Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

Poll

Czy dobrym pomysłem jest wprowadzenie czatu głosowego?

Tak, zdecydowanie.
- 66 (68.8%)
Nie.
- 3 (3.1%)
Nie bo za dużo dzieci które zniszczą klimat.
- 17 (17.7%)
Nie chcę spotkać kobiety która będzie miała głos dorosłego mężczyzny.
- 5 (5.2%)
Nie mam zdania.
- 5 (5.2%)

Total Members Voted: 94

Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: Czat głosowy.  (Read 5900 times)

Alistair

• User
    • View Profile
Odp: Czat głosowy.
« Reply #15 on: June 21, 2013, 15:55:39 »

Zzat głosowy to dobra rzecz, ale wyobraźcie sobie jak stoicie gdzieś po środku bazaru i każdy woła co ma na sprzedaż itd.
Nie wiem czy się to uda, może by tak po swojemu jakieś propozycje dać i jakoś to skumulować do siebie, aby pod każdym względem to działało i nikomu nie przeszkadzało.
Od siebie mogę dodać iż można by było dać opcję włączana oraz wyłączania czatu.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: June 21, 2013, 15:59:46 »

Pisalem juz o tym :) ale mam tez takie male rozwiazanie jak np idziemy na bazar to wybieramy dana postac i wybieramy z menu kontekstowego rozmowa glosowa i mozna rozmawiac z kim sie chce mozna by tez dodawac innych do rozmowy itp :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: June 21, 2013, 16:07:43 »

Wiem, że pisałeś, ale wolałem też dodać to od siebie ^^

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: June 21, 2013, 16:30:25 »

no spoko spoko :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Chemik

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: June 21, 2013, 20:06:06 »

Dobrze by było aby można było do kogoś "dzwonić". Wtedy tylko ktoś się zgadza albo odrzuca prawda? Hmm ograniczenia wiekowe można by było zrobić lecz tylko i wyłącznie do kilku cyfr z peselu :P Może wtedy dzieci by było mniej ;)

Alistair

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: June 22, 2013, 10:35:41 »

Albo wyciszyć, albo nie dobierać. Coś jak skype

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: June 22, 2013, 10:41:20 »

no tak mniej wiecej jak skype badz ts, beda kanaly i uzytkownicy moga rozmawiac na jakims dystansie

Scheikh

• Guest
« Reply #22 on: June 22, 2013, 14:53:21 »

Chciałbym tutaj też przywołać pewien plugin do gry Arma2, którego nazwy nie pamiętam niestety. Był potrzebny do niego oczywiście TS a całość polegała ogólnie na tym, że gracz który był od nas odwrócony bądź oddalony to słyczeliśmy go ciszej. oczywiście nie jest to całość potrzebna do dobrego cztu w grze, ale zawsze taki drobiazg stworzy nieco bardziej realistyczną rozgrywkę.
Pozdrawiam ^.^

Vesnito

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: June 23, 2013, 01:13:58 »

Witam,jestem nowym użytkownikiem ,lecz przejdę do tematu.Może tak zrobić ze naszym kursorem najeżdżamy na daną postać i ona nas słyszy o 60% lepiej.ew Pole naszego wzroku wyznaczało by kąt w ,którym nas lepiej słychać.Albo jakieś 30 stopni od kursora postacie nas słyszą.Odnośnie tego ograniczenia dla młodszych nie sprawdzi się poza tym sam nie mam dużo latek a Sandboxy ze szczyptą RP to ja kocham i to by strasznie ograniczało. 

SZELMAN

• New user
    • View Profile
« Reply #24 on: June 23, 2013, 01:58:39 »

Co do wprowadzenia czatu głosowego dobrym pomysłem byłoby stworzenie 2 rodzajów czatu:
pierwszy w trakcie grania- i tu przydałoby się wprowadzić opcje w której wybrany gracz usłyszy nas, dopiero po kliknięciu na niego i dodatkowo limit odległości w której możemy usłyszeć danego gracza
i drugi- serwer, który każdy mógłby stworzyć i zaprosić tam dowolną ilość osób, czyli taka komunikacja klanowa, coś jak team speak, tylko od razu w grze.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: June 23, 2013, 10:22:38 »

zgadzam sie z Scheikh i z tym drugim SZELMAN, ja aktua;lnie mam juz ts zalozony co prawda nie specjalnie dla enidust ale jak juz enidust wyjdzie to zwieksze sloty do 50 i mozna bedzie robic juz grupy i razem cos budowac :)

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: June 24, 2013, 15:10:37 »

Wg mnie lokalny chat głosowy to ciekawy pomysł, jednak musiał by być on mocno ograniczony.

Np - jeśli mozliwe jest używanie w miastach to nie opędzimy się od zadymiarzy.

Musiał by być on ograniczony do szeroko pojętej dziczy.

Jednakże rodzi to całą gamę problemów (w tym też prawnych) związanych z griefingiem i obrażaniem graczy (graczy a nie ich postaci).

Może więc wprowadzić czat głosowy dla drużyn / gildii / etc... a dla sytuacji typu wezwanie o pomoc czy do poddania się wprowadzić predefiniowane Shouty?

Wybór głosu podczas tworzenia, i takim głosem postać będzie krzyczała - do wyboru krótka lista najczęstrzych krzyków (pomocy, poddaj się, etc...)

Malin

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: June 24, 2013, 15:16:47 »

Ja przed chwilą pomyślałem o Skype, co sądzicie o tym systemie?
"Jeżeli absolutnie nikt Cię nie nienawidzi,to znaczy że robisz coś źle"

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: June 24, 2013, 15:27:49 »

Ja przed chwilą pomyślałem o Skype, co sądzicie o tym systemie?

Każda forma zewnętrznego systemu voip - czy to Skype, czy Mumble, TS, Vent będzie używany niezależnie od jakiegokolwiek systemu wprowadzonego w grze.

Cokolwiek więc zostanie wprowadzone w grze musi skupiać się na konkretnych sytuacjach i rozmowach miedzy graczami nie będącymi w jednej drużynie/gildii/grupie znajomych

Malin

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: June 24, 2013, 15:39:17 »

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem ale chodzi ci jak byśmy mieli się porozumiewać?Jeżeli tak to wystarczyłoby najechać celownikiem lub czymś co będzie w grze i wybrać opcje voicechat.Aczkolwiek jeżeli chodzi ci o bluzganie przez mikrofon wystarczy się rozłączyć.
"Jeżeli absolutnie nikt Cię nie nienawidzi,to znaczy że robisz coś źle"
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6