Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2]

Author Topic: Trochę antyku chyba nie zaszkodzi  (Read 2659 times)

Rahl

• User
    • View Profile
Odp: Trochę antyku chyba nie zaszkodzi
« Reply #15 on: October 15, 2013, 16:24:13 »

A mi zaświtał w głowie ciekawy pomysł. Rodem z M&B

Otóż w single player dowodzi się armią. A przynajmniej są jakieś podstawowe komendy typu: Otworzyć linię, utrzymać pozycję, atakuj, strzelaj bez rozkazu, rozproszyć się, stanąć bliżej siebie itp

W grze mogły by się takie komendy pojawić. Albo raczej: Naciskasz F1 i pojawia ci się lista komend albo raczej pustych miejsc w które można wpisać różne rzeczy. Np: Złodziej! (itp) Czyli taki "szybki czat" dzięki czemu będzie można wysyłać szybkie wiadomości. W mieście będzie można zmienić komendy na typu "złodziej" a na wojnie typu: alarm, atak, kolumna, itp.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: October 15, 2013, 18:39:20 »

To byłoby mądre posunięcie. Jeśli się będziecie czepiać, że to nie zbyt realistyczne. To działa to tak. Dowódca drze gardło, a jego oficerowie drą się za nim powtarzając rozkaz.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: October 17, 2013, 07:16:43 »

Tu akurat zgodzę się z przedmówcami. Od jakichś 7 lat prowadzę klany w Lineage 2. W sumie najbardziej sandboxowe mmo mi znane (dopóki nie zaczęli kopiować nieudolnie wowa).

Gra zakłada niemal totalny chaos, na polu bitwy i w pilotce która jest oddana w ręce graczy, gildie bija się o zamki opodatkowują miasta etc. O ile normalnie szczytem organizacji jest tak zwany focus czyli członkowie jednej drużyny atakują ten sam cel, by jak najszybciej padł i zając się następnym. Organizacja w czasie pvp osiągała poziom wyżej. Nie tylko kontrolowałem kogo i kiedy moi ludzie atakują, ale wiedziałem też dokładnie gdzie stoją. Czy to coś nadzwyczajnego? Wydaje się że nie. Ale spróbujcie utrzymać kiedyś w ryzach 50-70 osobowy tłum, i nie w trakcie instancjonowanego raid bossa tylko w ferworze walki kiedy sam skupiasz się na przeżyciu komunikacji z innymi liderami i jednoczesnym pilnowaniu swoich ludzi.  Najczęstszym problemem w l2 w trakcie pvp  który dezorganizował współprace, byli najsilniejsi gracze (w mechanice gry) gdyż Ci często uwiązywali się w pvp ignorując polecenia. W moim clanie ten problem nie występował ponieważ egzekwowałem surowe konsekwencje za brak dyscypliny.

Reasumując wszystko zależny od graczy, myślę  że będą od samego początku gracze grający jak stado orków i jak rzymski legion :D

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: October 17, 2013, 15:07:52 »

A w akademii gracze uczyliby się współpracy z kolegami i słuchać poleceń. Zależy ile osób byłoby zainteresowanych walką w rzymskim legionie oraz czy mechanika gry nam to udostępni. Jeśli tak, będzie to potężną bronią w trakcie bitwy. Szczególnie falanga, która posługuje się 6-cio metrowymi sarysami. Oczywiście, aby miało to sens inny odział musiałby zająć się katapultami i łucznikami, którzy mogą siać nie mały pogrom w zbitych szeregach.

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: October 17, 2013, 15:44:12 »

Akademia ? Moim zdaniem nie potrzebna. Jeżeli jakieś miasto/dowódca chce walczyć w np: Falandze to niech sam wyuczy swoich ludzi takiej taktyki i wyszkoli oficerów czy obsadzi te stanowiska ludźmi którym ufa. W końcu żołnierzowi płaci się za to by wykonywał polecenia więc będzie to w ich najlepszym interesie robienie takiej formacji by dostać żołd.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: October 17, 2013, 15:57:45 »

Ta akademia będzie jako gildia. Sam mogę poprowadzić chociaż nie wiem czy dam rade :D. Zresztą to bez różnicy kto i gdzie wyszkoli taki oddział. Ważne by robił to sprawnie, a gracze słuchali go.
Pages: 1 [2]