Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Pływanie "ręczne" i na statkach.  (Read 1947 times)

TimiTim

• User
    • View Profile
Odp: Pływanie "ręczne" i na statkach.
« Reply #15 on: November 18, 2013, 21:40:13 »

taaaa w zimie morze by zamarzało i budowało by się karczmę na lodzie, a tak na poważnie pływajaca karczma to fajny pomyślł może i całe miasto xd

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: November 18, 2013, 22:04:01 »

Bronie to już to co wspomnieli. System celowania proponuje taki jak w assassynie. I nie można zapomnieć o wodnych bossach z którymi walczy się ze statku. Kraken, itp. I nie można zapomnieć o wytrzymałości statku. To jest hardkorowa gra MMO. Czyli utrata statku będzie tak łatwa jak spotkanie pijanego polaka. Trzeba będzie uważać. Ale projektowanie wnętrz statku to będzie ciężkie do zrealizowania przez twórców. Ale w końcu my dajemy pomysły, oni myślą jak je robić.
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: November 18, 2013, 22:23:24 »

Cóż... Mam szczerą nadzieję, że wytrzymałością statku nie okaże się paseczek u dołu ekranu. Dostajemy płonącą strzałą z balisty? Statek płonie, chyba, że zdołamy go ugasić. Łamie się masz? Nie wykorzystamy już siły wiatru jako napędu. Dostajemy wielkim kamieniem w kadłub, który zostaje przedziurawiony. Jeśli woda się tam dostaje i zaleje. Zwolniona prędkość lub toniemy. Uszkodzony ster? Nie trzeba tłumaczyć.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #18 on: November 19, 2013, 16:46:34 »

Powracając do karczm. Na statkach były budowane karczmy, lub coś tego rodzaju gdzie spotykali się wolni w tej chwili od pracy i popijali rum jedząc ryby ;D

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: November 19, 2013, 17:10:08 »

Poprawka, marynarze pili grog, a nie rum ale to szczegół.

Myślę, że takie coś będzie nie ziemskie, jeśli będziemy mogli dowolnie projektować nasz statek, byle by tylko były zachowane zasady fizyki. Im więcej masz na statku tym wolniej on płynie, im większy masz i żagle tym szybciej.I jeszcze żeby ten statek mógł się przewrócić jeśli będzie sztorm.
« Last Edit: November 19, 2013, 17:21:48 by Gremlin »

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #20 on: November 19, 2013, 17:17:17 »

Dzięki za poprawkę, nie wiedziałem ;)
Pytanie czy twórcy mówiąc o swobodnej budowie mieli aż taki jej stopień na myśli.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: November 19, 2013, 17:30:19 »

Miałem raczej na myśli wnętrze statku i wielkość masztu, a nie ogólny kształt.

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: November 19, 2013, 17:33:07 »

Raczej aż do takiego stopnia to nie. Powinna być opcja modernizacji wyglądu, tak jak w wątku o pancerzach, ale sam kształt lub rozmieszczenie pomieszczeń to raczej nie.
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #23 on: November 19, 2013, 17:38:03 »

Moim zdaniem jak statek będzie się dało budować - a nie zapłacić 20000 sztuk złota i nam się pojawia przed oczyma - swobodnie to rozmieszczenie pokoi i ogólnie całego wnętrza będziemy mogli również budować.
Pages: 1 [2]