Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 ... 7

Author Topic: Pierwszy log-in  (Read 13908 times)

Mistrz Ignis

• Administrator forum
  • User
    • View Profile
    • Valarand
Pierwszy log-in
« on: October 06, 2013, 03:15:32 »

Interesuje nas pewna kwestia. Wyobraźcie sobie, że zalogowaliście się do gry po raz pierwszy. Ustawienia wstępne oraz samouczek są już za Wami, zaczyna się właściwa część rozgrywki. Co byłoby Waszym pierwszym działaniem od rozpoczęcia faktycznej gry?
« Last Edit: October 06, 2013, 13:56:17 by Kulok »

TimiTim

• User
    • View Profile
Odp: Pierwszy log-in
« Reply #1 on: October 06, 2013, 10:08:39 »

Ja to bym kombinował z kowalstwem jakieś receptury, kuźnia, surowce. Może potrzebował bym narzędzia to szukał bym miasta. Chyba, że byłby quest do zrobienia na start albo poszukał bym  questu do kowalstwa coś takiego.   

GorkyFactory

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: October 06, 2013, 10:36:58 »

Dobrze by było aby gracz został lekko przymuszony do znalezienia sobie miejsca w świecie. Samemu nic kompletnie nie zwojuje, chyba, że ma więcej szczęścia niż rozumu. Musi być jakiś powód, aby gracze chcieli iść do danych frakcji i muszą zacząć zdobywać swoje pierwsze monety. No i musieliby zdobyć obywatelstwo w danym mieście, prawda.

FireKRN

• User
    • View Profile
    • http://forum.enidust.com/
« Reply #3 on: October 06, 2013, 11:05:43 »

Moim zdaniem.. hm inaczej,ja zaprojektowałbym jakiś quest na początku ,bardzo prosty.Po jego wykonaniu dostalibyśmy proste narzędzia,jakiś grosz także.Pozwoliłoby to na start rozwijania postaci,zdobycie surowców,zakup stuffu itd..
Erudycja jest to to,czego brak osobie ,która pyta co to jest erudycja

GorkyFactory

• User
    • View Profile
« Reply #4 on: October 06, 2013, 11:32:10 »

Takie wyposażenie postaci we wszystko na starcie zatrze możliwość kreatywnego sposobu pozyskania. Co innego stać się pomocnikiem kowala, rybaka, łuczarza, czy cokolwiek innego i dostać zasłużony, powiedzmy młotek, niż na starcie znaleźć narzędzia. Wówczas, gdybyśmy mieli dostać młotek, wędkę, kilof, kilka monet i żywność, nie zapakujemy tego na sznury na plecy. Każdy latałby z powozem za sobą i wyglądałoby to co najmniej komicznie. Kilka monet i drobne ilości pożywienia, zmuszą gracza do szybkiego zainteresowania się pracą jako rzemieślnik w mieście.

maricn1998

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: October 06, 2013, 12:07:03 »

Ja osobiście , gdy tylko się zaloguje zacznę od zwiedzania okolicy , następni dopiero postaram się o zarobek . Czemu ? Bo jeśli będe chciał znaleźć jakieś rudy tu już będe wiedział gdzie są .

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: October 06, 2013, 12:40:32 »

A ja sądzę że pierwszą rzeczą jaką zrobię to zaprzyjaźnię się z paroma graczami i będziemy trzymać się razem. Coś jakby zaczątek gildii. Poza tym, razem raźniej, razem bezpieczniej. Potem ... Zaczniemy razem myśleć nad zarobkiem. Na początek jakieś proste prace: Otworzenie drewutni, polowania w lesie, tworzenie jakiejś broni albo nawet połączenie tych kilku zawodów i stworzenie własnej małej gospodarki. No a potem posiadając jakieś pieniążki i doświadczenie można myśleć nad podbojem serwera. Założenie osady (Chociaż już ta sama drewutnia może zamienić się w wioskę), parę farm i z paru szałasów zrobi się z czasem poważne miasto. To raczej trochę bardziej rozbudowane ale chyba można uznać, prawda ?

Satan

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: October 06, 2013, 13:33:47 »

Ja nauczony, przykładem z Fonline(kto grał ten wie) bym startował by jak najszybciej złożyć team PK lub jak kto woli zabijaków oraz (dosłownie ) z kalkulatorem i kartka w ręku zaczął bym wyliczać jak najlepiej przygotować postać pod zabijanie. Szkolenie postaci, szkolenie postaci aż do skutku oraz gromadzenie dóbr wszelakich. Moja/nasza rolą byli by bandyci oraz wszelakiego rodzaju kryminaliści ew później pojawiły by się z czasem jakieś osady spod naszego szyldu. Ogólnie celował bym co do współpracy z polakami oraz rosjanami ew inne grupy za wschodniej granicy.

lukash3k1

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: October 06, 2013, 13:42:42 »

Ja to sobie wyobrażam tak logujemy się mamy tam "marne parę groszy" No i jak wiadomo npc jakieś będą z podstawowymi narzędziami, możemy coś kupić ale nie wszystko... :) Np. Toporek i do lasu narobić hałasu.
Ja osobiście zaloguję się ekipą (na ten czas 7 osobową). Zaczniemy działać, jak w każdym MMORPG podzielimy się na zawody, i zaczniemy coś robić aby pieniążki wpadały do rączki. Ja to widzę tak że, albo dostaniemy coś na start, coś nikłego ewentualnie idziemy do lasu zbierać patyki.... (to sensu by nie miało), To tak jak napisałem na samym początku parę groszy na start i mamy wybór.

Pozdrawiam :)
"Żaden umysł ścisły z uniwersytetu nie stworzy tego, co stworzeni po to człowieku"

Camisama

• New user
    • View Profile
« Reply #9 on: October 06, 2013, 13:51:42 »

Wydaje mi się, że ciężko udzielić prostej odpowiedzi. Przede wszystkim należało by sprawdzić co mamy pod ręką (czyli w ekwipunku). Potem można by wytyczyć priorytety czy nie ma tam nic i potrzebuję zadbać o zapasy żywności, czy "spiżarnia" jest zaopatrzona nie najgorzej i mogę skupić się na innych rzeczach. Wiele również zależeć będzie od początkowej lokacji czy będzie to niewielka wioska w której będę mógł skupić się na pracy zarobkowej, czy może jednak zostanę umieszczony gdzieś w dziczy z której należy się wydostać, wtedy starał bym się zadbać o jakąś broń.
Jednak pomijając wymienione wcześniej dylematy moim głównym celem było by dostanie się do większego miasta, tym sposobem czy innym, aby kontynuować rozwój swojej postaci jak najszybciej to tylko możliwe.

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: October 06, 2013, 14:06:48 »

Nuda! Prawie wszystko już było.

Przede wszystkim żadnych ale to żadnych przymusów, żadnych "questów startowych".  To ma być otwarty świat pełen możliwości. Więc niech od gracz w pełni zależy co ze sobą zrobi, a jak nie ma pomysłu albo ma kiepski to rynsztok!

Myślałem jeszcze nad jedna rzeczą, wybór miejsca rozpoczęcia. Mam co do tego dwa pomysły.

1 Prosty:
No cóż wybieramy miasto/miejsce (zależy co tam uważacie za słuszne) i jedziemy dalej. Dodam tylko że nasza postać nie urwała się z choinki, więc ma przy sobie nieco oszczędności które pozwolą jej przeżyć powiedzmy pierwszy tydzień. Wynajmując pokoje gdzieś po karczmach i tam się stołując. Przy czym podkreślę są to pieniądze niezbędne do przeżycia, jeśli ktoś postanowi kupić sobie Kozik do morderstw, to powinien expresem biec do lasu polować na grzyby żeby nie umrzeć z głodu.

2 Skomplikowany - rodzinny:
Celem tego pomysłu jest osadzenie nowo tworzonych postaci w świecie.
Gracz wybiera sobie losowo lub z listy (dowolność wyboru gracza) rodziców lub startuje w drzwiach sierocińca (w wybranym przez siebie mieście). Drugi przypadek jest całkiem jasny, drugi postaram się rozwinąć. Chodzi o to że npc lub gracze tworząc pary mogą starać się o dziecko, gdy takie się pojawi  trzeba je odchować do nastoletniego wieku (jako npc) potem miejsce tego npc będzie mógł zająć miejsce dowolny gracz. Gracze na liście dostępnych rodziców będą mieli dostępne tylko i wyłącznie imiona pozwoli to nowym graczom odnaleźć znajomych, lecz reszta będzie elementem losowym. Nie wiemy przecież czy wybierzemy rodzinę z obornika czy szlachetna. Pomysł oczywiście w mojej głowie jest bardziej dopracowany, i jeżeli wzbudzi zainteresowanie a nie zostanie skwitowany zdaniem "bez przesady z realizmem". Chętnie rozwinę go w osobnej dyskusji na forum.

Lich555

• User
    • View Profile
    • Moje zdjęcia
« Reply #11 on: October 06, 2013, 14:16:32 »

Powtarzający się w wielu grach pomysł, ale dobry. Idziemy do miasta i na pierwszych questach (typu: wykop 5kg ziemniaków) zarabiamy pierwsze grosze.

Ratharr

• User
    • View Profile
« Reply #12 on: October 06, 2013, 18:52:48 »

Myślę, że pierwszą rzeczą byłoby znalezienia jakiejkolwiek pracy. W mieście, na farmie czy w kopalni. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości funduszy znalazłbym nauczycieli łucznictwa i alchemii, zamieszkałbym w lesie. Fajny byłby też pomysł, że karczmy dają np. 7 dni darmowego spania(jak było w Gothic II). Pomysły przedstawione przez DrNikt również są fajne :)

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #13 on: October 06, 2013, 21:51:15 »

zbiórka kilku ludzi, zgromadzenie podstawowego rynsztunku narzędzi nauka podstawowych umiejętności takich jak uprawa pola i budownictwo. i grupą emigracja w góry zakładać pod ziemią miasto(mam nadzieje że będzie się dało)typu krasnoludzka kopalnia.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Dagrog

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: October 06, 2013, 21:53:15 »

Ja na początku zwiedził bym trochę okolice, aby niedaleko siebie znaleźć minerały, drewno i zwierzynę. Wykopał bym dziurę w ziemi zabezpieczył np kamieniem i na początku tak bym żył, miasto mi na początku nie potrzebne (chyba że nie miał bym możliwości nic zrobić np drewnianą łopatę i kilof). Mieć własne jedzenie. Zbierać nasiona roślin, posadzić małe pole np pszenicą, zrobić się samowystarczalnym. Rozglądać się po okolicy szukając miasta żeby pohandlować, zdobyć pieniądze na naukę zawodów (na początek drwal, farmer, górnik, kowal, myśliwy i inne w miarę bogacenia się). Założyć farmę niedaleko przyjaznego małego miasteczka....
To jedna z setek opcji którymi można podążyć, jednak farma to mój prior...

Nie chciał bym samouczka który mówi wszystko a najważniejsze podstawy tak aby można było samodzielnie przeżyć, jak zrobić pierwsze narzędzie...
« Last Edit: October 09, 2013, 21:35:55 by Dagrog »
Pages: [1] 2 3 ... 7