Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Orb'y  (Read 2290 times)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Orb'y
« on: December 13, 2013, 18:16:53 »

Zapewne wszyscy grali w Warcarfta. były tam jako ekwipunek postaci "Orby" kule które krążyły nad postacią i wykonywały różne zadania. leczyły atakowały robiły buffa itd.

proponuję wprowadzenia podobnego elementu do Enidust. Orb taki po zasileniu pyłem mógłby wykonywać różne czynności np słabe leczenie (zasklepianie drobnych ran by nie krwawiły itp), jakiś słaby atak (robienie takich  drobnych ran, lekkie przypalanie itp), czy po prostu świecenie.

chciałbym by zachowały tę wspaniałą cechę jaką miały w Warcrafcie czyli lewitowanie wokoło właściciela.
Orb wchłaniał by pył i zużywał go nawet do lewitowania wokoło gracza. można by go schować do specjalnego pojemnika zasilającego(ładował by orby pyłem a ich ilość zależałaby od ilości slotów w pojemników) jednak wyciągniecie orba z pojemnika trwało by ok 30 sec
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Orb'y
« Reply #1 on: December 13, 2013, 18:19:03 »

A to taki kolorowe magiczne kulki, czy wykonane z jakieś rzadkiej stali? Podoba mi się:D
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: December 13, 2013, 18:20:30 »

wykonywane z kryształów, stali, i innych materiałów z wplecionym drobnym zaklęciem. nie "czysta magia" ale obiekt fizyczny którym można handlować.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: December 13, 2013, 18:52:39 »

Proszek można by też wsypywać do środka jeśli będzie wolna przestrzeń. Np do pełna i krąży przez godzinkę :D Bo te ładowarki to już pod stream punk podchodzą.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: December 13, 2013, 19:10:12 »

odrobina nie zawadzi :D poza tym takie ładowarki miły by być ogranicznikiem ilości orbów. żeby nie było że latasz sobie z 40. a tak to masz to w pojemniku który to nasyca pyłem. bo korki w takim orbie to by głupio wyglądały :D

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: December 13, 2013, 20:05:37 »

Hm. Takie coś mi się osobiście nie podoba. Jakoś mnie po prostu to nie przekonuje. Magiczne kulki latające wokół właściciela to moim zdaniem nie jest dla Enidust. Poza tym to jest takie żywcem ściągnięte z Warcrafta (?) czy jak jej tam. Nie grałem w to.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: December 13, 2013, 20:53:48 »

Lemur mi to nie podchodzi, Enidust raczej nie powinien iść w SteamPunk, choć jestem fanem tego niedocenianego gatunku, zaawansowane magiczne mechanizmy to zbyt wiele.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: December 13, 2013, 20:58:09 »

to nie jest steam punk? w najmniejszym calu?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: December 13, 2013, 21:08:57 »

Co nie zmienia faktu że pomysł według mnie i Gniazdu jest niezbyt dobry jak sądzimy.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: December 13, 2013, 21:22:37 »

Jak dla mnie to to magia zwykła. A ile takowych przewidujesz?

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: December 13, 2013, 21:30:58 »

fajnie, że jakiś nowy pomysł, chociaż lipa, że nie autorski. nie sądzę, żeby twórcy mogliby ot tak zaczerpnąć coś w wowa lub jakichkolwiek innych mmo

Sel'bo

• User
    • View Profile
    • Altaron - polski projekt gry MMORPG. Zapraszam.
« Reply #11 on: December 13, 2013, 21:39:58 »

Pomysł nie przypadł mi do gustu.
Zbyt bardzo przypominałby Warcrafta to po pierwsze. Po drugie nie sądzę, by idea ta pasowała do wizji gry twórców.
O ile orby w swojej "prawowitej" grze mogą mieć sens i wyglądać faktycznie widowiskowo o tyle w Enidust wyglądałyby raczej śmiesznie (w moim mniemaniu).
Takie bufy i debufy są na pewno fajne, ale wolałbym, byśmy uzyskiwali je za pomocą odpowiednich mikstur alchemicznych oraz zwykłych zaklęć czasowych.
Ewentualnie moglibyśmy zaklinać swój rynsztunek, co sprawiałoby, iż mielibyśmy dane "+", lub nasi rywale "-". Role spełniałoby taką samą a nie latałyby udziwnione kule nad naszą głową :P.
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.

Oscar Wilde

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: December 13, 2013, 23:42:59 »

Przecież nie musi to wyglądać tak samo jak w wowie czy w czym to tam było. Jakieś malutkie wróżki, chochliki, kule energii magicznej. Lemur dał pomysł, nie musimy trzymać się tego co do joty...

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #13 on: December 14, 2013, 00:04:21 »

Orby nie mają swojej "prawowitej gry" słowo Orb oznacza... Kule i tyle.
poza tym ta gra zbytnio z chodzi na średniowiecze... a nie ono jest tematem gry.
Dla przypomnienia tematem jest: fantasy.
a takie ładne czerwone niebieskie czy zielone kule wielkości pomarańczy, jak na mnie, całkiem ciekawie będą wyglądać w połączeniu z kosturem i płaszczem.

"po otwarciu oczu ujrzał gęstą smolistą czerń. przestraszony sięgnął do twarzy lecz wszystko było w porządku. uspokojony usiadł i spróbował przeniknąć mrok wzrokiem w poszukiwaniu swojego kostura. po dłuższych poszukiwaniach po omacku natrafił na podłużny obslizgły przedmiot, odrzucił go gwałtownie i z odrazą wyją orb z sakwy i szeptał do niego tajemnicze słowa zaklęcia aktywującego. Kula zaświeciła bladym słabym blaskiem, gdyż większość pyłu zamokła podczas podróży w nurcie podwodnej rzeki. po chwili kula zadrżała i wzniosłą się nad głowę Kruka, wyławiając z ciemności jego kostur i szkielet bez kości udowej którego puste oczodoły patrzyły nań z wyrzutem"

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: December 14, 2013, 10:46:42 »

Właśnie kule co lewitują.
Lewitacja wszystkiego to domena syfnych mmo, gdzie do zbroi przywiązano ducha czy miecz ma latający kulo cuś.
Więc wszystko co lata pozostawia niesmak i zalatuje tanim gniotem.
A kule powinny być zaklęciem, nie kolejnym przedmiotem, dostępnym dla wszystkich.
Powinny być dostępne dla magów i nie powinny nic robić poza świeceniem w ciemności tak jak w Gothicku i tonach innych fajnych rpg.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.
Pages: [1] 2