Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Author Topic: Ochrona nekromanty  (Read 1039 times)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Ochrona nekromanty
« on: November 18, 2013, 20:06:16 »

Witam.
Siedzę na tym forum prawię od początku i nie spotkałem się z takim tematem lub po prostu zapomniałem jeśli takowy zaistniał.
Nekromancja zaczęła mi się podobać właściwie po przeczytaniu książki "Diablo: Pajęczy Księżyc", wcześniej był mi to obojętny temat.
W tejże bardzo dobrej książce było trochu o ochronnym ubranku nekromanty. Nekromanta to czarownik, czarownik nie kojarzy mi się z... stalą, mieczami, zbrojami itd. Rycerza chroni pancerz wszelkiego rodzaju, a nekromantę? No właśnie. Mam zamiar rozwiązać ten problem.
Taki nekromanta dobywałby się specjalnego dla nekromanty kościanego sztyletu (nie będę o nim pisał bo nie o tym mam pisać). Kupowałby płaszcz byle jaki. Jaki by mu się podobał. Kładłby owy płaszcz na powiedzmy posadzce, dobyłby się sztyletu i zacząłby kreślić nad nim różne runy, zaklęcia obronne, np. mniejsze obrażenia od upadku, mniejsza szansa na zemdlenie po uderzeniu w głowę, nieprzemakalność, ciche poruszanie się... można by tak dalej wymieniać i wymieniać. Wiadomo, im więcej by się namachał tym więcej czarów miałby taki płaszcz co podnosiłoby również jego wartość. Rzucanie czarów jest wyczerpujące toteż nekromanta dużo ich na raz nie mógłby rzucić, a płaszcz mógłby powiedzmy "pomieścić" w sobie max. 5 czarów. To byłaby jego ochrona. Pancerz nekromanty.
Jest w niej również wątek o czaszce. Ożywiona czaszka widziałaby czary. Widziałaby runy. Widziałaby ruchy za których pomocą rzucono czary. Kolejny pomysł. Gdy mamy taką czaszkę. Oszołomiliśmy jakiegoś typka innego który ma na sobie czary to ona nam pokazuje co mamy zrobić by rozwiązać te wszystkie czary. A jakby się to robiło? Ochronę przed upadkami "rysowałoby się" np. pionową linią od dołu do góey. Czaszka widzi tą pionową linię i stojąc nad tym płaszczem z naszym sztyletem rysujemy tą pionową linię tylko na odwrót czyli od góry do dołu. W ten sposób płaszcz nie chroniłby już właściciela przed upadkami.
Zapraszam do dyskutowania i krytykowania.
« Last Edit: November 18, 2013, 21:01:57 by Lisz555 »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Trochę nowości o nekromantach
« Reply #1 on: November 18, 2013, 20:29:47 »

Oj ta starość Liszu. http://forum.enidust.com/index.php/topic,640.0.html nawet się wypowiadałeś ;D, a było to niedawno. Ale pomysł mi się podoba. Może te tematy połączyć?
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: November 18, 2013, 20:33:41 »

Bigosie, tamten temat był o "pracy" nekromantów chyba. Tak? Ten jest o pancerzach + dodatek.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: November 18, 2013, 20:37:03 »

Zowie się on:  "Trochę o śmierci i nekromancji", czyli możemy umieścić w nim wszelakie pomysły dotyczące nekromancji ;D
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
Odp: Ochrona nekromanty
« Reply #4 on: November 18, 2013, 21:02:54 »

Już pasuje? Teraz czekać na jakieś racjonalne odpowiedzi. Ty też mógłbyś się o takowe postarać.

TimiTim

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: November 18, 2013, 21:07:18 »

Bardzo podoba mi się pomysł z runami ochronnymi na płaszczu, ale myślę, że nie powinno to być zarezerwowane tylko dla nekromantów, ale powinno być dostępne dla innych magów. Ilość czarów jakie może pomieścić płaszcz powinna zależeć od materiału z jakiego został stworzony, zwykła szmata wytrzymała by 2 spelle, a płaszcz wykonany z np. skóry smoka czy jedwabiu  z niebiańskiego pola mieściła by 6 spelli.

Ta czaszka to jakiś hełm? bo nie załapałem ;/ (sama idea mi się podoba)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #6 on: November 18, 2013, 21:13:20 »

Myślałem o tej ilości czarów jakie można zamieścić.
Twój pomysł to jeden z wariantów jaki mi wpadł do głowy.
Stwierdziłem, że jakość szaty oddziaływała by nie na ilość czarów lecz na ich jakość. Wysokiej jakości szata + czar na ochronę przed upadkiem = mniejsze obrażenia z większej wysokości niż ze słabej jakości szaty.
Sam nie wiem która opcja lepsza.
Z czaszką chodziło mi o wskrzeszenie truchła człowieka i odcięcie powstałemu szkieletowi głowy. Chowalibyśmy ją w plecaku czy w sakiewce i w potrzebie byśmy z niej korzystali. To wszystko nie byłoby takie łatwe, ale czaszka naprawdę by pomagała.
Jeszcze jest coś niejasnego?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: November 18, 2013, 21:20:06 »

jak na mnie to jakość płaszcza nie ma do zaklinania nic do rzeczy.
im jesteś lepszy w zaklinaniu tym rzucisz więcej zaklęć/z lepszym efektem.
myślę że powinno to też wymagać od gracza modyfikowania elementów zaklęć tak by się nie "gryzły ze sobą" ale to wymaga pewnego systemu magicznego opartego na tym z Magicka.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #8 on: November 18, 2013, 21:29:38 »

No w sumie to tak. Ja zawszę ograniczam się tym, że w tej grze nie może być takich "op" graczy. Właśnie fajnie by było gdyby tacy byli. Po 4 latach ciężkiej pracy 1 mag staje przeciwko 50 rycerzom zamku i wygrywa. Powstawałyby pieśni, legendy, baśnie i wiersze. A ja jak zwykle się rozmarzyłem ;D

TimiTim

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: November 18, 2013, 21:31:12 »

Taka czaszka nie może widzieć wszystkich spelli od razu. Chodzi o to by uniknąć sytuacji, w której początkujący nekromanta widzi potężne runy i wie jak je dezaktywować.

Trzeba by pisanie run na płaszczach pogodzić z pyłem. Moja propozycja to by z pyłu tworzyć specjalny atrament, którym pisali byśmy runy.

@Pan_Lemur
Zgadzam się, niech płaszcz chroniący przed obrażeniami od elektryczności nie chroni nas także przed wodą.

@Lisz555
Ja nie mam nic przeciwko o ile po 4 latach ciężkiej pracy jeden rycerz  może roznieść 50 magów ^^

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #10 on: November 19, 2013, 16:53:47 »

No oczywiście. Równe szanse. Słuchaj no nie wiem jak z tą czaszką. Popatrz na to tak, że taką czaszkę jest bardzo trudno zdobyć. Przyszła czaszka musi być w tym trybie niebezpiecznym, potem musisz go ukatrupić i musisz umieć czar ożywienia który raczej będzie trudny do nauczenia i wyczerpujący. Jeszcze problem z samym zdjęciem czaru. Jak chcesz ściągnąć czar z szaty to pierw musisz tą szatę z oponenta ściągnąć. Dużo trudności, prawda?
Początkujący nekromanta (tak myślę) będzie mieć za mało pyłu by w ogóle rzucić czar ożywienia. A jeszcze przed tym trzeba kogoś zabić.

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: November 19, 2013, 17:21:02 »

No nie wiem czy ta czaszka to dobra opcja. Przecież doszliśmy do wniosku, że każdy mag powinien umieć zaklinać takie szaty, a tylko nekromanta może widzieć jakich run użyto? Bez sensu, trzeba wymyślić coś co każdy mag mógłby mieć. Mogło by to być chociażby specjalne zaklęcie.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #12 on: November 19, 2013, 17:23:30 »

A może nekromanta sprzedawałby takie czaszki?