Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3

Author Topic: Tworzenie zaklęć  (Read 2685 times)

SeriousJokerPL

• User
    • View Profile
Tworzenie zaklęć
« on: November 13, 2013, 22:10:48 »

Witam.
Czytając te wszystkie tematy o magii wpadłem na pomysł żeby się dało robić własne zaklęcia. Ale żeby to nie było takie łatwe, np żeby stworzyć zaklęcie trzeba się znać, być cierpliwym, mieć silną postać (coś w postaci many) i tworzenie zaklęć było by tylko dla powiedzmy "ekspertów w dziedzinie magii). jeszcze mogło by być tak że źle stworzone zaklęcie mogło wywoływać "skutki uboczne" ale zależy też JAKI ten czar. (np, Kula ognia: źle stworzone zaklęcie kuli ognia [lub czegoś w tym rodzaju: błyskawicy albo jakiegoś innego zaklęcia] mogłoby zagrażać życiu naszego bohatera (postaci) w stylu np.: eksplozji
Ja tu rozdaje karty.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Odp: Tworzenie zaklęć
« Reply #1 on: November 13, 2013, 22:43:16 »

podobnie masz w magicka... tylko że tam źle użyte "elementy żywiołów" mogą ci zadać niezłe obrażenia.... albo sojusznikom jak źle ich użyjesz...  zachęcam się do zapoznania z systemem...

Np jeśli jesteś mokry a próbujesz dodać do zaklęcia elektryczność to ciebie samego porazi... albo zrobisz zaklęcie typu mina z elementem klątwy i biegnąc ciśniesz je przed siebie... albo twój kumpel dostał bombą wodną a ty puszczasz najsilniejsze zaklęcie elektryczne we wroga i ono przeskakuje na niego... trup na miejscu xD  ubaw po pachy... jak kupię dlc to dalej się będę bawił...
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Olej21

• New user
    • View Profile
    • StreamingHouse
« Reply #2 on: November 13, 2013, 23:07:52 »

Mi magia /zaklęcia nie pasują do takiej gry Alchemia i inne sztuczki co innego ale na przykład jakieś przyzywanie stworów czy też zamiany w żabę /Deszcze meteorytów mógł by popsuć klimat według mnie
Ta gra ( Enidust ) Zapowiada się zajebiście oby projekt wypalił mam nadzieje że wam się uda ;]

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
« Reply #3 on: November 13, 2013, 23:26:28 »

A gdyby tak stworzenie nowego czaru wymagało grupy magów?
Blood for the Blood God!

Mrocznyelfik

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: November 14, 2013, 07:34:25 »

Mi magia /zaklęcia nie pasują do takiej gry Alchemia i inne sztuczki co innego ale na przykład jakieś przyzywanie stworów czy też zamiany w żabę /Deszcze meteorytów mógł by popsuć klimat według mnie

Ta gra będzie dosyć mocno z tego co wiem powiązana z magią, tylko że ponoć ma być trochę inaczej stworzona i też inaczej działająca, niż w innych grach....
http://www.najemnicyenidust.pun.pl/forums.php - forum pierwszej gildii role-playing w grze Enidust. Zapraszamy!!! (Bez napisania podania, konta będą usuwane po upływie doby od momentu rejestracji)

SeriousJokerPL

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: November 14, 2013, 14:20:26 »

@Moonred
Dobry pomysł! Do tworzenia zaklęć będzie potrzebna grupa magów :D
Będzie fajniej :)
Ja tu rozdaje karty.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: November 14, 2013, 15:40:18 »

@Olej Magia będzie w postaci Pyłu. Enidust, dust - pył. w nazwie jest.

A co do tworzenie zaklęć w grupie... nie podoba mi się. Najlepszy sposób to ten, który opisał Lemur.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #7 on: November 14, 2013, 21:57:39 »

Zaklęcia w grp. Zastanowiłem się nad tym i stwierdziłem... że twórcy o tym pomyśleli, ta gra będzie strasznie polegać na współpracy graczy, pozwolę zacytować "jeden gracz może dużo, ale tak naprawdę grupa może wszystko".

Czerstwy

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: November 15, 2013, 00:27:35 »

CO do grup, ja bym widział inaczej. Dajmy na to mamy jakąś tam maszynę przemysłową. Projektant się głowi jak to zrobić, wymierzyć etc. ale sam tego nie wykona, dla budowy całej linii produkcyjnej trzeba całkiem sporo automatyków, kostruktorów etc.
Innymi słowy, żeby pomysł na zaklęcie mógł rozpisać każdy ogarnięty w temacie, ale wykonać niekoniecznie, to już zależało by choćby od stopnia wtajemniczenia.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #9 on: November 15, 2013, 19:37:03 »

Czarodzieje rzucaliby w grupach np. czary wzmacniające mury obronne zamku.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: November 15, 2013, 21:33:08 »

Ahh myślałem, że wszystkie zaklęcia w grupach... Jeśli chodzi o te potężne typu Bariera - owszem. Jestem za!

mZr

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: November 15, 2013, 21:50:56 »

W sumie to uważam, że jeżeli kilku magów zaczęło by rzucać jeden czar, i byli by w grp to można by zrobić tak, że ten czar nie wytwarza wielu kuli ognia( przykładowo) tylko np taką jedną, ale potężną co było by dobre np w oblężeniu zamku ^^

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: November 15, 2013, 21:53:11 »

Dobrze myślisz ;D Kilku magów może zjednoczyć się i stworzyć potężniejsze zaklęcie, ale nie jest to wymagane ;D

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
« Reply #13 on: November 15, 2013, 21:59:01 »

W sumie to uważam, że jeżeli kilku magów zaczęło by rzucać jeden czar, i byli by w grp to można by zrobić tak, że ten czar nie wytwarza wielu kuli ognia( przykładowo) tylko np taką jedną, ale potężną co było by dobre np w oblężeniu zamku ^^

Pozostaje jedynie ustalić kto będzie decydował o torze lotu owej kuli ;)
Blood for the Blood God!

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: November 15, 2013, 22:01:08 »

Hehe ;D Może środkowy? Albo każdy musi patrzeć w kierunku, w którym chce posłać kulę? (jednym kierunku :p)
Pages: [1] 2 3