Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: wytrzymałość budynków, mostów itd  (Read 2152 times)

Herin

• User
    • View Profile
wytrzymałość budynków, mostów itd
« on: October 30, 2013, 18:36:06 »

siemka wiemy że w grze będziemy modli budować fajnie by było jak nasze budynki się niszczyły. Budynki w lasach same by się niszczyły. w Miastach budynki będzie można by było zniszczyć tylko machinami oblężniczymi lub jeśli to była pracownia alchemiczna, wieża maga, czy warsztat rusznikarski budynek może zostać uszkodzony na skutek wypadku w pracy. Co do mostów ich wytrzymałość spadała by z czasem lub jeśli przejedza po nim jakaś super ciężka karawana a most jest lichy to uzkodzenia sa większe. Budynki mógł naprawiać jakiś budowniczy by wiedzieć jaka jest wytrzymałość mostu trzeba być budowniczym średniego poziomu albo wysoki poziom spostrzegawczość. Mosty można by budować nad rzekami z szybkim nurtem gdzie gracz z niskim poziomem skilla na pływanie został by porwany przez ten nurt.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: wytrzymałość budynków, mostów itd
« Reply #1 on: October 30, 2013, 18:47:58 »

Budynek w lesie sam z siebie za szybko się nie rozpadnie. Niedaleko mnie stoi sobie (w środku lasu) karmnik dla zwierząt. Mianowicie dla sarenek :D Stoi tam cho cho cho i jeszcze dłużej. Jedynie drewno lekko zzieleniało. Niestety nie mam innych przykładów. Ale myślę, że będzie taka możliwość.Bo jak zniszczymy mury atakowanego zamku?
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #2 on: October 30, 2013, 18:48:43 »

Musi być, musi.

Michał Nitecki

• Muzyk
  • User
    • View Profile
    • Moja strona muzyczna
« Reply #3 on: October 30, 2013, 19:47:55 »

Niedaleko mnie stoi sobie (w środku lasu) karmnik dla zwierząt. Mianowicie dla sarenek :D Stoi tam cho cho cho i jeszcze dłużej. Jedynie drewno lekko zzieleniało. Niestety nie mam innych przykładów.

To ja mam kolejny przykład. Mieszkam w kamienicy, która liczy już około 110 lat. Nadal stoi więc... Oby się jej nie odechciało...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: October 31, 2013, 15:22:04 »

Tak, kamienice są idealnym przykładem :D

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #5 on: November 02, 2013, 12:33:14 »

Jak o mosty chdzi to bym wprowadził mosty łukowe i kratownicowe ich wytrzymałość była by więkrza niż takiej sobie byle jakiej kładki. Bo wiszące to chyba odpadają.

Diviander

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: November 02, 2013, 12:51:41 »

Moim zdaniem powinny to być prosty system coś w stylu zaniedbywane, nieodwiedzane kamienice, budynki szybciej by się niszczyły, bez żadnego wspierania w końcu by upadały. A żywotność takiego budynku by była zależna od rodzaju surowca z czego powstał. Np. średniej jakości drewno mogłoby spróchnieć i wykorzystywane by było tylko np. dla 'tymczasowych' budynków, a taki marmur by stał o wiele dłużej.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: November 02, 2013, 14:00:59 »

Jeszcze coś mi się przypomniało. Po drodze do szkoły mijam baaardzo stary drewniany dom, którego nikt nie używa. Nawet dachówki nie są bardzo uszkodzone. Podobna mają go zburzyć, ale nikt się za to nie zabiera. Wciąż się trzyma więc uszkadzanie budynków z czasem jest nieprawdziwe.

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #8 on: November 02, 2013, 14:11:13 »

a właśnie że sie niszczy, u mnie w miejscowości stoi stary "szynk" i z zewnątrz nie widać za bardzo że sie sypie ale w srodku jak byłem z kumplami to jeden do pywnicy spadł bo podłoga sie zarwała, ze ścian cegły odpadają dachówki sie sypią a nikt tego nie zbuży bo niby zabytek.

Diviander

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: November 02, 2013, 14:28:29 »

Jednakże przecież nie będziemy czekać tych 30 lat żeby w Enidust dom sie rozpadł. :) Na pewno będzie to przybliżony proces do pewnie 2 tyg - miesiąca NIE KORZYSTANIA z niego.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: November 02, 2013, 14:36:58 »

A jak ktoś pojedzie na wakacje? Albo komp się popsuje? To co, nie ma do czego wracać?

Herin

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: November 02, 2013, 15:02:58 »

ich wytrzymałość spadała by tylko wtedy kiedy jesteśmy zalogowani

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: November 02, 2013, 15:13:17 »

To jaki w tym sens? Myślałem, że ma to na celu pozbycie się nieużywanych budowli. Czym równie dobrze (a nawet lepiej) mogłaby zajmować się specjalna grupa.

Ktoś się namęczy przy budowie ładnego domku po czym ruszy na długą wyprawę. Gdy wróci po miesiącu domek ma być spróchniałą kupą drewna?

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #13 on: November 03, 2013, 09:43:33 »

Ja jednak wykluczyłbym niszczenie budynków spowodowane przez czas. Jak wyjedziemy gdzieś na wakacje to mówimy królowi miasta o tym i jaki czas nas nie będzie, jak ten czas minie, a nas dalej nie będzie to budowla idzie do sprzedaży, jak nikt nie kupi to król zadecyduje co z tym obiektem zrobić.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: November 03, 2013, 09:48:50 »

Królewski skryba prowadziłby odpowiednią do tego księgę, aby, jeśli król zostanie zamordowany, kolejny wiedział co robić.
Pages: [1] 2