Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Talia Mnogich Rzeczy  (Read 2176 times)

TheHalogen131

• User
    • View Profile
Talia Mnogich Rzeczy
« on: November 23, 2013, 15:48:28 »

Witam brać graczy!

Dzisiaj grałem sobie w Baldur's Gate II Tron Bhaala. W jednej z lokacji napotykamy na demona, który ma zamiłowanie do hazardu. Możemy z nim zagrać, lub zabić (albo jedno i drugie). Po tym niecnym czynie zdobywamy pewien przedmiot, który nazywa się Talią Mnogich Rzeczy.

Otóż jest to talia 32 kart, z których każda po wylosowaniu daje jakiś magiczny efekt-czasami dobry (jak magiczny przedmiot, zwiększenie punktów życia, duża ilość doświadczenia), czasami zły (natychmiastowa dezintegracja postaci, kula ognia w twarz, trwałe obniżenie statystyk). Każda karta ma przypisaną jedną właściwość, w BG można losować 3 karty. Czwarta spowoduje zniknięcie talii i przeniesienie jej w losowe miejsce w losowym wymiarze Zapomnianych Krain. Nigdy więcej tej talii nie znajdujemy.

I tu dochodzimy do sedna. Czy nie dostarczyłoby to ciekawego posmaku hazardu do gry? Oczywiście, trzeba by było pozmieniać efekty, ale chodzi mi o sam koncept. Wyobraźcie sobie, idziecie sobie po jakichś lochach, gdy nagle zauważacie talię kart. Wyciągacie jedną i nagle talia znika, a wy sami dostajecie np. niewielki bonus do statystyk (to oczywiście tylko przykład, wszystko musiałoby być zgodne z mechaniką tworzenia postaci, walki itp.), albo pojawia się przed wami potwór. A sama talia ląduje w losowym miejscu na serwerze. Co myślicie o czymś takim? To jednocześnie byłby cenny artefakt, smaczek, przedmiot pożądania innych graczy oraz swego rodzaju ryzyko: Co się stanie? Czy wybuchnie mi w twarz? Dostanę dobry miecz? A może w ogóle zabije mi postać? To ostatnie oczywiście to wyolbrzymienie-nie sądzę, żeby taki efekt zabił postać na jakimkolwiek trybie gry.

Czekam na podjęcie dyskusji, a tutaj macie link do dokładniejszego opisu Talii Mnogich Rzeczy. Bit Defender na komputerze, z którego piszę ma jakieś wątpliwości co do tego linku, ale żaden inny antywirus nie zgłaszał zastrzeżeń. http://baldur.cob-bg.pl/bg2?pg=3,3,0

<EDIT> zmieniłem liczbę kart, na początku się pomyliłem  :D
« Last Edit: November 23, 2013, 15:55:17 by TheHalogen131 »
"Kiedy jest się bogiem, nie trzeba się tłumaczyć"-Mistrz Terry Prachett "Mort"

Spore51

• User
    • View Profile
Odp: Talia Mnogich Rzeczy
« Reply #1 on: November 23, 2013, 18:53:26 »

Pomysł mi się podoba, nie ukrywam, jestem uwielbiam hazard. Szczególnie taki wirtualny. Dla mnie świetna rzecz.
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: November 23, 2013, 18:55:10 »

@up
"Jestem uwielbiam hazard"? ;D

Ja też lubię, jest to dosyć prosty pomysł, a fajny.

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: November 23, 2013, 18:59:20 »

Całkiem zabawny błąd popełniłem XD Chciałem powiedzieć że uwielbiam hazard. Nie poprawie tego błędu, niech inni się pośmieją XD
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

Aerot

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: December 31, 2013, 01:35:38 »

Hazard w grze jest dobrym pomysłem.wyobraźcie sobie wchodzimy do gospody i gramy z jakimś graczem w karty , nagle po paru minutach zauważamy że takowy gracz oszukuje podczas gry.Więc próbujemy różnych taktyk by tego gracza oszukać i odzyskać nasze przegrane pieniądze.Wtedy jest ciągła niepewność czy wygramy , czy stracimy ciężko zarobione pieniądze.
,,Nie znam wielu osób które by mnie nie lubiły , a jak takowe się zdarzą to prawdopodobnie mnie nie znają...,,

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #5 on: December 31, 2013, 10:01:35 »

Kolekcjonowanie legendarnych kart do gry... Super! ;D

TheHalogen131

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: December 31, 2013, 12:20:15 »

Wybacz Liszu, ale chyba nie zrozumiałeś. Te karty nie są do kolekcjonowania, to talia ma być jako jeden CAŁY przedmiot.
http://en.wikipedia.org/wiki/Deck_of_many_things
http://www.wizards.com/dnd/dmt/dmt.htm Tu jest generator tych kart oryginalnych, nie zaadaptowanych do Baldur's Gate
Ale jakieś karty kolekcjonerskie to też byłaby bardzo fajna sprawa. Na przykład z artworkami/concept artami potworów, lokacji. Przyjemna rzecz.
"Kiedy jest się bogiem, nie trzeba się tłumaczyć"-Mistrz Terry Prachett "Mort"

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: December 31, 2013, 12:25:09 »

Hah. Lisz wspomniał o kolekcjonowaniu kart. A co byście powiedzieli gdyby jakiś rzemieślnik robił właśnie coś w stylu srebrnych bądź złotych monet wybijane czasem przez bank ? Takie kolekcjonerskie ? I nie chodzi koniecznie o monety tylko o różne obrazki, arrasy itp. Symbolizujące ważne wydarzenia w świecie w sposób symboliczny, np: Rozpoczęcie gry w Enidust jako obraz/arras gdzie ogromna masa ludzi pojawia się w stolicy, dalej, obalenie cesarza, wojna domowa itp.

Moim zdaniem było by to całkiem fajne i sam chciałbym coś takiego mieć :D

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: December 31, 2013, 12:45:51 »

Mmmmm Masz moje poparcie Rahlu. jedno ale, wolałbym by to był npc i rozdawał takie rzeczy np (posługując się przykładem pierwszego dnia gry) tylko postacią które brały w tym udział. Takie trofeum z udział w wydarzeniach.

ponad to chciałbym by coś takiego było przypisane do naszego konta ( na znak że gracz uczestniczył w pierwszym dniu/ ultra rajdzie itd) i można by to było przeglądać np w launcherze)
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: December 31, 2013, 13:01:35 »

Bądź też jeżeli by było przypisane do postaci nawet sprzedawać za ogromne sumy ;P

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #10 on: December 31, 2013, 13:09:30 »

Nie nie bez sprzedawania... to by nie było takie fajne... polityka polityką handel handlem ale chciałbym żeby to jednak byłą gra :D! wolałbym by gracz który dołączył 2 lata po premierze nie mógł sobie kupić karty którą dostaliśmy za uczestnictwo w zamkniętych Alphah, Betach i Karty Pierwszego Dnia.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: December 31, 2013, 13:42:35 »

A ja bym chciał żeby można było to sprzedawać mimo wszystko :P

Ale chyba najbardziej żeby coś takiego można było powiesić na ścianie. Już widzę wielką kolekcję Lemura gdzie ma wielką ilość wydarzeń i brakuje mu 3-4 żeby był pełny obraz historii Enidust. Biedny gracz dwoi się i troi żeby na jednej ścianie całym rzędem była historia gry :D

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: December 31, 2013, 13:53:28 »

Hmmmm nieee nie pociąga mnie być historykiem :D  interesują mnie tylko i wyłączenie Trofea na które sam zasłużyłem :D dlatego też wolałbym by nie dało się tego sprzedać żebym nie spotkał jakiegoś kupczyny który kupił kartę za udział w powaleniu złego smoka a potem się przechwalał tym że tam był i walczył, bo jeśli ja też bym posiadał taką kartę to by mnie to po prostu obrażało. Bo ja włożyłem wysiłek w to by np mieć kartę zamkniętych alpha testów, pierwszego dnia i pierwszego zabitego smoka, a on po prostu sobie je kupił( nie wykluczone że jakiś bogaty gimbus za kasę rodziców bo kto mu zabroni wtedy ugadać się poza grą zapłacić ze 2 stówy komuś do rączki by ten mu odsprzedał ją w grze za marne grosze)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #13 on: December 31, 2013, 18:42:44 »

A gdyby na takim przedmiocie widniał napis tego, który zdobył ową rzecz.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: December 31, 2013, 23:16:26 »

Lisz ma racje, po problemie jednak to powinny być tylko kawałki materiału/papieru, nic więcej, bez buffów itp.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.
Pages: [1] 2