Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4 5

Author Topic: Podział dóbr  (Read 3687 times)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Podział dóbr
« Reply #15 on: November 20, 2013, 20:11:39 »

Smok ów liczy sobie trzy setki lat. Regularnie napadał na okoliczne wsie. Całe miasta obracał w popiół. Nikt nie był w stanie go powstrzymać. Odważył się na to wielki wojownik, miał on w posiadaniu miecz. Miecz, który jego zdaniem mógł przebić twarde jak stal łuski smoka. Woj poległ w grocie smoka. Zdarzenie to przeszło do legendy, smok i wojownik również. Ataki ustały, by po trzystu latach zaczęły się na nowo. Tak oto do królestwa przybył (lub zbudził się) smok - boss. A miecz pradawnego wojownika spoczywa strzeżony w jego grocie. Smoka wie, że ta broń jest dlań niebezpieczna i chroni ją przed ludzkimi rękoma.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #16 on: November 20, 2013, 20:25:42 »

czasami mam wrażenie że niektórzy na forum myślą że kreacja świata nastąpiła tuż przed pojawieniem się graczy...
a ja myślę że jednak ten świat będzie obarczony całkiem dużym ciężkim i ciekawym bagażem przeszłości...

więc smok z mieczem w grocie może się zdarzyć już na początku gry.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #17 on: November 20, 2013, 20:32:19 »

I w sumie to jest chyba najlepsze wyjście. Ze smoka wypadają łuski, zęby, pazury itp. a za nim ukryta jest skrzynia ze skarbami. Oczywiście nie zawsze, a jak już by takowa istniała to byłyby w niej różne rzeczy.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #18 on: November 20, 2013, 20:37:39 »

dokładnie. od starych pancerzy po złote miecze paradne z rękojeściami z drogiej skóry i wysadzanymi diamentami. wszytko co się pałęta w jego lerzu to Loot + to co z samego smoka wypadło. a to co z niego wypadło to też mogą być pancerze i miecze (zeżarł kogoś i jeszcze nie poszedł do wychodka; albo miecz zakleszczył się miedzy łuskami wbity w ciało...; ale raczej byłyby to itemy w dość kiepskim stanie)
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #19 on: November 20, 2013, 20:42:21 »

Jak się coś takiego pojawi (te miecze bezpośrednio ze smoka) to nie będę narzekał, jednak nie jest dla mnie to rzecz potrzebna.

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: November 20, 2013, 21:09:50 »

Chyba w hobbicie było wyjaśnione czemu smoki mają taką obsesję na punkcie skarbów.
Wiadomo - błyskotki, które się świecą i możliwe, że działają na smoki jak na srokę. Jednak bardziej podoba mi się opis, że smoki jak większość zwierząt mają miękkie podbrzusze (no bardziej miękkie niż grzbiet) i leżąc i śpiąc na kupie kosztowności wrastają one w to miejsce tworząc niejako zbroję chroniąca przed atakami "od dołu". W tym momencie mogłoby z takiego smoka wypaść kilka złotych monet czy uszkodzonych przedmiotów ;)

Wracając do tematu - najlepiej by było jakby przywódca drużyny miał kilka opcji do wyboru osobno dla każdego typu przedmiotów: zwykłe, magiczne, rzadkie, unikaty - w sumie to nawet nie wiemy jakie typy przedmiotów będą ;)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: November 20, 2013, 21:14:24 »

@Lemur, Lisz

Właśnie o tym mówię od samego początku ;D

@up jeśli to dowódca wybierałby, co kto ma dostać, byłaby wojna o to, kto nim zostanie. Zbiorowe głosowanie jest chyba najlepszym pomysłem (wg mnie)

Przypomniałeś mi z tym Hobbitem. Pamiętacie trolle i szkatułkę? ;)

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #22 on: November 20, 2013, 21:17:51 »

Trolle i szkatułkę? Co masz na myśli? Czytałem i oglądałem ale nie mogę sobie przypomnieć. Trolle były jak chciał zjeść hobbitów, ale później ich nie kojarzę.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: November 20, 2013, 21:19:17 »

Z tego co pamiętam, trolle nagromadziły trochę skarbów, które Bilbo i towarzysze znaleźli w jaskini. Istnieje też możliwość, że mój zagmatwany umysł sam usnuł tę myśl xD

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #24 on: November 20, 2013, 21:20:47 »

Aaa no było, co Bilbo znalazł Żądło.
Również nie sądzę, że dowódca powinien decydować o podziale łupu.
Jeden z powodów?
Na bossa będzie walczyć wiele grup, każda z nich ma mieć dowódcę? Dołączą się również pewnie jacyś inni gracze, którzy po prostu będą walczyć, nie będą mieć żadnego dowódcy.
« Last Edit: November 20, 2013, 21:22:57 by Lisz555 »

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: November 20, 2013, 21:30:41 »

Tutaj trzeba znaleźć złoty środek. Grywam w LoL'a i denerwuje mnie kradnięcie zabić. Lub w Drakensangu, leję bossa i przyjdzie taki i last hita robi.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #26 on: November 20, 2013, 21:33:58 »

W nowej grze MOBA Blizzarda pt. "Heroes of the Storm" chcą rozwiązać to w taki sposób, że cały exp - nieważne kto zabił - dostaje cała drużyna.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: November 20, 2013, 21:41:23 »

Wyczekuję jej ;D

RhinoRace

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: November 20, 2013, 22:19:47 »

@RuskiBigosPL ja nie mówię, że dowódca miałby wybierać kto dostanie przedmiot tylko dowódca wybierałby sposób wg którego system ma przydzielać przedmioty czyli np lista wyboru (nazwy robocze):
- losowanie (serwer losuje liczby) - najwyższa lub najniższa (do decyzji) liczba wygrywa przedmiot
- losowanie liczb (gracze mają okno ze zmieniającymi się liczbami i to co klikną taką liczbę dostają) - jw
- kto pierwszy ten lepszy - wiadomo
- kółko - po kolei każdy z drużyny dostaje przedmiot

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: November 20, 2013, 22:27:16 »

To... jest... niesprawiedliwe...

Ubijamy bossa jest nas 10. Jako zdobycz mamy:

-1000 sztuk złota
-miecz
-głowę bossa jako trofeum

podział złota jest jasny, każdy po stówce. Miecz - rozlega się głosowanie. Każdy oddaje jeden głos (nie uwzględniając siebie), gracz, który dostał ich najwięcej dostaje miecz. Z głową podobnie. Co ci w tym nie pasuje?
Pages: 1 [2] 3 4 5