Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Smoki  (Read 6020 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Smoki
« Reply #30 on: December 08, 2013, 17:36:54 »

Złoto wcale nie konieczne. Nie wiem czy to by było dobre. To faktycznie jest niezbyt logiczne. Chyba, że smok zajął jakiś opustoszały budynek w którym ktoś kiedyś składał takie skarby. To by wytłumaczyło napadanie smoków na wioski, miasta itd. On po prostu chce znaleźć dom ;)
« Last Edit: December 08, 2013, 17:38:26 by Lisz555 »

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: December 08, 2013, 17:52:47 »

To niech smoki jedzą metale a złoto będzie ich przysmakiem, Liszu to co ma smok w sobie to moim zdaniem zbyt mało jak na zapłatę dla armii.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: December 08, 2013, 18:29:57 »

Ej a kto pomyślał o gatunkach smoków ? :D  Np; Bazyliszek (kokatrys) , Drakon (bez nóżek i rączek ), Piasa , Muszusu ??? Jedne by pływały , inne latały a trzecie pływały. Albo choćby długaaaaaśny Worm ;D

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: December 08, 2013, 18:41:17 »

Prosze nie karaj tak smoków  :'(
Mogą to być ich kuzyni, nie odmiany smoków.
Poza tym zgodziliśmy się po ciężkiej wojnie (sam wywołałem i z Liszem, Lemurem i Gnomem zakończyłem)
że nie będzie nazw potworów.

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: December 08, 2013, 20:18:35 »

Czytałem o trzech powodach dlaczego smoki lubią złoto i świecidełka:
1. Błyskotki, które się świecą i możliwe, że działają na smoki jak na srokę.
2. To chyba było w Hobbicie. Smoki jak większość zwierząt mają miękkie podbrzusze (przynajmniej bardziej miękkie niż grzbiet). Leżąc i śpiąc na kupie kosztowności wrastają one w to miejsce tworząc niejako zbroję chroniąca przed atakami "od dołu". W tym momencie mogłoby z takiego smoka wypaść kilka złotych monet czy uszkodzonych przedmiotów.
3. Smoki pożerają złoto i dzięki temu mogą ziać ogniem - soki trawienne tworzą gazy, które wyrzucane pod ciśnieniem w zetknięciu z powietrzem zapalają się, co daje złudzenie, że smoki mogą same z siebie ziać ogniem.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: December 08, 2013, 20:46:39 »

Myśle ze głównym tematem tu powinno być czy smoki bylyby inteligentne.
Ale teraz o złocie... Jak transportowaly by złoto do swoich kryjowek i jeszcze raz. po co im ono??! Zupełnie bez sensu. Smoki to gadu cierpiące radość z zabijania. ZLAMMY SCHEMATY O SWIECIEELKACH. To po co zabijać smoki? Łuski, i inne rzeczy z jego EQ xDmi oczywiscie slawa
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: December 08, 2013, 21:04:56 »

To ile warte są rzeczy ze smoka takie jak kości, krew, łuski czy mięso raczej nie pokryje kosztów wyprawy na 100 woja, gracz jako istota myśląca policzy sobie małą fortune za takie ogromne ryzyko.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: December 08, 2013, 21:22:29 »

a) Smoki powinny być inteligentne.
b) Skoro są inteligentne to kto im zabroni stworzyć wokół siebie kult ludzi którzy będą im służyć i będą ich kapłanami bo będą niby bogami. (Coś rodem ze Skyrim)
c) Skoro są inteligentne to wiedzą że ludzie lubią złoto więc może taki smok będzie zbierał złoto by polować na ludzi bądź płacić swym "kapłanom" ?

Taka moja mała rozkmina :P

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: December 08, 2013, 21:31:18 »

Wszystko fajnie, tylko prosze bez tego kultu wystarczy wabienie ofiar, ten kult to zbyt dużo i zostawia mi niesmak

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: December 09, 2013, 13:58:48 »

Złoto może też być ich afrodyzjakiem ;D Będą gromadzić złoto, aby przyciągnąć do siebie partnera :D Skoro ma być ich mało, będziemy na nie polować, będą inteligentne, to za wszelką cenę będą próbowały podtrzymać gatunek, czyż nie? Całym sobą jestem za tym, by smoki były inteligentne na tyle, aby można było się z nimi dogadać.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Adriantus

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: December 09, 2013, 15:20:28 »

Taka mała dygresja na początek. Złoto jest nie reaktywne, więc soki trawienne nie wytworzyły by gazów w reakcji ze złotem, ale to szczegół. Jakby chciały ziać ogniem musiałby używać do tego jakiegoś palnego płynu, lub gazu a jaki gaz najprościej uzyskać jak nie metan? W ich żołądkach mogłyby się samoistnie rozkładać zwłoki ludzi i innych żywych istot, a soki trawienne rozkładały by aminy, które są produktami reakcji rozkładu na alkany o krótkich łańcuchach i amoniak, co sprawiałoby, że ich legowiska okropnie by śmierdziały (swoją drogą nienawidzę amoniaku). Jednak gdzieniegdzie można przeczytać, że używają gleju, co by raczej wydłużało zasięg takiego zionięcia, gdyby obie substancje były pod takim samym ciśnieniem.

A teraz tak skupiając się na smokach. Moim zdaniem powinny być inteligentne i zabijać z przymusu wytworzenia gazu, by móc ziać ogniem. Wytłumaczyłoby to też dlaczego smoki porywają trzodę. By nie walczyć z ludźmi bez swojej głównej broni mogą napadać na bezbronne zwierzęta. A co do zbierania złota to raczej nie jest konieczne. 

Skierus

• User
    • View Profile
« Reply #41 on: December 09, 2013, 15:57:50 »

Dla mnie smoki powinny być wielkości 30 ludzi.
Smok powinien być inteligentny.
Około 15 smoków na świat gry (w tym król smoków/smok ożywieniec/przywódca jako taki na którego potrzeba armii)
Nekromanci (o ile będą) powinni móc ożywiać smoki (tylko nie wszystkie na raz ,bo wyjdzie armia beliara)
Powinny być trudno dostępne.
Straż przyboczna zależy od gatunku i miejsca gniazda.
Moc - trochę mocniejsze niż te w Gothicu
Skarby - złoto , kamienie ok. 1 kupa
Trofeum - głowa , łuski , krew , ogon , skrzydła , dusza , zęby , kości
I to tyle jeśli chodzi o smoki
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Nasi krytycy są naszymi przyjaciółmi; wytykają nam nasze przewiny.
Kochaj swych wrogów: bo oni mówią ci o twoich błędach.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: December 09, 2013, 16:27:33 »

Myślę że powinny być duuużo silniejsze niż te w gothicu
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #43 on: December 09, 2013, 16:32:25 »

W Gothicu, a przynajmniej w G2NK smoki były stosunkowo silne. Zwłaszcza jak im się regenerowało życie. (Jako mag miałem problemy żeby je zabić. Masowo musiałem przyzywać różne gobliny i ożywieńców)

Ja tam sądzę jednak że smok powinien być jednak o wiele bardziej silniejszy niż Gothicowy i Skyrimowy. W końcu smoka będą atakować gracze w liczbie 100-200 albo i więcej ludzi. W tedy takowy smoczek by nie wytrzymał 5 sekund jakby siadł na ziemi. A i właśnie. Moim zdaniem jak smok walczy to powinien latać nad wrogiem jak najdłużej i pluć ogniem/lodem/smrodem żeby jak najdłużej unikać strzał i innych żelaznych przedmiotów jak i kul ognia. Wiadomo, w ruchu trudniej go trafić zwłaszcza jakby latał 100 albo więcej metrów nad ziemią.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: December 09, 2013, 16:47:12 »

Dusza? To zbyt dużo i trochę silniejsze od gothickowych? Czyli jeden dobry wojak ma je zabić?
Ja raczej widze smoki takie jak w legendach czyli setka dobrych wojaków dorównuje młodemu smokowi.
Panie Adriantus inteligentne i dumne (tak je widze, dbające tylko o honor wojownika) smoki, powinny mordować i siać panike a nie kraść krowy, co moim zdaniem je upadla i miesza z błotem honor, dume i inteligencje zrównując je z jakimiś tam słabymi gadami co unikają walki ze strachu o siebie.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7