Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: Podział dóbr  (Read 3898 times)

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
Odp: Podział dóbr
« Reply #30 on: November 21, 2013, 01:56:37 »

@Lemur, Lisz

Właśnie o tym mówię od samego początku ;D

@up jeśli to dowódca wybierałby, co kto ma dostać, byłaby wojna o to, kto nim zostanie. Zbiorowe głosowanie jest chyba najlepszym pomysłem (wg mnie)

Przypomniałeś mi z tym Hobbitem. Pamiętacie trolle i szkatułkę? ;)

Dowódca albo jest dobry, albo martwy.
Dlatego jeżeli dowódca się nie sprawdzi, zostaje opuszczony, degradowany itd. Więcej szans mieć nie będzie. Owszem, stracimy loot, ale będziemy bogaci o cenne doświadczenie (ten dupek, na dowódcę się nie nadaje).

A teraz punkt programu:
Zbiorowe losowanie. W grupie 10 osób mamy 4 kumpli. Umawiają się między sobą że będą głosować na jednego z nich.
To daje im 3-4 punkty (w zależności czy można głosować na siebie). Zostaje 6 głosów, z czego istnieje szansa że ktoś zagłosuje na jednego z naszej czwórki.
W ten sposób po uprzednim planowaniu prawie za każdym razem któryś z nich dostanie cenny przedmiot (nie będą ciągle siedzieć w tej samej grupie, w końcu ktoś z pozostałej szóstki zwietrzy gdzie leży problem). Wypada to jeszcze gorzej w momencie kiedy obrócimy proporcje i będzie sześciu ustawionych graczy i czterech ustawionych ;)

Teraz odnosząc się do tego co napisałem wcześniej.
Wolicie sprawdzonego dowódcę (metodą prób i błędów można w końcu kogoś takiego znaleźć) czy metodę losowania?
Grupa nie jest obarczona jakąkolwiek odpowiedzialnością. W każdej znajdzie się kółko wzajemnej adoracji (oczywiście znajdą się te wspaniałe przykłady które będą działać niezawodnie)
Na dowódcy ciąży odpowiedzialność. Powiedzmy że w zamian dostaje trochę więcej złota niż reszta, ale jest sprawiedliwy, niech mu się opłaca, niech ma coś z tego że tym dowódcą faktycznie jest.

Blood for the Blood God!

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: November 21, 2013, 07:42:24 »

Dokładnie tak - albo sytuacja kiedy grupa poszukuje jakiejś postaci, której akurat im brakuje np kapłana, bo ich standardowy kapłan jest offline - w przypadku głosowania mało prawdopodobne żeby reszta grupy zgodziła się cokolwiek oddać takiemu "przybłędzie" niezależnie od tego jak dobry by on był.

Poza tym co stoi na przeszkodzie dodać do listy możliwości podziałów kolejnej opcji "głosowanie" i dowódca (po konsultacji z resztą drużyny) by decydował czy z niego korzystać czy nie - im więcej opcji tym większa możliwość znalezienia tego co akurat w danej grupie będzie się najlepiej sprawdzać.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #32 on: November 21, 2013, 09:22:32 »

No i doszukaliście się tej dziury ;D Nie pomyślałem o tym. Czyli mój pomysł nie jest taki dobry jak mi się wydawało...

A co zrobimy, gdy na jednego bossa wybierze się 5 grup 10-cio osobowych?
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: November 21, 2013, 12:08:57 »

A czemu nie może iść jedna grupa 50-cio osobowa? No chyba, że będzie ograniczona ilość osób w grupie, ale wtedy są raidy, które same mogą się składać z kilku grup i podział łupu byłby zamiast w ramach grupy to w ramach raidu.
Innym powodem ograniczenia osób w grupie są formacje wojskowe, ale tego chyba nie będzie w grze.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: November 21, 2013, 12:28:47 »

A temu, że z różnych stron przybywają. ;D

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #35 on: November 21, 2013, 14:40:04 »

Podobny przypadek co gdy kilku graczy atakuje tego samego mobka - system wybiera, któremu należy zaliczyć łup z mobka (wg jakiegoś algorytmu). Co za problem potraktować każdą grupę jak pojedynczego gracza: obliczyć, któremu graczowi (w rzeczywistości grupie) się należy, a potem w ramach grupy policzyć któremu graczowi faktycznie się należy.
W sumie podobna "ścieżka" może być w przypadku raidów.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #36 on: November 21, 2013, 15:09:30 »

Ale ta grupa musiałaby spełniać jakieś warunki. Np zadać największe straty bossowi.

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
« Reply #37 on: November 21, 2013, 15:14:07 »

I w tym wypadku grupa która zadała najwięcej obrażeń, powiedzmy 40% dostaje wszystko, a 2 grupy które zadały po 30% obrażeń dostają nagrodę pocieszenia w postaci pluszowego misia?
Blood for the Blood God!

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #38 on: November 21, 2013, 15:17:22 »

Wymyśl inne warunki.

TimiTim

• User
    • View Profile
« Reply #39 on: November 21, 2013, 16:55:54 »

Jak dla mnie loot z bossa powinien być kwestią umowną .. dlaczego zapytacie ? a bo idą 2 ekipy po 50 ludzi zabijają bosa, ale jedna z grup nie jest taka uczciwa i atakuje tą drugą i ma jeszcze 20 ludzi w lesie czekających na sygnał, zabijają dawnych sojuszników i dzielą się łupem ;) gra ma być HARD. Zresztą . taki boss będzie się znajdował w 5 strefie albo będzie wymagał hardkorowego trybu gry więc nawet jeżeli ograniczymy ile loota kto ma dostać to można po prostu zabić kogoś by pozyskać większą nagrodę.(i zapewne tak by było, ludzie bili by się o loota)

Przy zwykłych mobach : kto zadał więcej dmg ten ma loota.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: November 21, 2013, 17:13:02 »

Na pewno się pozabijają, ale ktoś jako pierwszy loota dostać musi.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #41 on: November 21, 2013, 19:05:40 »

Czyli wolicie dowódcę. Bez sensu będzie jak podział będzie polegał na tym, która grp. najwięcej dmg zadała. Powiedzmy są 2 grp. 1 bije bossa, 2 wspiera innych rzucając na nich różne fajne buffy. Ta 2 nic nie dostaje?

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: November 21, 2013, 19:38:02 »

Liczę, że twórcy nas nieco nakierują.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #43 on: November 21, 2013, 20:46:06 »

Faktycznie trochę mało wiemy na ten temat.

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: November 21, 2013, 21:11:16 »

Generalnie to mało wiemy na większość tematów
Pages: 1 2 [3] 4 5