Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Author Topic: Pierwszy log-in  (Read 14898 times)

Mimetka

• User
    • View Profile
Odp: Pierwszy log-in
« Reply #60 on: January 11, 2014, 18:23:37 »

Ja mam podstawowe pytanie.
Jak chcesz zostać pracodawcą, skoro Twoje doświadczenie jest praktycznie zerowe, nie znasz świata, twoje wyposażenie to np bochenek chleba i drewniany miecz? Nie posiadasz konia/wozu/pomieszczenia/innych dóbr, więc co chcesz zaoferować swojemu pracownikowi za wykonanie pracy? Jak chcesz zostać młynarzem jak nie masz młynu? Jak chcesz zatrudniać wieśniaków do ochrony twojego transportu jak nie masz nawet wozu?
Chyba całkowicie logiczne jest to, że najpierw musisz zdobyć coś aby komuś też coś zaproponować innego wyjścia nie widzę.
Wydaję mi się, że żeby samemu zatrudniać innych graczy to najpierw właśnie (wg założeń gry) musisz się rozwinąć, trenować, zdobyć wyposażenie i chociażby ten młyn, a na starcie to Ty tego nie masz.
I to nie wina Polskości jak sądzisz a jednak twardej rzeczywistości, że żeby coś dać komuś jako pracodawca najpierw musisz coś mieć.

A druga sprawa, nie przestraszyłam się tego kamienia i wilków tylko jako przykład podałam to za nielogiczne. Bo jeżeli twórcy stawiają na realistyczny klimat to wydaje mi się, że w realnym świecie, nie jesteś w stanie kamieniem ukatrupić wilków, wystrugać sobie tego drewnianego miecza (bo jak? nie masz nic ostrego co by ci pomogło go wystrugać) itd. Bardzo łatwo podważyć Twoje argumenty. Bo ty całkowicie odlatujesz w swojej wyobraźni a zapominasz, właśnie o tej realistyczności w grze.
Fajnie jest sobie powyobrażać coś kompletnie podważającego standardowe MMO, ale jednak kołata się w głowie ta realistyczność, a co za tym idzie jakieś logiczne zachowania bohaterów w grze a nie ,,wymarzona prosta choć niestandardowa'' droga. Bo nie powiesz, zostanie pracodawcą na start w grze to moce ułatwienie.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #61 on: January 11, 2014, 22:56:24 »

@Mimetka
Masz częściowo rację, ale częściowo, bo dobrze zorgwnizowany gracz może coś zaoferować.
Questy są zbędne, może coś na poczotku o sterowaniu czy systemie działania gry, ale tylko o tym i na tym kończąc. Spojrzałaś na zawody w których coś musisz mieć, ale górnictwo, wycinka czy polowanie (np. za pomocą wilczych dołów) nie wymagają wiele, faktycznie coś trzeba mieć ale proste przedmioty dadzą w nich rade.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #62 on: January 11, 2014, 23:26:57 »

Proste przedmioty to tak, ale co rozumiemy poprzez te proste przedmioty? Nóż, kawałek sznurka, łopatka itp, bo kilof już nie jest prostym przedmiotem, który ot tak sobie stworzymy prawda. Ale już odpuszczając takie szczegóły, to dobrze zorganizowany gracz, chcąc czy nie chcąc na początku musi dla kogoś popracować, żeby mógł zdobyć te proste przedmioty lub pieniądze na nie (dobra wykopiesz dołek na wilka, ale co dalej?  Zabić jakoś zabijesz, ale gołymi rękoma go nie oskórujesz xD)

A wracając do mojej propozycji odnośnie tej tablicy z ogłoszeniami. Ona nie działała by jak typowy quest, tylko jak właśnie Twoja pierwsza praca a i przy okazji samouczek który wprowadza i pokazuje mechanikę zawodów, craftingów i przy okazji pozwoli zdobyć pierwsze doświadczenie i podstawowe wyposażenie.
Chcemy uniknąć standardowych questów, ale nie da się tego całkowicie wyeliminować, gracz przecież wchodząc do gry nie ma praktycznie nic, a zdobycie czegoś bez niczego jest też niemożliwe.

Vargazz

• User
    • View Profile
« Reply #63 on: January 12, 2014, 13:09:20 »

Mimetko. Z całym szacunkiem do Ciebie, ale obawiam się, że nie osiągniemy porozumienia, gdyż myślimy zupełnie innymi kategoriami.
Różnica pomiędzy mną a Tobą polega na tym, że ja szukam "szansy", szukam rozwiązania. Po Twoich wypowiedziach widzę, że Ty stawiasz przed sobą wiele problemów. Wiele rzeczy jest dla Ciebie nieosiągalnych i trudnych do rozwiązania. Sądzę, że nie potrafisz się zaadaptować do nowych nieznanych Tobie sytuacji, a w momencie zaskoczenia panikujesz zamiast starać się na chłodno rozwiązać problem. Pamiętaj też, że to o czym mówimy to są tylko przykłady. Kto Ci każe rzucać kamieniami w wilki? W ogóle cóż to za durny pomysł. Wyrzuć kamień i weź włócznię aby trzymać napastnika na dystans. Whatever...
Przeczytaj moje wcześniejsze posty jeśli pragniesz się odnieść do mojej postawy. W żadnym momencie nie napisałem o tym, że mamy dostać na start skrzynię narzędzi oraz budynek gospodarczy. Przeciwnie; jeśli przeczytasz ze zrozumieniem moje wcześniejsze wypowiedzi, dojdziesz do wniosku, że mówię o dwóch istotnych sprawach: o tym, że do osiągnięcia sukcesu konieczny jest samorozwój i poszukiwanie rozwiązań oraz współpraca z innymi ludźmi, którzy pragną coś osiągnąć. Na sukces trzeba sobie zapracować, lecz nie każdemu będzie dane rozkoszować się jego smakiem. To jest tak jak w życiu - są osoby, którym brakuje kreatywności w działaniu; mają problem z najprostszymi zadaniami, gdyż nie potrafią samodzielnie rozwiązywać problemów. Czekają, aż ktoś im podsunie gotowe rozwiązanie. Niestety nie ma handicapów... Obok nich żyją ludzie, którzy przeciwności losu traktują jako kolejne doświadczenie. Pędzą na najwyższej fali w poszukiwaniu kolejnych wyzwań, bo wiedzą, że tylko w ten sposób można osiągnąć wiele. Rozumiesz...
Franek i Zbyszek startują w tym samym miejscu. W ręku mają po jednym kiju i po jednym kamieniu. Wpuszczasz ich w wir wydarzeń i obserwujesz co się będzie działo. Po miesiącu okazuje się, że Franek został kowalem i wspaniale jeździ konno, a zaczynał od kija i kamienia. Co słychać u Zbyszka? Cóż. Zbyszek próbuje łowić ryby kamieniem i patykiem (bo przecież to dostał od losu, więc sądzi, że tym ma się posługiwać aż do śmierci).

;)

Zaskakujące ile taka rozmowa o stylu życia może mieć wspólnego z pierwszymi działaniami w "nowym świecie". To tylko pierwszy log-in a tyle emocji wzbudza :) 
« Last Edit: January 12, 2014, 13:19:21 by Vargazz »
"Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko."

"Jestem jak zabójczy powiew - nieuchronny i niewidzialny. Nie możesz mnie dojrzeć, choć możesz zobaczyć gdzie byłem"

Mimetka

• User
    • View Profile
« Reply #64 on: January 12, 2014, 19:37:56 »

Nie wiem coś się tak uczepił moich wypowiedzi skoro ja najzupełniej w świecie dyskutuję i przedstawiam sprawę z innego punku widzenia a nie braku zobaczenia szansy czy stawiania sobie problemów. Co jak co, ale to właśnie ja na chłodno podchodzę do problemu stawiając na najczystszą logikę a nie odpływanie w świat wyobraźni.
I póki co chyba Ty nie rozumiesz co ja piszę, bo najzwyczajniej po prostu postawiłam inne rozwiązanie do Twojego, co jak widać Tobie się nie podoba i starasz się mi wręcz wmówić brak umiejętności rozumianego tekstu który czytam i stawianie sobie problemów.
Unosisz się tym, że ktoś nie podniecił się szansą jaką ty zaoferowałeś i tyle.
Ja ma swój punkt widzenia i uważam, że Twój punkt ma wiele dziur, Ty natomiast uważasz, że ja nic nie rozumiem bo mam takie podejście a  nie inne.
I to nie ja stawiam problemy przed Twoją szansą, tylko mówię o ewentualnych problemach jakie może dać Twoja szansa.
Ale faktycznie, nie dojdziemy do żadnego porozumienia bo myślimy w innych kategoriach: Ja zbyt twardo stąpam po ziemi, gdzie ty natomiast zbyt lekko się unosisz nad nią.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #65 on: January 12, 2014, 19:49:57 »

A ja biegam po łące z różowym kucykiem, koniec tej dyskusji, Mimetka widze że myślisz, więc wypowiadaj się w dziale "Pomysły i dyskusje", tu taka dyskusja nic nie wniesie.

Islin

• User
    • View Profile
« Reply #66 on: January 15, 2014, 19:32:09 »

Pomijając to co powiedzieli moi poprzednicy i samouczek, którego nigdy nie czytam xD. Mój pierwszy dzień będzie wyglądał następująco.

"Link Start!" Spojrzenie w prawo, spojrzenie w lewo. Hmmm no to zobaczymy co kryje ten świat.
Na początku trzeba się zapoznać z opcjami. Sprawdzam wszystkie klawisze, żeby wiedzieć co który robi. Gdy już ogarnę ekwipunek zabieram się za zwiedzanie. Mnie najbardziej interesuje las dlatego będzie to pierwsze miejsce jakie odwiedzę. Początkowo zapoznaje się z terenem i poruszaniem. Na jakimś słabszym mobie uczę się walczyć. Ruszam dalej i jeśli się da zaznaczam sobie na mapie ważne miejsca lub lokalizacje różnych surowców. Jeśli będę miała szczęście to znajdę miasto. Zapoznam się co gdzie i jak. Powinnam też zdobyć jakiś ekwipunek. W późniejszym czasie uczę się budować dom i zagnieżdżam się gdzieś w głębi lasu. Z dala od wszystkich :D

McMaster9

• User
    • View Profile
« Reply #67 on: February 01, 2014, 17:20:13 »

Uważam że powinien być jakiś NPC który przedstawi nam np Frakcje/Królestwa i co mniej więcej można tan robić.Chodzi mi tu że w górach można łatwo wydobywać surowce choć nad morzem też można to robić.A jak gra będzie już rozwinięta i będą ranki najlepszych gildii itp to dorzucić że np.w ty i tym królestwie jest taka i taka gildia.

Dawidoss

• New user
    • View Profile
« Reply #68 on: February 16, 2014, 11:28:07 »

Ja bym napierw  zbudował sobie gdzieś w lesie, na odludziu jakiś prowizoryczny schron, oraz zacząłbym się uczyc tworzenia eliksirów, później bym sprzedawał różnym postacią te eliksiry, a zarobione pieniadze przeznaczałbym na moje badania alchemiczne.
« Last Edit: February 16, 2014, 11:30:52 by Dawidoss »

Masakrus

• User
    • View Profile
« Reply #69 on: February 19, 2014, 11:54:32 »

Zakładając że ewentualny samouczek mam już za sobą zdobyłem podstawowe umiejętności czyli prawdopodobnie stałem się dość mobilny , wiem już co posiadam i co jest konieczne do egzystencji. Prawdopodobnie w danym samouczku była też wzmianka co jest niezbędne do egzystencji oraz ewentualnie gdzie, bądź też jak zdobyć dane elementy np. jedzenie/picie logicznym będzie że jak by to zrobił każdy człowiek będę się starał skombinować niewielki zapas danych rzeczy co by nie zeżarły mnie mrówki w wyniku straty mobilności przez głód / pragnienie czy zwyczajnie wyczerpanie.

Czyli zasadniczo podstawową zasadą dla każdego czy to marzyciela już w tej chwili rządzącego swoim imperium czy twardo stojącego na ziemi przyszłego najemnika i tak będzie zapewnienie sobie środków do przetrwania.

Jak już będzie coś na ząb w kieszeni wtedy pomyśle zęby ogarnąć jak wygląda moja siła względem świata czyli czy mogę za pomocą przysłowiowego kamienia ubić tego wilka lub też jeśli okaże się że nie sprawdzę definitywnie jak szybko biegam. To właśnie czyli weryfikacja przeżywalności mojej postaci będzie kolejnym krokiem w świecie. Jeśli i tu okaże się że jakoś ocalałem to kolejno postaram się sprawdzić jak nabywać umiejętności mi najbardziej niezbędne a zaraz po ich względnym opanowaniu te kierunkowe w moim przypadku prawdopodobnie (alchemia/mikstury, nekromancja, leczenie) lecz to już daleko idący i tylko w jakimś procencie prawdopodobny scenariusz bo może się okazać równie dobrze że coś ciekawszego po drodze się trafi ale to już się okaże.

Niorgi

• New user
    • View Profile
« Reply #70 on: May 26, 2014, 14:20:38 »

Mhhhm zakładając ,że każdy nowy gracz miałby na początek jakieś podstawowe narzędzia ( siekiera kilof może jakaś łopata ) to wraz z kolegami zebrałbym się do budowy jakiejś bazy wypadowej ( jakiś obóz albo coś w tym stylu)  niedaleko jakiegoś miasteczka żeby na handel było blisko . Uzbierawszy jakąś konkretną kwotę uzbroilibyśmy się i wyruszylibyśmy w nieznane .

gloobuss

• User
    • View Profile
« Reply #71 on: May 26, 2014, 17:38:52 »

a jak nie ma miasteczka ,pieniedzy ,handlu itp. ? zaczynasz w koncu "od początku"

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #72 on: May 26, 2014, 17:55:09 »

Globus źle to widzisz, jest już świat, Cesarstwo i drugi cesarz.
Oraz nondustowa inkwizycja.

GrimPumpkin

• User
    • View Profile
« Reply #73 on: May 27, 2014, 21:07:07 »

Jak dla mnie po samouczku gracz powinien zostać wprowadzony do lekko politycznej strony świata. Dajmy na to, że samouczek i wprowadzenie odbywa się na wyspie. Ostatnim miejscem, w którym opuszcza się wyspę (i samouczek) jest port morski. Przedstawiony zostaje tam podział kontynentu na Nacje/Królestwa (co tam kto lubi :P). Wiadomo, szybka opisówka regionu (bogaty w wyspy, górski teren pełen kosztowności i banitów, itd itd). Gracz miałby za zadanie wybrać port w którym miałby wylądować i w razie czego rozwijać swoją postać i gildię ze znajomymi w tym właśnie kraju (co nie znaczy że musi tam za wszelką cenę zostać! taka opcja miałaby za zadanie tylko wybrać miejsce startowe dla graczy, żeby uniknąć przeludnienia na starcie).

Dla fanów szybkiego rozwoju postaci już w samouczku powinno być szybkie wprowadzenie do profesji i stylów walki postaci. Więc na wybranym regionie jedyne czego szukalibyśmy to specjalnych sklepów, gdzie moglibyśmy zaopatrzyć się w odpowiednia wyposażenie.

Zikes

• User
    • View Profile
« Reply #74 on: June 01, 2014, 00:47:29 »

@GrimPumpkin

harcore czyli trudne samouczek nie powinien wystąpić w takiej formie jak innych grach chcąc uniknąć wiki ten samouczek będzie potrzebny na każdym poziomie gry więc najłatwiej wrzucić go w rozmowę npc(potem graczy) i indywidualną sprawę graczy. Chcesz się czegoś dowiedzieć o kowalstwie szukasz kowala i u niego się dopytujesz a nie nakaz pójścia do kowala jak wygląda to w innych grach.
Mnie osobiście samouczki denerwują....
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7