Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 5

Author Topic: Pył + mikrofon = magia  (Read 4226 times)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Pył + mikrofon = magia
« on: October 30, 2013, 12:30:04 »

A jeśli zamiast wybierać zaklęcie odpowiednią cyferką lub z ekwipunku wypowiemy jego nazwę do mikrofonu? Mamy wyuczone trzy czary: Kula ognia (:D), lodowa strzała, błyskawica. Więc mówimy "Kula ognia", a nasz postać wyjmuje z woreczka garść proszku i jesteśmy gotowi do użycia czaru.

Będzie to problemem dla osób nie posiadających mikrofonu, ale wiem, że słuchawki da się kupić za niecałe 10 zł. Raz widziałem na allegro za 6.49 więc nie powinno być źle.

Aby było klimatycznie, można słowa kula ognia itd zastąpić frazami zaklęć w jakimś magicznym języku.

I jeszcze inaczej. Wymawiamy frazę "ogień". Nie walimy w tedy zaklęciem tylko panujemy nad nim. Mamy do dyspozycji kilka "rozkazów", np wysłać w przeciwnika słup ognia, mały pocisk, podpalić mu nogi itd. Oczywiście każdy rozkaz także wymawiamy do mikrofonu.

A może transmutacja? (Nie to nie jest wymysł Rowling, oznacza ona przemianę, a pochodzi z języka łacińskiego). Łucznik strzela do nas, namierzamy lecącą strzałę środkiem ekranu (żeby było to trudne) i zamieniamy ją w piórko. Wymawiamy zaklęcie "transmutacja" i nazwę tego w co chcemy przemienić strzałę, np "pióro".
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Pył + mikrofon = magia
« Reply #1 on: October 30, 2013, 14:58:28 »

Wiesz że to co chcesz zrobić to może nawet fajne tylko sobie wyobraź że dla twórców gry to było by jak mi się zdaje niemal niewykonalne. Gdzieś ktoś coś pisał na ten temat, nie wiem jak dokładnie było. Coś o tonacji głosu czy coś takiego.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: October 30, 2013, 15:06:53 »

Zdaje sobie sprawę :D Ale my tutaj przedstawiamy nasze fantazje, a coś takiego naprawdę chciałbym zobaczyć. Jeśli im się nie uda to trudno, a jeśli jednak da radę - to świetnie.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: October 30, 2013, 15:54:16 »

InVerbisVirtus. i wsio twórcy wypuszczają nowe demo niedługo. I tak, drzesz się tam do mikrofonu żeby czarować...
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: October 30, 2013, 18:39:55 »

Sam nie mam zamiaru być magiem, ale serio chciałbym to zobaczyć.

I właśnie zobaczyłem! Ale kurcze super :D
« Last Edit: October 30, 2013, 18:44:17 by RuskiBigosPL »

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: October 30, 2013, 20:41:40 »

jak dla mnie to zależy czy będzie w grze czat głosowy czy nie. Jeśli tak to było by fajnie i mieć taką funkcje ale wole żeby nie były to wyrażenia z polskiego. Raczej można by wziąć jakiś wymarły język np łacinę i z niej zrobić zaklęcia. Jeśli natomiast nie będzie takiego czatu głosowego, a będzie normalny jak w przeciętnych mmorpgach to mogło by być możliwość wpisywania zaklęcia zamiast wciskania pojedynczego przycisku.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: October 30, 2013, 21:16:39 »

Pisałem tam, że jakiś wymyślony, ale łacina też da radę. A wpisywanie nie wiem czy nie trwałoby za długo.

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: October 30, 2013, 22:59:41 »

W końcu do magia, za czas wpisania byś dostawał odpowiednie silne wsparcie magiczne, nawet wypowiedzenie formuły na głos tak by się nie pomylić gdy zaklęcie jest długie i potężne może trwać. No i nie każdy ma poprawną wymowę zwłaszcza w młodym wieku.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: October 30, 2013, 23:04:01 »

Przynajmniej wiemy, że jest to realne :D

wiczan

• New user
    • View Profile
« Reply #9 on: October 31, 2013, 08:27:18 »

Cóż, taka funkcja może być ,ale powinna do tego być możliwość używania zaklęć przy pomocy klasycznych numerków :p Według mnie coś takiego by się nie sprawdziło, ale to tylko moja opinia. Chociaż gratuluje autorowi, gdyż sam pomysł jest bardzo nowatorski :3

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: October 31, 2013, 10:02:09 »

A co z systemem z gry Legends of  Gimrock (nie jestem pewien nazwy, jeżeli źle to sorry  :-X), było bodajże 9 run które trzeba było w odpowiedniej kolejności ułożyć żeby otrzymać czar  :D
Oczywiście mogły by być czary złożone z około 100 takich run  ;D

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: October 31, 2013, 15:06:59 »

To się nie sprawdzi w walce. Nie wiem za bardzo jakby to działało. Ale jeśli te runy trzeba układać tuż przed użyciem czaru...

@2 up. No pewnie, że to tylko opcja. Nie każdy posiada mikrofon.

Herin

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: October 31, 2013, 21:04:51 »

Zamiast układać runy nie lepiej je narysować

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: October 31, 2013, 22:48:40 »

Ale wyobraź sobie, że z 10 m naciera na ciebie niedźwiedź, a do obrony masz tylko magię. Narysuj sobie 5 run zanim do ciebie dobiegnie.

Okocim

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: November 01, 2013, 00:36:51 »

Gra Magica właśnie na tym polega aby z dostępnych kilku run/żywiołów stworzyć odpowiednią kombinację i nie ma wielkiego znaczenia jak daleko jest wróg, w końcu ile może zająć wprawionemu graczowi wciśnięcie w odpowiedniej kolejności 6 klawiszy?
Pages: [1] 2 3 ... 5