Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: wytrzymałość budynków, mostów itd  (Read 2021 times)

SeriousJokerPL

• User
    • View Profile
Odp: wytrzymałość budynków, mostów itd
« Reply #15 on: November 10, 2013, 21:56:02 »

Nie zbyt pasuje a jeśli nawet się budynki będą niszczyły to po dłuuuugim czasie lub zależy od budulca lub jak jest zbudowane...
Ja tu rozdaje karty.

TheBeard

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: November 13, 2013, 11:14:33 »

Dokładnie, jakoś nie widzi mi się deklarowanie gdzie i kiedy będę, żeby przypadkiem ktoś nie sprzedał mojego domu. Mój dom jest moją własnością, tak długo jak żyje (płacę podatki, przestrzegam prawa itp.), kiedy umrę mogę go zapisać (we wspomnianym w innym wątku) testamencie.

Aczkolwiek opcja częściowej dezintegracji budynków (oczywiście w bardzo długim okresie czasu i z uwzględnieniem warunków pogodowych) jest jak najbardziej do przyjęcia.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #17 on: November 13, 2013, 15:42:09 »

Jak będzie to fajnie, lecz moim zdaniem nie jest to rzecz konieczna.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Re: wytrzymałość budynków, mostów itd
« Reply #18 on: March 02, 2015, 20:24:22 »

Dobrze, gdyby było. Bardziej realistyczne.

Po jakim czasie? Zależne oczywiście od budulca, np. drewniany domek stałby ze 2 miesiące.

Mogłoby też się stać, że np. wyruszamy na wakacje miesięczne, wracamy, a tu naszego drewnianego domku nie ma. Dlaczego? Może być kilka wytłumaczeń jak np. wojna czy tornado (o ile owe będzie istniało).

Lykaon

• Guest
Re: wytrzymałość budynków, mostów itd
« Reply #19 on: May 31, 2015, 09:36:24 »

Wyobraźmy sobie taką sytuację bez wprowadzenia przedstawionego systemu. Jest dwóch graczy - Pan Andrzej i Pan Zbyszek. Budują sobie małe obozowisko nad jeziorkiem z drewnianą chatką i z paleniskiem. Postanawiają opuścić to miejsce. Czy obozowisko przetrwa? Na pewno nie i nie ma potrzeby wprowadzania odgórnych "terminów ważności" dla takich obiektów. Przyjdzie banda łobuzów, splądrują obóz, a to czego nie można splądrować spalą. Życie. Bez ochrony nic się w świecie nie ostanie ;D

Co do mostów - także nie jestem za niszczeniem się ich z powodu zużycia paska wytrzymałości. Raczej wolałbym żeby rozpadały się z powodów konstrukcyjnych i z powodu kataklizmów, no i oczywiście dzięki sabotażowym działaniom niemiłych graczy.

W obydwu przypadkach przywołałem przykład ludzi złej woli. Myślę, że oni będą takimi "mrówkami" w grze. Co nie jest pilnowane, będzie przez nich niszczone, by zaspokoić ich bezinteresowną żądzę zniszczenia. Właśnie w taki sposób świat Enidust będzie czyszczony ze zbędnych elementów :P
Pages: 1 [2]