Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Author Topic: Pierwszy log-in  (Read 14086 times)

wantoch123

• User
    • View Profile
Odp: Pierwszy log-in
« Reply #30 on: October 27, 2013, 09:54:47 »

znalazł bym jakieś spokojne , odludnione bardzo dalekie miejsce w lesie gdzie jest niska prawopodobnosc ze ktos sie tam zapusci a jednoczessnie nie brakuje surowcow wody i jedzienia dlatego las :) wybudował małe schronienie i zajoł tworzeniem trucizn itp by moc zwinnie i szybko napadac na karawanny potem rozbudował bym swoje schronienie nie potrzebuje miasta bo jest za wielkie 1000 ludzi bo jest ich za duzo sadze ze dobrze zorganizowana grupa 15 systematycznie grających skrytobujcow wystarczy by pokonac nawet armie do wszystie tylko trzeba podejsc z pomyslem i planem :)

miki121208

• User
    • View Profile
« Reply #31 on: October 27, 2013, 20:39:07 »

Hmm... zakładając, że "urwałem się z choinki" i nie mam przy sobie ani grosza jak i żadnych przedmiotów w ekwipunku (oprócz założonych na siebie zwyczajnych ubrań nie dających żadnych profitów), zacząłbym rozmawiać z najbliższymi NPC w celu zobaczenia otrzymania jakiegoś zadania/informacji, gdyż wydaje mi się niemożliwe by gra zaczynała się na jakimś odludziu. W wypadku gdyby tak jednak było, poszukałbym w okolicy jedzenia/picia by zapewnić sobie prowiant na pewien czas. Później, szukałbym okazji na zarobek/zdobycie podstawowych przedmiotów, ale tego już nie wiem, gdyż jest to zależne od sytuacji w jakiej się będę znajdować (sytuacji politycznej w okolicy, bezpieczeństwa, możliwości pracy na tym terenie, itp.). Myślę, że to tyle na ten moment, gdyż nie znając jeszcze możliwości jakie będzie dawała mi ta gra (jak mniemam będą ogromne i na to liczę) nie mogę być pewny tego co zrobię jak już ją pierwszy raz odpalę.

Dziękuję za uwagę :P

Revar

• New user
    • View Profile
« Reply #32 on: October 27, 2013, 23:55:10 »

Poszukał miejsca w lesie, przy rzece, jeziorze, w górach. Wziął się za budowę schronienia, szkolenia umiejętności, później zrobił kopalnię i gromadził surowce na budowę, narzędzia i ekwipunek. Co najważniejsze, chciałbym żeby to wszystko trwało baaaardzo wolno a nie 1-2 dni i gotowe. Później znalezienie wody, żywności, jakieś polowania itd. Ważne aby w pobliżu były jakieś agresywne stworzenia aby był dreszczyk emocji i niepewności. Później wiadomo, rozwijanie umiejętności, szkolenie się w swoim fachu, wyruszanie na rynek w celu sprzedania/nabycia przedmiotów. W przyszłości dołączenie do jakiejś wioski lub wybudowanie własnej.

miki121208

• User
    • View Profile
« Reply #33 on: October 28, 2013, 16:36:54 »

Polecam większości jeszcze raz przeczytać pytanie i wtedy odpowiedzieć gdyż większość postów nie jest odpowiedzią na pytanie zadane przez założyciela tematu...

ptaszo

• User
    • View Profile
« Reply #34 on: October 28, 2013, 20:54:54 »

Ja bym zebrał pewną grupkę ludzi, ze podstawowymi umiejętnościami i uzbrojeniem, wybudował bym łódź popłynął gdzieś i założył port, ew. bym został korsarzem na usługach cesarstwa ^^
a potem założył małe księstwo gdzieś na innym kontynencie ,taka jakby kolonie uzależnioną od kraju macierzystego ^^

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #35 on: October 29, 2013, 12:40:03 »

ja bym napisał co zrobie ale po co żeby każdy mógł mnie powstrzymać przed dominacją nad całym Enidust nie, nie powiem wam jaki mam plan. Już i tak za dużo wiecie.

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #36 on: October 29, 2013, 12:44:07 »

dobra dominacja nad całym enidust troche przesadziłem, ale i tak nie powiem.

Cinek West

• User
    • View Profile
« Reply #37 on: October 31, 2013, 13:20:06 »

Jak dla mnie start całkowicie czysty, tylko ubranie które nic nie dające (poza początkowym wyglądem), którego nie można wyrzucić.
I oprócz tego możliwość wypracowania sobie "chleba", kiedy zaczynamy grę możemy przez dzień/kilka dni wykonywać zadania które sprawiają że nie musimy jeść.
Chodzi mi o brak jakichkolwiek profitów podczas tworzenia postaci, aby nie było tak że ktoś na start złoży kasę z kilku kont na jedną postać, a w przyszłości uniemożliwi inflację startowych produktów przez tworzenie nowych postaci, Enidust będzie grą bardziej wymagającą od innych produkcji, a więc znajdą znajdą się też tacy którzy będą chcieli zyskać profit w taki sposób.

A teraz wrócę do pytania które zostało zadane w tym wątku :).

Zaczynamy wielką masą, a więc mało prawdopodobne że robiąc to co inni będzie łatwo się wybić.
Będzie to wiek "złotych interesów", pierwsi bogacze zbiją majątki na sprzedaży "magicznych mikstur" zrobionych z błota.
Moim planem na rozpoczęcie przygody jest zbadanie okolicy i przygotowanie się do wyprawy, wyprawy w poszukiwaniu jakiegoś egzotycznego surowca.
Jeśli poszukiwania nic nie przyniosą powrócę tworzyć swoje imperium w bardziej konwencjonalny sposób :) , choć prawdopodobnie będę przy okazji próbował stworzyć wyjątkowe mikstury alchemiczne czy coś w tym rodzaju i nie chodzi mi tu o buteleczki z błotem reklamowane jako cudowne panaceum :P .

Kahetabi

• User
    • View Profile
    • Twitter
« Reply #38 on: November 06, 2013, 12:19:14 »

Ja bym spróbował nakłonić kilku kumpli do gry, kilku już jest chętnych, skupiłbym się na przyłączeniu do jakiejś grupki ludzi, w kupie siła.Mam troszkę wiedzy, grałem wcześniej w haven&hearth i w salem, z zebranych informacji wnioskuję że nie będzie się dało łatwo żyć samemu a dodatkowo system to utrudni.Pierwszym celem jaki sobie postawię to zapoznanie się z systemem a szczególnie z umiejętnościami i atrybutami.Później wyznaczę sobie drogę jaką będę się kierować.

Moonred

• User
    • View Profile
    • małe pseudo portfolio
« Reply #39 on: November 13, 2013, 05:51:13 »

Główną kwestią jest to, w jaki sposób pojawiamy się w grze.
Zawsze wyobrażałem sobie początek w porcie. I mówiąc port mam na myśli port miejski, duży i zatłoczony. Punkty rekrutacyjne do choćby wojska "Join the Army, Travel to Exotic Lands, Meet Unusual People, Kill Them", słupy ogłoszeniowe pełne "przerzuć gnój a nagroda Cię nie ominie!" (stary dobry fallout), "Szanowany naukowiec poszukuje ochotników do badań", heroldzi itd.. Miło wkroczyć w tętniący życiem świat, bez sztucznych lokacji początkowych. Coś na miarę wielkiej fali imigracyjnej do USA w poszukiwaniu szansy na lepsze życie.

Jeżeli moja dobra lecz krótka pamięć mnie nie myli, było wspomniane o tym, że samotny wilk wiele nie zdziała. A gdzież nie szukać towarzyszy jak nie w wojsku czy gildi magów/wojowników/najemników. W ten sposób całkiem łatwo można było by spotkać przyszłych towarzyszy broni.

#edit
Trudno odpowiedzieć na postawione pytanie nie wiedząc zbyt wiele o mechanice gry, oraz możliwościach które zaoferują nam twórcy.
Nie mam pojęcia czy będę mógł już na wstępnie zapisać się do jakiejś gildii, czy będę mógł przerzucić obornik za miedziaka czy dwa.
« Last Edit: November 15, 2013, 23:36:28 by Moonred »
Blood for the Blood God!

Paszczmen

• User
    • View Profile
« Reply #40 on: November 13, 2013, 12:42:02 »

Główną kwestią jest to, w jaki sposób pojawiamy się w grze.
Zawsze wyobrażałem sobie początek w porcie. I mówiąc port mam na myśli port miejski, duży i zatłoczony. Punkty rekrutacyjne do choćby wojska "Join the Army, Travel to Exotic Lands, Meet Unusual People, Kill Them", słupy ogłoszeniowe pełne "przerzuć gnój a nagroda Cię nie ominie!" (stary dobry fallout), "Szanowany naukowiec poszukuje ochotników do badań", heroldzi itd.. Miło wkroczyć w tętniący życiem świat, bez sztucznych lokacji początkowych. Coś na miarę wielkiej fali imigracyjnej do USA w poszukiwaniu szansy na lepsze życie.

Jeżeli moja dobra lecz krótka pamięć mnie nie myli, było wspomniane o tym, że samotny wilk wiele nie zdziała. A gdzież nie szukać towarzyszy jak nie w wojsku czy gildi magów/wojowników/najemników. W ten sposób całkiem łatwo można było by spotkać przyszłych towarzyszy broni.

Mylę, że to był by najlepszy początek gry :D popieram całkowicie

Olej21

• New user
    • View Profile
    • StreamingHouse
« Reply #41 on: November 13, 2013, 22:48:24 »

Moje pierwsze działanie zależało by od tego gdzie bym się znajdował po pierwszym zalogowaniu się no ale powiedzmy że to będzie gdzieś w mieście/wiosce najpierw bym sprawdził okolice oraz poradniki gdzie są ciekawe lokacje oraz potrzebne informacje na temat gry co i jak robić oraz gdzie również sprawdzenie tematu " Zabijanie każdego" to znaczy gdzie można bezkarnie kogoś zabić po spełnieniu jakich warunków później mógł bym spokojnie wziąć się za ulepszanie oraz wyposarzenia się postaci i bym rozwijał się w grze żeby być coraz bardzie znaną osobą oraz bardziej szanowaną jak w grze. Bo czy na tym gry nie polegają ?  Żeby oderwać nas od realnego życia i spędzić miło czas w innym świecie ? :D
Ta gra ( Enidust ) Zapowiada się zajebiście oby projekt wypalił mam nadzieje że wam się uda ;]

mZr

• User
    • View Profile
« Reply #42 on: November 14, 2013, 20:49:54 »

Moją pierwszą czynnością byłoby...hmm idem tłuc potworka czy cos takiego, chciałbym sprawdzić system wali, oraz jak sie wgl poruszać i posługiwać :) Przy okazji poszukałbym ciekawych miejsc :D

Mashi

• New user
    • View Profile
« Reply #43 on: November 15, 2013, 23:25:01 »

Biorąc pod uwagę jak ciężką grą będzie Enidust, aby się tym nie przejmować, wydałbym miedziaka na kufel piwa w jakimś przydrożnym barze. Po siódmej, czy ósmej kolejce, gdy wzrok byłby nieco przymglony, ruszyłbym eksplorować świat.

Spore51

• User
    • View Profile
« Reply #44 on: November 18, 2013, 22:35:12 »

Poszukałbym miejsca które mi się podoba, i ustatkowałbym się tam.
"Brak kasy jest jak zapalenie zatok - możesz je zignorować. Wystarczy przestać dłubać w nosie i samo przejdzie."
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7