Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Author Topic: Custom pancerzy  (Read 9229 times)

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
Odp: Custom pancerzy
« Reply #60 on: November 27, 2013, 07:11:32 »

(do tematu)Wszystko spoko, tylko czemu zbrój, a nie ogólnie ciuszków?
Nie wszyscy będą nosić zbroję. Jeśli noszenie jej będzie męczyć lub ograniczać to wiele osób nie będzie jej cały czas nosiło, mam tu głównie na myśli klasy rzemieślnicze, w związku z tym Ci ludzie też by chcieli wyglądać oryginalnie, chyba że będzie ekshibicjonizm ;D
A co do samego tworzenia to myślałem o tym już wcześniej. Powinna istnieć klasa (umiejętność) pozwalająca projektować wyposażenie. Zapewniło by to zatrudnienie dla ludzi którzy lubią coś przekazać i pokazać. Jeśli będą strefy klimatyczne, to mam nadzieję że będą miały wpływ na wygląd :)
Jeszcze pozostaje kwestia jak to będzie wyglądało. Wyobrażam to sobie że będą manekiny (kasa dla drwali i cieśli :) ) na których będziemy projektować. Manekiny nie będą zużywane (a przynajmniej nie będą znikać po każdym użyciu) lecz będą musiały być oddzielne dla kobiet i mężczyzn. Byłyby również używane do prezentowania już stworzonych strojów.
« Last Edit: November 27, 2013, 11:44:02 by Kahetabi »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #61 on: November 27, 2013, 13:50:17 »

Oo ciekawe. Lepiej to będzie wyglądało niż tworzenie na stole.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #62 on: November 27, 2013, 16:40:35 »

Manekiny mi się podobają. jest to dobry pomysł. ale jak by wg ciebie takie projektowanie  miało by wyglądać??
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #63 on: November 27, 2013, 17:08:40 »

Mamy bazę wykonaną ze skóry lub stali. Zwykłą zbroję. Zawieszamy ją na manekinie i ozdabiamy według uznania.

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #64 on: November 27, 2013, 17:56:05 »

tiaaaa super a jak edytor miałby wyglądać??  przeciągasz z panelu szmatki? sam je rysujesz ? a jęśli tak to co kiedy ktoś zrobi sukienkę w kształcie głowy ironmana??

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #65 on: November 27, 2013, 18:42:13 »

O ile dobrze pamiętam to ta gra ma być czymś co da maksymalną swobodę wyboru dla graczy. Z jednej strony chcecie żeby gracze mogli robić wszystko co chcą, ale z drugiej chcecie, żeby stworzyć mechanizmy zabraniające graczom robić coś co akurat Wam się nie podoba.

Nie twierdze, że taka taka "sukienkę w kształcie głowy ironmana" to dobry pomysł, ale jeżeli ktoś takie coś stworzy i sprzeda to czemu nie - nie ma podaży bez popytu - a dokładnie to twórca takiego cuda, które się nie sprzeda straci czas i materiały (pieniądze).
Zauważcie też, że różowa zbroja może i nie pasuje, ale różowa suknia balowa już może być.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #66 on: November 27, 2013, 18:51:19 »

Przyszywasz kawałek materiału czy cuś. Raczej nie przykładasz do zbroi i magicznie się trzyma ;D (chyba, że użyjesz zaklęcia trwałego przylepca ;D)

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #67 on: November 28, 2013, 18:54:10 »

Myślałem że nie ma nowych postów bo ostatni autor się nie zmieniał :D

Do tematu (kontynuacja ostatniego postu)
Myślałem o wchodzeniu w specjalny tryb (coś jak przy tworzeniu postaci, 3D, obracanie, itp.) jednakże mogłoby się to odbywać w specjalnie przystosowanym do tego miejscu pracy.
Na starcie mielibyśmy manekina i jakieś materiały na pasku (aby odblokować więcej materiałów i wzorów musielibyśmy się zagłębić w ten proces, czyli zdobyć trochę doświadczenia, pogłębiając znajomość materiałów i ich wykorzystanie)
W panelu znajdowałaby się opcja tworzenia warstw które by kolejno się nakładały, na których będziemy mogli układać materiały.
Jeśli ktoś projektuje płaszcz, do tego wykorzysta tylko jedną warstwę.
Jeśli ktoś będzie chciał stworzyć bardziej rozbudowany strój, powiedzmy górną cześć uzbrojenia rycerza (załóżmy kolczuga i zbroja) będzie musiał użyć 2 warstw, nakładając warstwę w której wykorzysta zbroję nad warstwę w której wykorzysta kolczugę (albo na odwrót jeśli chce wyglądać hipstersko i wyłożyć więcej kaski).
Po skończeniu projektu naciskałoby się magiczny przycisk i postać zaczęłaby przelewać naszą wizję na papier. Otrzymalibyśmy w ten sposób ogólny plan i plany poszczególnych części a dzięki "naszej" znajomości materiałów (lepsza znajomość materiału wpływałaby na dokładność kalkulacji oraz na jakość wytworzonej przez nas części) mielibyśmy określone ile czego potrzebujemy. Poszczególne części moglibyśmy sami wykonać z odpowiednimi umiejętnościami, lub zlecić komuś innemu (kto oczywiście by miał umiejętność korzystania z planu). Wraz ze zebraniem części podchodzilibyśmy do stanowiska pracy i w panelu wybierali opcję do wykorzystania ogólnego planu. Później pozostaje nam czekać aż postać zakończy swoje zadanie.
Plany można by było kopiować (następna umiejętność) co pozwoliłoby na rozprzestrzenianie lub zlecanie prac większej ilości ludzi. Jeśli byśmy przypadkowo stracili jeden plan, moglibyśmy w panelu wykorzystać już posiadane plany części przywołując daną część do wybranej warstwy i pod nią/nad nią spróbować odtworzyć zaginiony plan.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #68 on: November 28, 2013, 21:35:43 »

A opcja tworzenia ukrytych kieszeni? Nie koniecznie w zbroi, ale płaszczu. Wszywamy weń ukrytą kieszeń i ktoś kto nas przeszukuje może przeoczyć to, co się w niej znajduje.

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #69 on: November 28, 2013, 23:28:52 »

O praktycznych opcjach nie pomyślałem :P
jak ta ukryta kieszeń będzie istnieć to przeszukujący będą kazać rozbierać się do naga
Modyfikacje byłyby wprowadzane w czasie projektowania i potrzebne by na nie były dodatkowe materiały.Każda poszczególna część miałaby określoną ilość miejsc modyfikacji oraz jakie by one mogły być, np. dodatkowe kieszenie w spodniach by zapewnić więcej miejsca lub jak wyżej ukryta kieszeń (jej zastosowanie bardziej widzę przy hienach cmentarnych, nie kradliby jej zawartości), albo dodatkowa pochwa na miecz na pasie (co dwa to nie jeden), lub pochwa na napleczniku (żeby nam nasz scyzoryk tak nie dyndał :D ).

Czerstwy

• User
    • View Profile
« Reply #70 on: November 29, 2013, 02:42:41 »

To teraz mi dałeś do myślenia, tak jak marzy mi się w realu, biegałbym w mhrocznym skórzanym płaszczu. Pewnie bym był kojarzony z jakimś dilerem albo nawet nekromantom, ale kogo to obchodzi, lans by był.
Tak na poważnie myślę że pomysł byłby świetny, ale szczerze nie wiem czy gra MMO jest w stanie takie rzeczy uciągnąć, jeśli tak, jestem za.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #71 on: November 29, 2013, 13:33:51 »

Tu nie ma nic do ciągnięcia. To co do niej chowamy jest niewidoczne dla oczu, jednak dla palców już tak, czyli jesteśmy w stanie je wykryć. Jeśli podczas okradania postaci wyświetli nam się okno jak w Gothicu bądź skyrimie, ukryty przedmiot będzie widoczny dla kogoś o wysokim skillu okradania.

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #72 on: November 29, 2013, 19:38:20 »

Tak szczerze to Enidust raczej by wyciągnęło tak dużą ilość kolorów i różności na broni i pancerzach , grał ktoś w all points bulletin ? tam na 100 m kwadratowych było fulll graczy każda inna z innym ubiorem , wzrostem  itp ;D

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #73 on: November 30, 2013, 08:37:20 »

Dobrze, ale jak by to wyglądało...

Pan_Lemur

• User
  • **
    • View Profile
« Reply #74 on: November 30, 2013, 14:28:18 »

w mieście pół biedy jak wszyscy będą biegać w kolorowych ciuszkach... ale gorzej jak będzie można zbyt udziwnić te sukienki koszule portki itd... bo nie wyobrażam sobie odstających w bok kawałków materiału jak skrzydła...
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7