Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Problem ze słuchawkami  (Read 712 times)

Czerstwy

• User
    • View Profile
Problem ze słuchawkami
« on: December 03, 2013, 20:28:13 »

Otóż mam problem ze słuchawkami (jak nie trudno się domyśleć). Kupiłem używane Syberia V2 i takie są objawy że słabo słychać wokal. Naprawdę słabo, muszę się mocno wsłuchać żeby usłyszeć. Ktoś na innym forum określił że "grają Vką". Do tego mam wrażenie że dźwięk idzie monofonicznie... To się dzieje niezależnie czy podłączam dołączoną kartę dźwiękową czy też nie. Ruszanie kablem w różnych miejscach nic nie zmienia.
Ogólnie kupiłem je z objawem brzęczenia, którego ja nie słyszę z kolei.
To może być coś z kablem czy przetworniki siadają? Lutować umiem, nawet całkiem sprawnie więc bez problemu mogę otworzyć i grzebać. Tylko nie wiem czego szukać.
Tak przy okazji gdzie dostane kabel 5-żyłowy? Allegro milczy albo nie umiem szukać. Bo ten który jest tu jakoś nie wzbudza mojego zaufania, w starych 10letnich słuchawkach noname był grubszy, a nie miały mikrofonu.

Pisałem to samo na benchmarku, ale jakiś super-specjalista jest tak nie kumaty że nawet inne słuchawki mi wymienia zamiast powiedzieć w czym problem.
Z góry dzięki za pomoc

EDIT
Już sobie poradziłem, trochę skróciłem i przylutowałem kabel, no i wywaliłem regulacje z kabla bo tam był głównie problem, a dołączona karta ma swój regulator.
« Last Edit: December 04, 2013, 01:59:11 by Czerstwy »

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
Odp: Problem ze słuchawkami
« Reply #1 on: January 12, 2014, 04:08:26 »

1. Kabel 5-żyłek w każdym sklepie elektronicznym... 2. Słuchawki nie powinny mieć nic do tego... Dziwi mnie fakt, że kupiłeś "uszkodzone". Nie znam tego modelu ale (jeśli są to słuchawki USB) podejrzewałbym sterowniki. W innym przypadku kup nowe słuchawki ze sklepu. W Media teraz jest promocja do 29 stycznia na sprzęt audio. Przynajmniej w moim mieście :) Polecam słuchawki z firmy Sennheiser...