Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Granie 24/7  (Read 2501 times)

AAAron

• User
    • View Profile
Granie 24/7
« on: June 20, 2013, 23:15:53 »

Wlasnie jeden z forumowiczow na shoutboxi-e podsunal mi pomysl i pytanie w jendym :D a mianowicie jak to bedzie z tym graniem niby pytanie proste a nie do konca bo grac calyc zas nie mozemy a podatki trzeba placic, jak ktos pojedzie na wakacje to jak zaplaci podatek za dom ?? nie ma jak wiec ja mam na to pomysl... podatki dlugo terminowe a wiec, podatek wynosi 2 miedziaki za dzien i nagle musze wyjechac do cioci na 2 tygodnie wiec place za cale 2 tygodnie czyli 28 miedziakow a w razie podwyzszenia podatkow przez wladce po powrocie od tej calej cioci musze oddac jeszcze np 10 miedziakow oczywiscie w jakims odstepie czasowym i jeszcze jedno jak sie wylogujemy to nikt nie jest w stanie nam zniszczyc naszego domu bo to by byla przesada nie ma cie troche w grze i juz go nie masz ;/ piszecie co o tym myslicie :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

Liwosz2

• User
    • View Profile
Odp: Granie 24/7
« Reply #1 on: June 20, 2013, 23:18:48 »

A dobry by było po prostu "freezowanie" konta to całą jego zawartość, w tym podatki, koń i tak dalej by nie zmieniały swoich wartości. Dom taki zostanie np. zamknięty i wywieszka będzie na nim, że jesteś na wakacjach. Nie będzie trzeba się logować i płacić podatków i obliczać ile masz zapłacić na jakiś czas :D
Działać na korzyść innych... samemu pozostając w cieniu.

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: June 20, 2013, 23:20:19 »

no tez racja nie pomyslalem :)
"Świat pełen jest wilków, które uskarżają się na rogi owiec lecz ja tych owiec bronie"

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: June 20, 2013, 23:21:12 »

Ale np właściciel miasta powinien w razie nie obecności np zapewnić mu ochronę na jakiś dłuższy czas np jako opłatę dla najemników lub straży miejskiej lub oddanie na jakiś czas władzy dla IS tak samo z państwami

Scypio

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: June 20, 2013, 23:21:25 »

albo można zapłacić podatek z góry :)
McScypio to mój cel. A w czasie wolnym polowania na złodziejaszków i innych władców. http://dogry.pl/r/scypio

Malin

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: June 20, 2013, 23:21:41 »

Co do tego ostatniego to w mieście powinna być jakaś straż,a poza miastem patrole.Bo nie chciałbym dajmy na to najechać zamek i kompletnie go zniszczyć a tu kogoś niema i taki domek zostaje.Twórcy powiedzieli że gra ma zaskakiwać za każdym razem jak się w nią wejdzie.
"Jeżeli absolutnie nikt Cię nie nienawidzi,to znaczy że robisz coś źle"

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: June 20, 2013, 23:24:41 »

A co do tego, że jak król robi sobie wolne, to powinien mieć jakichś urzędników którzy by na jego nieobecność wszystkim się zajmowali, lecz teraz myślimy tak, jakby miało tu najgle grać kilka tysięcy osób, bo ciężko będzie znaleźć kogoś kto chciał by odgrywać rolę urzędnika.

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: June 20, 2013, 23:27:34 »

ale urzędnik nie musi byc tylko urzandikiem moze robić inne rzeczy w jego np zadaniu będzie pilnować aby była odpowiednia ochrona lub zwołanie obrony przed atakiem i pobieranie podatków ^^

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: June 20, 2013, 23:29:11 »

Tylko że to by było strasznie monotonne, zbieranie podatków dzień w dzień, czy tam raz na tydzień. Ciężko by się komuś tak grało, zakładając że przeciętyny gracz będzie dążył tu w poszukiwanie przygód

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: June 20, 2013, 23:29:21 »

Racja Liwosz i Malina... a wiec malin co do tej ochrony to racja straz np bedzie czesciej przechodzila obok twojego domy by sprawdzic czy jest wszystko ok a w razie oblezenia i podboju miasta lub jego zniszczeniu mamy pecha... Liwosz tu to ja bym zamiast urzednicy powiedzial kanclerz zadba o pokoj w panstwie, marszalem o spokoj na ulicach i przed najazdami, poborca podatkowy od finansow :)

remixir

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: June 20, 2013, 23:30:40 »

Ochrone kupuje się na miesiąc np za podatki które by wpływały automatycznie ^^

Liwosz2

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: June 20, 2013, 23:32:11 »

AAAron dzieląc babkę na troje zrobi się tak, że jedna osoba odpowiada za jedną rzecz :D A to już bardziej jak kula u nogi, aniżeli przyjemność :D

AAAron

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: June 20, 2013, 23:34:33 »

Nie o to mi chodzilo... krol nie jest kula u nogi a kanclerz, marszalem i poborca podatkowy to tylko pomocnicy o wszystkim decyduje krol ale jak go nie ma to juz oni decyduja i miedzy soba uzgadniaja na radach itd :)

bartoszgl10

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: July 09, 2013, 21:36:46 »

Co do nieobecności w grze(długich)jest specjalny temat "Urlop": http://forum.enidust.com/index.php/topic,207.0.html

Tetlanesh

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: July 09, 2013, 21:56:12 »

A dobry by było po prostu "freezowanie" konta to całą jego zawartość, w tym podatki, koń i tak dalej by nie zmieniały swoich wartości. Dom taki zostanie np. zamknięty i wywieszka będzie na nim, że jesteś na wakacjach. Nie będzie trzeba się logować i płacić podatków i obliczać ile masz zapłacić na jakiś czas :D

Jedna wada: po krótkim czasie będzie sporo domków czy innych własności z takimi wywieszkami, bo ludzie pójdą na urlop i już do gry nie wrócą. Musiałby być jakiś limit albo po prostu po zalogowaniu się po przerwie masz X czasu na zapłacenie zaległych podatków, i wtedy nie ma żadnych urlopów.
Pages: [1] 2