Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8

Author Topic: Granice, terytoria  (Read 6512 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Granice, terytoria
« Reply #15 on: November 26, 2013, 19:09:22 »

Nie lepiej by na granicy państw co jakiś czas były postawione flagi?
W sytuacji gdy jest wojna to zapewne będzie zwiększona ilość wojsk na granicy. Jak się zbliżysz to raczej ich zauważysz ;)
Moim zdaniem granica państw powinna być dobrze widoczna by można robić mapy z ich oznaczeniem.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: November 26, 2013, 19:17:50 »

Powiem tak...

Jeżeli obok siebie stoją dwa państwa to prędzej czy później dojdzie między nimi do konfliktu granicznego który oni sami, we własnym zakresie, rozwiążą w ten czy inny sposób. (Czyt: Zbrojnie lub dyplomatycznie) Czyli albo jeden kraj pozbędzie się drugiego albo ustanowią własne granice, wzdłuż rzeki, środek lasu itp. Ostatecznie to mogą sobie powstawiać nawet słupy graniczne, czy budować co jakiś czas strażnice, wysyłać patrole itp. Dzięki czemu będą wiedzieć oni, jak i inni że coś tu jest złego i nie miłego. (Czyt: Cienka, czerwona linia (xD) )

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #17 on: November 26, 2013, 19:27:30 »

Jak podbijemy tereny wroga to jak będą się zmieniać te granice? Chodzi mi o to, że od jakiego czasu granica wroga przestaje być jego i staje się nasza?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: November 26, 2013, 19:30:40 »

Nabijasz posty, czy nie czytałeś wszystkiego co pisałem ? :)

Zależy od tego czy bierzemy moją wizję czy jakąś "mechaniczną".

Jeżeli moją to odpowiedź w zasadzie masz w większości moich postów: Idziemy, atakujemy, zdobywamy a jeżeli jesteśmy w stanie utrzymać to jest nasz teren. Potem wystarczy sfinalizować zmianę granicy między krajami podczas traktatu pokojowego albo zniszczyć doszczętnie wroga.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #19 on: November 26, 2013, 19:33:00 »

Wtedy bez sensu będzie patrzenie na granice pod względem rzek czy gór. Moim zdaniem powinno to być właśnie jakąś lepiej przedstawione.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: November 26, 2013, 19:35:31 »

Sądzę, że raczej mechaniczna. Na pewno będą się one często zmieniały, ale musi być w tym jakiś porządek.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: November 26, 2013, 19:36:35 »

Sił brakuje! (xD)

Granica to rzecz strasznie sztuczna. W średniowieczu nie było słupów granicznych a i tak większość wiedziała gdzie się kończy ich kraj. No, przynajmniej rycerstwo. Mówisz że nie będzie miało sensu ... A niedawno sam zaproponowałeś żeby wbijano chorągiewki w ziemię ... Rzeki, góry, lasy, chorągiewki, wieżę, "wielka skała". Nawet wielki step można wykorzystać w myśl powiedzenia "Biada zwyciężonym"

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #22 on: November 26, 2013, 19:39:06 »

Tylko, że chorągiewki można przemieścić, góry, rzeki... no raczej ciężko.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: November 26, 2013, 19:42:14 »

Gra nie ma być łatwa. Ma być wręcz trudna. A taka kradzież chorągiewek i ich przemieszczenie to wręcz łatwy i przyjemny sposób by wywołać konflikt graniczy i skłócić dwa państwa!

-Przesunąłeś granicę ! Wojna!
-Wojna!? O nie!

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #24 on: November 26, 2013, 19:44:10 »

W sumie to na takich mapach to można takie "średnie" granice, takie, że mogą się trochę różnić od rzeczywistych. Takie... na oko trochę. Czemu się uczepiłem tych map? Bo są one niezbędne ;D

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: November 26, 2013, 19:47:41 »

To kto zabrania mapę granic i ogólnie świata robić ? Widzisz ? Masz rozwiązanie. Mapa wystarczy, czyż nie ? Takie proste.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: November 26, 2013, 19:50:33 »

Ale królestwa muszą jakoś się dzielić. Choćby ze względu na prawa. Linie graniczne muszą być elastyczne, ale w pewnym sensie niezłomne, jeśli wiecie o co mi chodzi. Można je zmienić, ale jeśli już są, powinniśmy je odczuwać.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #27 on: November 26, 2013, 19:52:11 »

No właśnie. Tylko bierzesz już wykonaną specjalnie na daną akcję mapę, patrzysz. Atakujemy w pkt. "x". Idziesz tam, rabujecie, niszczycie itd. potem się okazuje, że tam było inne państwo bo gość źle zaznaczył na mapie. Czy to jego wina? No nie wiadomo. Bo nie miał o tym pojęcia. A ten kto będzie tworzył w państwie "A" takie mapy to skąd będzie czerpał informację gdzie leży granica między państwem "B" a państwem "C".

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: November 26, 2013, 19:56:28 »

A ja nadal się będę upierać przy swoim bo uważam że nie ma potrzeby robienia jakiś mechanizmów specjalnych. Poza tym przynajmniej ja nie mam pojęcia jak skrypt miałby działać. (Lub, jak to ogólnie wytłumaczyć po ludzku) A to co ja proponuję nie wymaga żadnych dodatkowych rzeczy prócz tego co twórcy i tak zrobią ;)

RuskiBigos - Granice będą elastyczne. Wróg atakuje, zdobywa zamki graniczne, granica się przesuwa. Zdobywa kolejne i linia frontu znów jest inna.

Lisz - Jak źle zaznaczył/spojrzał to owszem, jego wina. Jak się zmieniła nagle granica to wina władcy bo:
a) Nie umiał upilnować tego co się dzieje wokół niego a jak nie umie upilnować tego co się dzieje u sąsiada to jak ma pilnować własnego podwórka.
b) Wiedząc ze granica może się zmieniać nie wysłał rozpoznania ...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: November 26, 2013, 21:50:35 »

No właśnie Rahl ;D Przesuwa się. A trzeba to w jako takim porządku utrzymać, bo się bałagan zrobi :D Wystarczy prosty mechanizm, by nie pogubić się w swoim królestwie. Jedziesz sobie legalnie traktem, gdy nagle zostajesz pojmany i skazany na śmierć za chodzenie nim, bo król z innego królestwa sobie tak zażyczył, a nikogo nie obchodzi czy nie wiedziałeś, że jesteś w innym państwie ;D Zamku czy posterunku od razu nie wybudujesz na granicy.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 8