Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 5 6 [7]

Author Topic: Pierwszy log-in  (Read 12487 times)

Cinek West

• User
    • View Profile
Re: Pierwszy log-in
« Reply #90 on: September 04, 2014, 19:14:05 »

Jeśli będziecie płacić podatki to nie widzę powodu do konfliktu.
Ale działalność niezależnego świetnie prosperującego miasta-państwa które nie jest podporządkowane, to jak plucie w twarz cesarstwu.
1. Można taką osadę uzupełnić ludźmi cesarza, może to zmniejszy wydajność, ale dalej to ciężka do zdobycia osada dająca duże zyski które zaczynają płynąć do kieszeni władcy.
2. Jeśli cesarstwo pozwoli komuś niezależnemu od niego rosnąć w siłę, to może to być krokiem ku jego upadkowi. Bo inni mogą zobaczyć że da się żyć bez patronatu cesarstwa i czerpie się z tego korzyści.

Avaloz

• User
    • View Profile
« Reply #91 on: September 04, 2014, 19:21:16 »

Chyba nie rozumiesz jak ta "magia" działa, jeśli chcesz mogę tłumaczyć zasady rynku, marketingu i organizacji pracy. Granie w tej grupie to będzie prawdziwa kooperacja a nie zabawa owieczek w wilki, są to ludzie doświadczeni gotowi marnować czas w kopalni aby sprzedać za fortunę. (Tak, metale zawsze będą strasznie drogie, na początku to będzie może tanie ale z czasem zapotrzebowanie wzrośnie).

Znam zasady rynku spokojnie. Własnie o tym mówię, mając tylko żelazo musicie wymieniać ten towar na inne by jeść i pić. Mając kopalnie trzeba liczyć się własnie z tym, że inni też by chcieli mieć i mogą napadać w celu rabunkowych. Jednak to byłoby zbyt kolorowe. Grając w MMO widać, że ludzi cieszy niszczenie czyjeś ciężkiej pracy tak wiec... Trzeba solidnie bronić.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #92 on: September 04, 2014, 20:00:48 »

Możecie mówić co chcecie ale to my będziemy tymi co sieją chaos, tak to są ludzie grający zawodowo lub "normalni" w stopniu mistrzowskim. Tu chodzi o mentalność, czy też to że wszyscy to topki rankingów pvp ;)
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Ramirez

• New user
    • View Profile
« Reply #93 on: November 12, 2014, 23:01:52 »

Co ja bym zrobił w punktach.

1.zlokalizował bym szlak
2. wybrał bym kierunek formie losowej
3. ruszył bym wybranym kierunku
4. miałbym nadzieje że po drodze spotkam kogoś miłego
5. Po prosił bym o pomoc w dostaniu się do miasta. (jakbym nikogo nie spotkał miałbym nadzieje że znajdę jakąś osadę )
6. Poszedł bym do karczmy w celu zebrania informacji o mieście
7. poszukał bym pracy,poprosił bym o jedzenie i miejsce do spania w formie wypłaty.
8. szukał bym pracy dodatkowej z której czerpał bym już jakiś zysk
9. odkładał bym pieniądze
10. Kupił bym za odłożone pieniądze odpowiednią rzecz zależną do sytuacji na serwerze

no to chyba będzie na tyle co do początku rozgrywki :)

Kamko

• User
    • View Profile
« Reply #94 on: November 18, 2014, 15:45:05 »

BYLE PRZETRWAĆ :D
Potwory są prawdziwe. One żyją w nas. I czasami wygrywają.

mentosy666

• New user
    • View Profile
« Reply #95 on: January 23, 2015, 19:16:59 »

Zabiłbym się. Gdybym miał grać od początku na serio, po jakimś czasie strasznie byłbym ciekawy jak wygląda śmierć. Więc zanim będę się starał, chciałbym spaść z jakiegoś klifu nim będzie mi szkoda postaci
:)

Nalewa

• User
    • View Profile
    • Psajko
« Reply #96 on: January 23, 2015, 19:48:59 »

Skoro samuczek już za mną, pora poszukać kompanów do przygód. W kupie raźniej, oraz bez tejże kupy nic się nie zdziała. Ewentualnie spróbuję się przydupasić do jakiejś frakcji, która pozwoli mi na rozwój dwóch moich zajęć: alchemii i magii. W swym lokum szukałbym mikstur wszelakich, próbowałbym stworzyć przeróżne trutki i odtrurki, wieczoram, podczas pełni przyzywałbym demony zapieczętowe przez starożytnych (kto wie, może będą xd) i przede wszystkim zajmowałbym się znalezieniem portalu do świata demonów. Moim hobby by była piromancja. Kocham ogień, po prostu tak go kocham, że nim jestem.

W razie niepowodzeń lub braku środków na mój ezoteryczny rozwój, stałbym się może jakimś gospodażem gospody, do którego można śmiało gnać z informacjami.. O ile kogoś stać.

W najgorszym wypadku będę samotnikiem mieszkający jako buszmen w lesie.
Moim właścicielem jest mrksiedzu.

IAmBoskiM

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #97 on: February 08, 2015, 15:08:52 »

Co ja bym zrobił? Na początku zacząłbym się zaopatrywać w takie podstawowe rzeczy jak jakieś niekoniecznie potężne uzbrojenie oraz prowiant na drogę. Gdzie się będę wybierał? Raczej nie będę chciał za bardzo pozostawać w cesarstwie, więc wyruszyłbym na poszukiwanie jakichś ludzi, którzy będą zakładali osadę i będę się starał do nich dołączyć i zamieszkać w ich wiosce.

Co potem? Zbieranie doświadczenia. Co głównie będę u siebie szkolił? Spróbuję połączyć magię z walką mieczem i tarczą co za tym idzie alchemię. Jeżeli się nie uda to walka i magia osobno. Gotowania oraz roli też się trochę pouczę, lecz nie będę za bardzo w to ingerował. Ogólnym założeniem jest, abym był niezależny od innych, abym sam sobie potrafił skombinować jedzenie, miejsce na bezpieczny nocleg itp.
Będę jeszcze bawił się w kowala oraz łowcę z łukiem bądź kuszą (nie zdecydowałem jeszcze). Skoro będę ćwiczył walkę to będę starał się brać udział w turniejach.
Skoro chcę być potężnym wojownikiem to wybiorę tryb realistyczny.
Mieszkając w osadzie będę ją chętnie wspierał w czasie wojny, a zwłaszcza jeżeli to my zostaniemy napadnięci.

Czasami będę chciał spróbować dużego wyzwania jakim jest jakiś boss. Naturalnie sam się tam nie wybiorę.

Jeżeli nie uda się gdziekolwiek dołączyć (jeżeli nikt mnie nie będzie chciał :(), do jakiejś osady to i tak będę ćwiczył ww. rzeczy. Będę to robił w jednym miejscu, np. zrobię sobie jakąś chatkę na odludziu, bądź zamieszkam w jaskini. I tam będę się kształcił.
Po mojej edukacji wyruszę na szlak. O co mi chodzi? O to, że będę prowadził taki koczowniczy tryb życia. Będę chodził od jednego miasta do drugiego i będę zarabiał wykonując jakieś zlecenia, lecz nie będę mordercą za pieniądze. Lecz może zostanę wiedźminem. ;)
Możliwe, że też będę polował na bossy. Oczywiście, tak jak wcześniej napisałem, raczej nie sam.

Będę tak podróżował, poznam wielu ludzi i będzie fajnie. Może się jednak okazać, że nie zarobię ani grosza, bo nie będzie zleceń. Wtedy zamieszkam w jakimś państewku bądź cesarstwie i zakończę koczowniczy tryb życia. Co będę dalej robił? To, co wymieniłem w pierwszej części posta.
« Last Edit: July 20, 2015, 22:27:58 by IAmBoskiM »
Każdy dar ma swoją cenę.

Meltrox

• New user
    • View Profile
« Reply #98 on: February 14, 2015, 10:56:11 »

Ja generalnie rozejrzałbym się za jakąś pracą, a z zarobionych pieniędzy szkoliłbym się na czarodzieja :D

Dalekiii

• User
    • View Profile
« Reply #99 on: February 23, 2015, 04:27:07 »

Jeżeli miałbym opierać się na tym co wiem teraz, (bo w grze się jeszcze nie jedno zmieni) to na pewno starałbym się zaznajomić całkowicie z mechaniką gry i jej wszelkimi smaczkami. Jak tylko bym się ustawił z jakimś wystarczającym ekwipunkiem, to wyruszyłbym z pierwszą lepszą grupą, ewentualnie sam, ale z tego co wiem to istne samobójstwo. Na pewno nie po to, aby się gdzieś osiedlić. Chciałbym zwiedzić całą mapę, zobaczyć każdy zakątek, bo moim zdaniem to właśnie jest najlepsze w otwartym świecie. Na samym starcie gry jak i serwerów to raczej nie najlepszy pomysł, mało ludzi na świecie jak i miast, i wsi. Z czasem to się zmieni, a wtedy będzie można spokojniej planować tego typu życie. Wieczny wędrowiec; Obieżyświat - brzmi dumnie ^^
Pages: 1 ... 5 6 [7]