.

Jak dla mnie to jest podstawa dla osób które zdecydują się na sztylety bądź długie noże.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: December 14, 2013, 16:04:02 »

Proste rozwiązanie, zrobić w ekwipunku sloty na prawą i lewą rękę. wtedy mógłbyś włożyć do każdej z nich cokolwiek chcesz (?) oczywiście dwuręczna broń automatycznie dyskwalifikuje możliwość użycia drugiej ręki do czegoś innego

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #6 on: December 14, 2013, 16:51:25 »

Zgadzam się co do tego, że umiejętność walki w ten sposób (tak mi się wydaję) jest trudniejsza do opanowania.

Ajamaharis

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: December 14, 2013, 20:53:41 »

walka dwoma broniami wymaga sporej zręczności oraz opanowania ruchów własnego ciała. człowiek jako istota niedoskonała i leniwa uczy się w życiu korzystać z jednej ręki lepiej niż z drugiej (prawo i lewo ręczni). niewiele jest osób potrafiących tak samo wykorzystać obie ręce (prosty trening -> narysuj prawą ręką kółko a lewą kwadrat w tym samym momencie)

Walka dwoma jednoręcznymi mieczami wymagałaby mnóstwo treningu. łatwiej jest nauczyć się walki dwoma sztyletami albo mieczem i średniej długości nożem (przydatnym do parowania ataków blokując nóż na jelcu miecza. problem w tym że miecz oraz nóż muszą mieć tylko jedno ostrze coś w stylu katany lub noży kuchennych)

Jeśli chodzi o walkę miecz i tarcza to jest to łatwiejsze gdyż mieczem steruje nadgarstek i przedramię a tarczą ramię i bark (o ile się nie mylę z nazwami)

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: December 14, 2013, 22:10:58 »

@Ajamaharis dokładnie
Po za tym fajny by był taki patent : im większa broń w prawej ręce tym mniejsza w lewej (krótki miecz byłby po środku)
Po za tym jak myślicie jak rozwiążą problem bastardów ? (wiem że nie na temat ale nie chciałem zakładać tematu)
Według mnie powinno wyglądać to tak :
a) Bastard jest potężną bronią jednoręczną, jednak jest dość wolny. Możemy stosować do niego tarczę lub sztylet.
b) Bastard jest bronią jedno/dwuręczną . Możemy w trakcie walki wybrać czy walczymy jedną czy dwoma rękami.
    Do jednoręcznej kombinacji możemy zastosować sztylet lub tarczę.
c) Bastard jest bronią dwuręczną. Możemy zastosować sztylet jednak w pewnych sytuacjach (te przykłady to takie
    naprawdę randomowe ) np. wbijamy miecz w brzuch a on się przyciąga (tak LOTR) lub parujemy wyciągamy sztylet i
    wbijamy gościowi między żebra . Można też użyć takich mini tarcz.
Skoro jesteśmy przy dwóch broniach to co myślicie o połączeniu czar i miecz ?
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: December 15, 2013, 00:39:33 »

@up, c pasuje mi najbardziej, ale wolałbym dobywanie drugiej broni/tarczy w dowolnym momencie. Co do pytania... Nie wiem czy będzie to to samo, ale jak dla mnie magowie powinni mieć kostury więc... Raczej tak ;D
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Ajamaharis

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: December 15, 2013, 01:07:06 »

@up
powinni, ale nie wyklucza to maga z dwuręcznym mieczem. magia nie zawsze musi być używana w sposób widoczny -> błyski, wybuchy itp. można użyć ją w celu zmniejszenia wagi miecza lub zwiększenia własnej siły. mi najbardziej odpowiada mag z półtoraręcznym mieczem, lekkiej kolczej zbroi albo lekką tarczą i ciężką ćwiekowaną zbroją

Herin

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: December 15, 2013, 02:22:46 »

walka dwoma broniami wymaga sporej zręczności oraz opanowania ruchów własnego ciała. człowiek jako istota niedoskonała i leniwa uczy się w życiu korzystać z jednej ręki lepiej niż z drugiej (prawo i lewo ręczni). niewiele jest osób potrafiących tak samo wykorzystać obie ręce (prosty trening -> narysuj prawą ręką kółko a lewą kwadrat w tym samym momencie)

Walka dwoma jednoręcznymi mieczami wymagałaby mnóstwo treningu. łatwiej jest nauczyć się walki dwoma sztyletami albo mieczem i średniej długości nożem (przydatnym do parowania ataków blokując nóż na jelcu miecza. problem w tym że miecz oraz nóż muszą mieć tylko jedno ostrze coś w stylu katany lub noży kuchennych)

Jeśli chodzi o walkę miecz i tarcza to jest to łatwiejsze gdyż mieczem steruje nadgarstek i przedramię a tarczą ramię i bark (o ile się nie mylę z nazwami)

Zgadzam się co do tego, że umiejętność walki w ten sposób (tak mi się wydaję) jest trudniejsza do opanowania.

Racja, walka dwoma broniami powinna być ciężka. Samo posługiwanie się dwoma broniami powinno wykluczać ciężkie pancerze łącznie z kolczugami.
wymagania walki dwoma broniami ( w ten sposób jest mi to łatwiej przestawić )
1.duża szybkość i zwinność.
2.opanowanie we władaniu daną bronią. By walczyć dwoma sztyletami musimy umieć walczyć w pewnym stopniu jednym sztyletem. Nauka walki dwoma nożami powinna być najłatwiejsza, a dwoma toporami lub masywniejszymi mieczami (nie dwuręcznymi) powinna być najtrudniejsza.
3.kiedy władamy dwoma brońmi mamy na sobie nałożone ograniczenia odnośnie wagi naszego ekwipunku

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #12 on: December 15, 2013, 09:17:32 »

Od razu wykluczać? No raczej nie. Weź 2 miecze do ręki i spróbuj założyć kolczugę. Nie możesz? Możesz. Ale żeby Ci się to opłacało musisz odpowiednio trenować.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: December 15, 2013, 10:58:33 »

No dokładnie, nie chcemy tu takich ograniczeń. Chcę to zakładam zbroję płytową i walczę króciutkim sztyletem lub jak w temacie dwoma.

@Ajahamaris, dwuręczny może nie (chociaż mógłby), bo musi mieć łapę, żeby czary rzucać, ale bastard, czemu nie?
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: December 15, 2013, 11:27:56 »

Widać brak doświadczenia pracy i wiedzy o mieczach.

1. Co do osób wykorzystujących obydwie ręce to jest ich więcej niż ci się wydaje. Spróbuj popracować przy jakiejkolwiek lini montażowej używając 1 ręki a drugiej tylko do pomocy. Wyleją cie od razu.

2. Twój przykład nie jest adekwatny do walki dwoma broniami. Trudno porównać pisanie do walki mieczem. Ale np: gotowanie gdzie prawą ręką przewracasz naleśnika podczas podrzucania patelni a lewą mieszasz w garnku jest bardziej adekwatne, a robi to znacznie większa ilość osób.

3. Jeśli chodzi o sterowanie bronią i tarczą też się mylisz. Zarówno mieczem jak i tarczą sterujesz całymi rękoma jak i ruchem całego ciała(tym więcej stawów używasz przy zadaniu ciosu tym mocniejsze są obrażenia, tym więcej stawów użyjesz przy redukcji szybkości uderzenia w tarcze tym więcej ciosów tarcza wytrzyma). Tarczą można przecież uderzać co nieraz robi znacznie większe szkody nić uderzenie miecza czy topora. Po za tym tarcza może mieć ostry koniec od spodu co też daje możliwość cięcia.

4. Jednak zgadzam się że walka tarczą i mieczem dla początkującego wojownika jest o wiele łatwiejsza niż posługiwanie się dwoma broniami czy oburęcznymi toporami.
Pages: [1] 2