Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Arena, Walka gladiatorów...  (Read 1861 times)

DragonusPL

• User
    • View Profile
Arena, Walka gladiatorów...
« on: November 24, 2013, 19:45:58 »

Co z walkami gladiatorów na arenie czy lajki będą ratowały życie tak jak za czasu dawnego Rzymu Hmm ..?

Ratharr

• User
    • View Profile
Odp: Arena, Walka gladiatorów...
« Reply #1 on: November 24, 2013, 19:55:09 »

Staram się odrzucać myśl że to kolejny trol.

Jak dajesz jakiś wątek w ''Pomysłach i dyskusjach'', to przedstaw swój pomysł, a nie pytaj się. Od tego są ''Wasze pytania''

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: November 24, 2013, 20:10:29 »

Tutaj przedstawiamy pomysły, aby rozpocząć dyskusje. Może coś konkretnego wymyślisz. Bo ja mam pomysł, że jak będzie się toczył jakiś pojedynek między graczami z trybem śmiertelnym to będzie to ogłaszane, żeby jak najwięcej graczy przybyło, i jak któryś wygra będzie głosowanie czy zabić, czy oszczędzić. I jak taki wygra to otrzyma dużo kasy, bo w końcu życiem swojej postaci ryzykował. A jak zwykłe postacie, to raczej nie na śmierć i życie.
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: November 24, 2013, 20:47:17 »

Powiem tak. Twój pomysł jest do bani. Nic do czego potrzeba pomocy twórców. Wszystko to możemy zrobić sami. Ot i tyle. Bardzo konstruktywna krytyka z mojej strony...

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #4 on: November 24, 2013, 20:49:57 »

Myślę, że można to zgłosić i ewentualnie przenieść do offtopicu...

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #5 on: December 01, 2013, 11:42:39 »

Cytat z informacji o projekcie
Zawsze możesz zaprosić do walki kolegów i razem z nimi wziąć udział w małych, ćwiczebnych starciach, lub zakrojonych na szeroką skalę walkach gladiatorów na arenach w całym cesarstwie.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: December 26, 2013, 23:19:45 »

Wiesz co Ci powiem? Że gladiatorzy nie walczyli z własnej woli. Byli to niewolnicy. A szczerze mówiąc nie chciałbym aby istnieli niewolnicy. Jeżeli chcesz taką arenę, w której ludzie sami się zgłaszają na walki to spoko pomysł, ale nie tworzyliby tego twórcy gry tylko gracze. Niektórzy będą robić ze sobą przyjacielski pojedynek, że do czasu aż jedna osoba upadnie na ziemię, ale bez zabijania, a inni na turnieje będą chodzić, a niektórzy będą dla siebie wrogami i będą się pozywać na śmiertelne pojedynki.
Każdy dar ma swoją cenę.

Ajamaharis

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: December 27, 2013, 02:05:40 »

Nic do czego potrzeba pomocy twórców. Wszystko to możemy zrobić sami.

tu się mogę nie zgodzić z tobą. zważ na to że miasta są 1 strefą bezpieczeństwa wiec wszelkie walki w mieście będą karane. i tu pojawia się problem: jak będą zorganizowane takie walki? arena z dostępem tylko dla walczących czy plac poza miastem dostępny dla wszystkich? jak wyglądałaby śmierć na takiej arenie i czy byłoby to równoważne z kasacją postaci? co z naszym wyposażeniem arenowym: używamy własnego czy dostajemy na czas walki?

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: December 27, 2013, 11:24:27 »

@Ajamaharis(?)
Skoro twórcy dawali wzmiankę o arenach gladiatorów to to jest najmniejszy problem, wyjąć teren areny z strefy i wpisać jako coś innego.
@Up2
Gladiatorzy to nie tylko niewolnicy, WIĘŹNIOWIE ale też biedota z resztą niezwykle wyszkoleni i drodzy, rzadko umierali na arenie bo byli cenni, a same walki kończyły się kiedy jeden odrzucał broń i podchodził sędzia, odrzucenie broni to znak poddania się, pamiętajcie.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: December 27, 2013, 17:51:42 »

@Up Biedota, która przez długi stawała się niewolnikami, a że byli niewolnikami to mogli być gladiatorami. Gladiatorzy byli ćwiczeni tak, aby walka była długa i ciekawa i dopiero po czasie zaczynali walczyć na poważnie. Gdy ktoś upadł to albo palec w dół albo w górę, a dalej chyba nie muszę tłumaczyć (z tego co wiem to tak było). Dobra nie rozmawiajmy o historii.
@Ajamaharis Osoba, która postanowi walczyć z kimś na śmierć i życie (niemożliwe w strefie sanktuarium) powinna liczyć się z konsekwencjami.
@Topic Skoro istnieją strefy, a w którymś filmiku mówiono o walkach gladiatorów (myślę, że raczej ochotników) to będą one mogły istnieć w strefie sanktuarium i bezpiecznej, na które NPC (strażnicy) nie zareagują, a jak nie będzie czegoś takiego to będzie to możliwe poza tymi strefami, lecz nie sądzę aby ktoś robił takie walki na strefie dezintegracji.
Każdy dar ma swoją cenę.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: April 19, 2014, 16:51:55 »

To ja coś powiem:
Przychodzi sobie taki gladiator na arenę (bo myślę że większa część wojowników będzie na niej ze swojej ochoty niż z przymusu) i zaczyna walczyć. Biją się biją... i niespodzianka! Nie ma oszczędzania życia. Jeśli ktoś wygra to nie ma żadnych zasranych lajków czy bóg wie czego. Jak wygrał to zabija - na arenie panuje prawo dżungli. Ten kto z własnej woli przychodzi na arenę walczyć musi liczyć się z tym, że po prostu zginie. A co jeżeli ktoś nie będzie chciał zabijać ot tak. Więc już mówię. Wygrany, który zabiłby swojego przeciwnika mógłby wziąć dowolną ilość jego przedmiotów. Zaczynając od złota, kończąc na broni. To jest mój pomysł.
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: April 20, 2014, 17:05:28 »

Jeszcze zależy o jaką arenę chodzi. Jeśli taka organizowana miastowa, to właśnie raczej nie ma prawa dżungli, tylko prawo jakie tej arenie nadało miasto (władca)

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #12 on: April 21, 2014, 01:06:54 »

Skoro nikt nie chce umrzeć, to nikt nie będzie brau udziau. Zawsze można objąć arenę taką strefą w której po śmierci gracza wraca on do stanu sprzed wkroczenia do strefy, chociaż odebrałoby to realizmu. Albo to, oglądanie śmierci kogoś xx raz z rzędu, albo brak widowiskowego ścięcia głowy i strefa zabezpieczająca graczy przed śmiercią.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: April 21, 2014, 01:15:23 »

, to nikt nie będzie brau udziau.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

LemonGnom

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: April 21, 2014, 06:53:12 »

Gniazdu, językowy faszysto xD
Wojskowych często widywałem schylonych nad mapami i rysujących plany. W papierowej wojnie wszystko grało. Tak musi być-mówili. Bez ładu armia nie istnieje. Tym dziwniejsze, że prawdziwa wojna pod względem ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.
Pages: [1] 2