Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Pływanie "ręczne" i na statkach.  (Read 1742 times)

Spore51

• User
    • View Profile
Pływanie "ręczne" i na statkach.
« on: November 18, 2013, 20:16:50 »

Otóż pragnę aby w grze znalazło się pływanie, i nurkowanie oraz podwodne questy ^^ Jakieś podwodne ruiny itp. Ale był o tym temat. Ale teraz o tym ostatnim wyrazie w temacie. Statki! Był temat coś o piratach, ale ten temat jest o samych statkach. Moim pomysłem jest aby te statki budować własnymi rękami, lub w porcie je kupować. Były by parę ich typów. Statek wojenny, handlowy, i jakieś małe statki. Nie wiem dokładnie jaka jest ich normalna nazwa, ale potem się to wymyśli. Oczywiście statki, zależnie od rodzaju, długo by się budowało. Taki najmniejszy statek by się krócej budowało niż takiego giganta wojennego. Statki budowałoby się tyle co jakiś porządny dom. A kupno statku byłoby drogie. System pływania statkiem to podobnie jak w Assassin's Creed. Kto grał to wie. Można by było też zrobić latające statki zasilające magią, lub jakimś takim magicznym silnikiem. Coś jak w Allods Online. Ale najpierw niech będzie podstawowa wersja gry, a potem jakieś pomysły dodawać. Póki co, co o tym sądzicie?
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Pływanie "ręczne" i na statkach.
« Reply #1 on: November 18, 2013, 20:31:24 »

Póki co to brakowało takiego tematu, a takie tematy warte są co najmniej pochwały.
1 minus. Latające statki bym na starcie skreślił. Statki tylko i wyłącznie pływające. Budowanie statkami własnymi rękami byłoby genialne ;D

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: November 18, 2013, 20:35:39 »

Ja tylko podsuwam pomysł. Może się nie podobać, ale to jest dział od pomysłów. Każdy pomysł przecież można napisać. Zobacz.

To jest fragment bitwy latających statków w Allods. Wygląda genialnie. Ale jeżeli innym się nie podoba to trudno :/
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #3 on: November 18, 2013, 20:38:28 »

Ja nie mówię, że nie możesz o nich pisać. Wyraziłem swoją opinię. Przypomniało mi się coś typu latających statków. A mianowicie Zeppeliny z WoW'a. To już bardziej wyglądało jak należy. Takie coś ok. Fajnie. No wyborne zdjęcie znalazłem:

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: November 18, 2013, 20:40:50 »

Faktycznie Zeppeliny z WoW'a pasują lepiej. Mało w Wow'a grałem XD A może zrobić też temat o podróży powietrznej, bo zeppeliny to statki już nie są.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: November 18, 2013, 20:43:03 »

W dziale pytania. temat poruszanie. Ktoś zadał pytanie właśnie o podróż powietrzną. Może zaczekajmy z tym, aż twórcy na nie odpowiedzą. ;D Chyba, że brak ci cierpliwości :D :D
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: November 18, 2013, 20:44:24 »

Zaczekam. I tak muszę czekać na tą grę, więc poczekam.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #7 on: November 18, 2013, 20:59:49 »

Ale nie kończcie tematu z niewykorzystanym potencjałem ;D Jeszcze te prawdziwe statki zostały. Pamiętacie?
Jakie byście chcieli spotkać wyposażenie na takich statkach?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: November 18, 2013, 21:05:03 »

pamiętajcie o customizacji!

jeżeli każdy statek będzie miał taki sam rozkład pomieszczeń itd to trochu kiepsko...
myślę że powinniśmy móc wybrać układ każdej ściany z jakiejś dostępnej puli...
to samo z innymi małymi fragmentami statków.
tak by dostosować statek do naszych potrzeb. dodawać przedmioty na ściany nowe wyposażenie wnętrz kuchni ładowani itd.
bo jak masz statek to raczej będzie twój "mobilny" dom.

poza tym chciałbym móc wybudować ogromny katamaran który był by pływającą fortecą, portem i stocznią jednocześnie. Takie miasto na wodzie.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: November 18, 2013, 21:09:08 »

Hah :D Lemurze, który to już projekt z kolei? Tylko mi MoriiNova nie zaniechaj ;D

Wracając do tematu. Jeśli chodzi o uzbrojenie:
-balisty
-katapulty
-mangonele
-taran
-grecki ogień
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #10 on: November 18, 2013, 21:15:05 »

Lemur genialny pomysł ;D Poważnie.
Balisty, katapulty? Nie znam się, ale chyba czegoś takiego nie montowali na statkach ;D Zbyt duże. Jak montowali to mógłbym prosić o zdjęcie takiego rodzaju uzbrojenia na statku?

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #11 on: November 18, 2013, 21:16:36 »

montowali tylko w sporo pomniejszonej wersji.
celem tej broni nie było zatopienie tylko "unieruchomienie" tak byś mógł zrobić abordaż i go zająć i przy tym przetrzebić załogę.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #12 on: November 18, 2013, 21:20:08 »

Czym to się różniło od sławnych armat?

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #13 on: November 18, 2013, 21:23:46 »

armat? różnorodnością pocisków choćby donośnością czy wagą. i tym że trudniej było okręt po prostu zatopić. i tym że nie trzeba by wprowadzać armat na ląd. bo o ile na okrętach były by miłym elementem to na lądzie już nie.  a nie widzę możliwości niewprowadzania ich na ląd robiąc to na okrętach.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #14 on: November 18, 2013, 21:26:53 »

Ok, dzięki ;)
Już więcej pytań raczej nie mam.
Ja bym na statku chciał znaleźć jeszcze sieci do połowu (mówię ogólnie o statkach, kutrach itd.).
Musi być jeszcze karczma, nie ma mowy ;D
Pages: [1] 2