Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2

Author Topic: Rola maga w bitwie .  (Read 1768 times)

maricn1998

• User
    • View Profile
Rola maga w bitwie .
« on: October 07, 2013, 19:19:50 »

Jakie według was powinno być zastosowanie magii na polu bitwy . W wypowiedziach wpisujcie typ maga i zastosowanie jego mocy . Niech pył będzie z wami .  ;D

DrNikt

• User
    • View Profile
Odp: Rola maga w bitwie .
« Reply #1 on: October 07, 2013, 19:27:38 »

1. Używanie argumentów to nie zejście z tematu.
2. Mag w bitwie? Że poco dlaczego i że jak to?
3. Jeśli już to jako uzdrowiciel... ale nie w bitwie, a PO BITWIE
4. Jeśli cudem jakiś mag zainteresuje się jakąś potyczką, powinien mieć na nią decydujący wpływ. Jak Gandalf, Sabrina Glevisik w Wiedzminie 2 czy jak 13 magów ze wzgórza.

FireKRN

• User
    • View Profile
    • http://forum.enidust.com/
« Reply #2 on: October 07, 2013, 19:50:45 »

Hm...........   .. więc myślę , że ta dyskusja nie ma sensu ,dlatego że :
Nie wiem jak będzie wyglądała magia
-zaklęcia
-moc magów
-możliwości itp

Ale jakbym ja miał umieścić magów w bitwie to mieliby oni bardzo niską obrone ale mocny atak,i nie mogliby być OP (overpowered) ,to wymaga zbalansowania
Erudycja jest to to,czego brak osobie ,która pyta co to jest erudycja

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: October 07, 2013, 20:13:50 »

1. Używanie argumentów to nie zejście z tematu.
2. Mag w bitwie? Że poco dlaczego i że jak to?
3. Jeśli już to jako uzdrowiciel... ale nie w bitwie, a PO BITWIE
4. Jeśli cudem jakiś mag zainteresuje się jakąś potyczką, powinien mieć na nią decydujący wpływ. Jak Gandalf, Sabrina Glevisik w Wiedzminie 2 czy jak 13 magów ze wzgórza.

Jeżeli chodzi o pod punkt 3. To tu się mylisz... "ale nie w bitwie, a PO BITWIE", twórcy o tym wspominali jak już ma być kapłan to nie będzie wskrzeszać martwych a będzie próbować ratować swoich podczas jej trwania ;)

Na co czekać wiemy że twórcy mają koncept nt. Magii tzn. Enidust (o ile się nie mylę).
A tak to puki co można fantazjować :)

Ja widzę bardziej magów tak jak wyżej napisane, za medyków "zielarzy" niż rzucających kule ognia,
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

GorkyFactory

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: October 07, 2013, 20:27:17 »

Przytoczę tutaj Wiedźmina. Magowie to nieodłączny element bitew. Zmiana pogody, poruszenie ziemi, trzęsienia na terenach wroga dają przecież ogromną przewagę. Istniała również wojna magów. Nie chcę spojlerować, ale polecam przeczytać Krew Elfów. Uzdrowiciele, czy nie uzdrowiciele - mag na polu bitwy jest dobry. Pytanie, dlaczego mag miałby brać udział w bitwie?

Colack

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: October 07, 2013, 22:00:55 »

przypomnę, żę w wiedźminie światem rządzili tak naprawdę czarodzieje i czarodziejki. królowie i władcy byli pachołkami. może będzie się dało zrobić coś takiego w Enidust :P
Na polu bitwy mag przecież mółgby odgrywać kluczową rolę w jej rostrzygnięciu. Zasłony od strzał, klątwy, debuffy, nie wiem jak z tymi kulami ognia, bo coś było wspominane, że nie będzie takowej many i mag będzie mógł strzelać nimi na prawo i lewo. Ale też uzdrowiciele, złamane kończyny, głębokie rany, może i będą w stanie pomóc i to bardzo dużo, jednak z drugiej strony, jeśli ta pomoc ma być taka wielka, to musi też dużo kosztować ( w sensie, trzeba się nauczyć odpowiednich rzeczy, ćwiczyć itd. i samo zaklęcie czasochłonne itp)

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: October 07, 2013, 22:42:01 »

Jeżeli chodzi o pod punkt 3. To tu się mylisz... "ale nie w bitwie, a PO BITWIE", twórcy o tym wspominali jak już ma być kapłan to nie będzie wskrzeszać martwych a będzie próbować ratować swoich podczas jej trwania ;)

Źle mnie zrozumiałeś, uzdrowiciel po bitwie pomagający uratować tych konających. Nie mówię o żadnym wskrzeszaniu. A jeśli już w trakcie bitwy to nie czarami typu leczę Cie za 15 punktów. Tylko jakimiś magicznymi tarczami przed strzałami i tak dalej.

Krzyzew

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: October 08, 2013, 04:30:03 »

Myślę że jakiś słaby mag też mógłby brać udział w walce. Używałby jakichś tarcz przed strzałami, dodawał sił kompanom(stamina jeśli ma być), wzywał jakieś mgły czy silne wiatry spowalniające przeciwnika, pozwalające np na odwrót. Podstawowym zaklęciem do walki mogło by być coś na zasadzie fali uderzeniowej(obrażenia od upadku). Fireballe czy błyskawice powinny być zarezerwowane dla kogoś w stylu arcymaga, gracza który posiadłby jakąś tajemną wiedzę, moc, albo przedmiot, który by to umożliwiał.

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: October 08, 2013, 15:00:12 »

@up2, Fakt. źle cię zrozumiałem :)

@up, zastosowań maga w sumie było by dużo, ale jak ktoś wspomniał wyżej magiem by nie było tak łatwo zostać. Tzn każdy może być magiem ale nie każdy osiągnie ten szczyt gdzie będzie mógł przesądzić  o losach bitwy :p

Ale w sumie po obu stronach może być mag. A wtedy co? (piszcie jestem ciekaw) :)
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: October 08, 2013, 16:17:46 »

Jeżeli po obu stronach jest mag ? W tedy zastanawiamy się: Jeżeli jest jeden vs jeden to może dojść do dwóch sytuacji:
a) Magowie rozpoczynają między sobą pojedynek żeby się zabić i zdobyć dominację nad polem walki.
b) Magowie nie atakują bezpośrednio siebie tylko starają się blokować swoje zaklęcia: Mag A ustawi tarczę przeciw strzałom nad oddziałem to Mag B "szturcha" ją magicznym zaklęciem i obala. Mag B rzuca jakiś czar w kolumnę wroga to Mag A stara się zablokować czar.
c)Może też dojść do sytuacji trzeciej podczas której kilku żołnierzy chyłkiem zabija jednego z magów tym samym któryś zdobywa dominację.

Jeżeli zaś magów będzie kilku. Czyli mag główny + 2,3 pomocników to pomocnicy zaczynają delikatnie atakować głównego maga wroga. Jeżeli mag nie będzie odbijał pocisków to zginie a jak będzie odbijał to jego ludzie ucierpią. Jeżeli zaś jest Mag Główny i kilku pomocników w obydwóch drużynach to powtarza się sytuacja a) b) i c)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: October 08, 2013, 16:41:01 »

DrNikt im szybciej zatamuje krwotok tym mniej krwi straci. Po bitwie można jedynie uśmierzyć ból przed śmiercią. Szybkość działania jest najważniejsza.

A co do tematu. Głównie jako uzdrowicieli (w trakcie bitwy), ale też potężną siłę ataku. Oczywiście czary powinny być bardzo kosztowne. Nie mówię tu o manie tylko o energii (zmęczenie) Początkujący mag, gdy rzuci zbyt wymagające zaklęcie mdleje lub nawet ginie. Ale może zajmować się mniejszymi rzeczami np. odwracanie strzał, ciskanie niewielkimi kamieniami dziurawiącymi narządy wewnętrzne itd.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

TimiTim

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: October 08, 2013, 16:54:01 »

Na pewno nie będzie możliwości osiągnięcia tak ogromnej potęgi, że jeden mag będzie decydował o losach bitwy. Nawet jeżeli było by to trudne to no-life gracze po 2 latach wbili by z 10, 15 takich postaci i armie nie były by potrzebne. Bo po co ci armia jak jeden gościu puści ją z dymem w 10 s. Każdy by zobaczył jak potężny jest mag i wszyscy by chcieli to osiągnąć i liczba innych klas bardzo by spadła. Mag może leczyć, ochraniać, atakować też, ale nie puszczać ognisty deszcz.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: October 08, 2013, 17:18:02 »

jedna rzecz panowie... Magowie nie stają się od razu... oni też się uczą... więc będzie pełno nie douczonych i nie zbyt silnych magów...

więc myślę że "magowie" będą czymś pospolitym na polu bitwy. oprócz tych co mają wpływ na losy bitwy personalnie będą też ci słabi. będą puszczać fireball'e lodowe kolce tamować krwotoki itd.
I nijak tego nie zmienicie.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

maricn1998

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: October 08, 2013, 17:51:57 »

Jak wspomniał powyżej Pan_Lemur, będzie wielu niedouczonych magów .
no-life gracze po 2 latach wbili by z 10, 15 takich postaci

TimiTim, nawet jeśli powstaną tacy magowie to wątpie by każdy chciałby grać 2 lata by osiągnąć coś takiego . Ja naprzykład grałem w Skyrim i wiesz co ci powiem , przez całą gre grałem magiem i co zrobiłem po miesiącu gry zmieniłem się w lekkiego i mobilnego złodzieja z domieszką zabujcy z Mrocznego Bractwa . Nikt nie wytrzyma (prócz wspomnianych no-life) 2 lat gry .

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: October 08, 2013, 18:29:49 »

jedna rzecz panowie... Magowie nie stają się od razu... oni też się uczą... więc będzie pełno nie douczonych i nie zbyt silnych magów...

więc myślę że "magowie" będą czymś pospolitym na polu bitwy. oprócz tych co mają wpływ na losy bitwy personalnie będą też ci słabi. będą puszczać fireball'e lodowe kolce tamować krwotoki itd.
I nijak tego nie zmienicie.

Właśnie z tego powodu powstał temat "Kara za magie" by magowie nie stali się "pospolici". Żeby nie byli takimi po pierdółkami jak w innych mmo. Tylko gracze z zacięciem i odpowiednim podejściem, rozwiną się szybko. Cała idea poprzedniej dyskusji polega się do tego żeby odciąć plebs od tej "klasy", żeby nie było nie douczonych magów.
Pages: [1] 2