Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7

Author Topic: Smoki  (Read 6426 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Smoki
« Reply #15 on: December 08, 2013, 09:40:17 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Smaug Samotna Góra znajduje się w Śródziemiu. (Śródziemie, nie Śrudziemie). Nie mówię o genezie smoków lecz o spotkaniu z nimi, które zostało opisanie tak jak min. w Hobbicie.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: December 08, 2013, 10:07:47 »

Ale temat jest o smokach a nie LOTR...
jeżeli chodzi o mnie to tak:
1. Powinno być je cholernie ciężko zabić (cała armia nie pomoże jeżeli nie zna sie jego słabego punktu, każdy smok ma inny - dlatego do pokonania gada potrzebni bedą tez uczeni. Taki mały smaczek :D
2. Powinny być duuże. Stawiałbym młodego smoka na wielkość takiego skyrimowego a poźniej jeszcze by rosły.
3. Ich rzadkość jest ważna... Nie mam pojęcia, może 30-50 na cały świat?
4. Tak jak troll-przylatuje i niszczy całe miasto
5. Są w bardzo niedostępnych miejscach (gniazda)
6. Nie powinny być z góry wrogo nastawione
I ode mnie to chba tyle o smokach ;)
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #17 on: December 08, 2013, 14:01:04 »

30-50? Moim zdaniem to za dużo. 30-50 na raz na mapie? 10 max. Nie bój się, zdążysz nawet jak będziesz na 2 końcu mapy, statek, koń, zeppelin i jesteśmy na miejscu. Walka z takim smoczkiem myślę, że by trwała długo ;)

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: December 08, 2013, 14:32:16 »

Oj duża dobrze wyszkolona armia znająca slaby punkt zniszczy smoka w jednej bitwie.
... I wole Godsmack zamiast zeppelin :D xD
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: December 08, 2013, 15:29:41 »

Ja dodam że powinny spać w legowiskach i siać śmierć jak ktoś je obudzi, zjadając wszystkich.
Po spaleniu wioski/miasta idą dalej spać, składując złoto i kryształy w grocie, a w sobie zbroje i ekwipunek pożartych ofiar.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #20 on: December 08, 2013, 15:47:29 »

a dodajmy do tego kultystów(Hybrydy gada i jakiejś paskudy) którzy pozbierają, te skarby zaniosą do leża i będą czcić i pilnować smoczego snu.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: December 08, 2013, 16:00:10 »

To przesada z tymi kultystami, smok mógł by zjeść złoto i zwrócić je w legowisku, smok sam w sobie to potęga a z armią to już coś nietykalnego.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #22 on: December 08, 2013, 16:19:43 »

To wyobraź sobie smoka większego niż w skyrimie który wylizuje złoto z budynków, skarbców, piwnic, sakiewek, kuferków... to by z miesiąc zajęło a tak masz logiczne wytłumaczenie dlaczego to całe złoto jest w jego legowisku anie w jego wychodku... wystarczyła by 12 takich kultystów by zrobić czystkę w jeden dzień

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: December 08, 2013, 16:49:10 »

A kto mówi że ma zabierać całe? to co wyczuje i jest na wierzchu, zliże i wraca do domu.
Po co drążyć temat, to istota magiczna i tajemnicza.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #24 on: December 08, 2013, 17:01:54 »

no ale bez przesady... magią magią a zbieranie zbieraniem. Jeżeli powiemy że smoki mogą czarować to okej, zebrał to złoto jakimś czarem. Natomiast jeżeli nie potrafią to tu się rodzi problem. jakoś sobie nie wyobrażam giganta wielkości bloku zbierającego złoto z kuferków. albo skarbców które w mniejszych miastach wcale nie były by za duże. (to nie skarbce Sknerusa Mc Kwaka a raczej sejfy nie większe niż szafy.)

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: December 08, 2013, 17:16:06 »

A mam takie pytanie... Po co smokowi złoto? Nie możemy odchodzić od schematów?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #26 on: December 08, 2013, 17:20:06 »

Dodatkowa nagroda za zabicie go. Po co mu? Bo według legend i opowieści smoki lubiły złoto, diamenty i inne świecidełka. Ale po co? Po to, żeby filmy, książki i gry były ciekawsze, może jeszcze po to zabierał całe te fortuny ze sobą, żeby ściągnąć na siebie wyrok. Nie wiem. Trochę to bez sensu.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: December 08, 2013, 17:26:14 »

To po co walczyć ze smokiem? niech śpi a ludzie go oleją.
Złoto to nagroda która kusi, jak sztabka złota na polu minowym, tylko się źle ruszysz a bestia cię rozszarpie albo upiecze.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #28 on: December 08, 2013, 17:32:09 »

Nagrodą równie dobrze mogą być bezcenne łuski, język, siarka, pazury itd. ;) Na zbroi z łusek już zarobisz, trunek na smoczym języku może na chwilę uśpić nie budząc przy tym żadnych podejrzeń ;)

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #29 on: December 08, 2013, 17:34:54 »

To tez nagrody :D Nawet te lepsze. Jednak nic tak nie kusi jak złoto i kamienie szlachetne. Ja ze smoka to chcę kości.(na pancerz a czaszka na bramę labo drzwi :D )
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7