Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4

Author Topic: Jakie Moby chcielibyście oswajać?  (Read 5628 times)

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
Odp: Jaki Moby chcielibyście oswajać?
« Reply #15 on: October 11, 2013, 21:41:30 »

Taak, dzięki tej książce zacząłem je czytać..

Przywiązywały się, ale chodziły swoimi ścieżkami (trochę jak prawdziwe koty). A co do smoków nie wiem... Może lepiej jakby nas po prostu zapamiętywały, że pomogliśmy im lub wręcz przeciwnie i właściwie na to reagowały udzielając pomocy w bitwie naszej stronie itd.
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Gremlin

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: October 14, 2013, 16:15:46 »

A w jaki sposób ktoś taki jak ja czy ty mógł by pomóc smokowi?

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #17 on: October 14, 2013, 20:58:39 »

Pisałem w Bestiariuszu o tym. Znajdujemy sobie smoka nawiązujemy z nim kontakt. Mówi nam, że ktoś ukradł jego jajo, a sam nie może go odzyskać, gdyż wzbudziłby panikę w kraju i ludzie mogliby go zaatakować. Odnajdujemy złodzieja, odbieramy mu jajo i zanosimy stęsknionemu rodzicowi. I puf - mamy kolegę!
« Last Edit: October 21, 2013, 21:27:13 by RuskiBigosPL »

iMati

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: October 14, 2013, 22:15:19 »

Smoki też mogą być wierzchowcami lub zwierzęciem oswojonym, ponieważ jeśli będą jaja to z tych jaj będą smoki. Małe smoki będzie łatwiej oswoić, a młode smoki mogą mieć przyspieszony rozwój. Smoki także baardzo długo żyją więc będzie ich co raz więcej, a zabić będzie trudno

Wniosek: Można oswajać smoki wychowując je od jaja, a zdobycie nie będzie łatwe.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #19 on: October 14, 2013, 22:42:38 »

Jeśli mnie pamięć nie myli to twórcy gdzieś wspomnieli że smoki będą BARDZO POTĘŻNE I BARDZO RZADKIE (kilka na całą mapę) nie smoków nie oswajamy i basta. jest to zbyt OP bo smok ma tu być odpowiednikiem sporej armii tak naprawdę.
można sie z nimi zaprzyjaźniać itd pozwolą mieszkać na swoim terytorium np ale to nie będą mounty ani pety i tyle.

Jak chcecie wyjaśnienia to jest ono takie: By smok się wykluł musi być regularnie ogrzewany przez smoczy oddech przez kilka lat, małe smoczątko rozpoznaje po magii płomienia rodzica i od każdego kto nie dysponuje taką samą magią, jak oddech który ogrzewał jajo, ucieka. Basta jaja nie wysiedzisz w domu i tyle
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: October 14, 2013, 22:55:00 »

Lemur chyba powiedział wszystko jak trza :D

iMati

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: October 19, 2013, 20:35:45 »

A skąd wytrzasnąłeś oddech smoka? Smoki to potwory fikcyjne i różne książki i filmy inaczej mówią o nich. Tak samo jak z wampirami:
- kiedyś znano wampiry z tego, że na słońcu zamieniają się w pył.
- dziś pokazują, że na słońcu świecą i są piękni.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #22 on: October 19, 2013, 21:21:17 »

Stąd że jest to bestia fikcyjna i mogę ją kreować jak chcę. Nie szukaj dziury w całym. To jest przykładowe wyjaśnienie dla takich co to smoków się im dosiadać za marzyło, a nie docierają do nich inne argumenty.
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: October 19, 2013, 21:22:53 »

@2up, a z czym kojarzy ci się smok? Mi z płomieniem wydobywającym się z jego nozdrzy. Wielkimi skrzydłami. Szponami i krystalicznie białymi zębami. No i próżnością, ale to już swoją drogą.

iMati

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: October 19, 2013, 21:56:00 »

Ja mówię, że smoki mogą być różnie spostrzegane, bo nie ma smoków w historii. A co do Pana Lemura to mam sam powiedziałeś, że dajesz argumenty przeciw dosiadaniu, więc ja daje argumenty, aby można było... O to chodzi w dyskusji.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: October 19, 2013, 22:20:58 »

Smoczy jeździec w bitwie? Przeciwnik nie miałby szans. Dać takiemu łuk i multum strzał lub nauczyć magii... Pogrom!

addios

• User
    • View Profile
    • GameNoLive
« Reply #26 on: October 21, 2013, 14:48:42 »

Oswojenie smoka to troche za dużo ale można by zrobić żeby oswoic wiwerna ale to by było tak elitarnym osiągnienciem ze arz nie realnym że by stwożyc religie wiwerny i ich jeźców. Lecz można samemu zostac takim jeźcem lecz jak wspomniałem będzie to zbyt trudne zeby to miał każdy. Wiwerna będą mieli najlepsi gracze albo najleprza gildia.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: October 21, 2013, 15:44:17 »

Hmm jest pewna różnica między smokami, a wiwernami. Mianowicie smoki często kojarzone są z istotami majestatycznymi, mądrymi. Wiwerny uważano za przenoszące choroby, zarazy potwory. Przynosiły pecha. A raz spotkałem się ze zdaniem. W średniowiecznej Europie wiwerna stanowiła alegorię szatana :D

maricn1998

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: October 21, 2013, 17:54:50 »

Wiwerna przestawiany jest zwykle jako kilkumetrowej długości gad, z jedną parą nóg uzbrojonych w szpony i parą błoniastych skrzydeł, z długą szyją i ogonem, często zakończonym harpunim, jadowitym grotem. Początkowo wiwerny były tożsame ze smokami, przedstawianymi pierwotnie zawsze z jedną parą nóg.

http://4.bp.blogspot.com/-6iIxdYGxG9Q/UZOFyVGRn_I/AAAAAAAACLI/b3VQMIS_4xI/s1600/Saint+George+and+the+Dragon+-+Paolo+Uccello+-+c.1456+(National+Gallery).jpg

Poza tym wiwerna jest tak samo niebezpieczna jak smok, a skoro dajecie przyzwolenie na kilku potężnych magów to czemu nie pozwolicie pomażyć o prywatnym smoku, oczywiście tylko dla niewielkiej grupy graczy.
Pomysł na ograniczenie dla maga jeźdcy, smok blokuje jego magie, gdyż smoczek dzieli umysł ze swoim jeźdcą, co powouje, że użycie nawet najprostszego zaklęcia jest katorgą.   

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: October 21, 2013, 18:41:57 »

a w sumie co mi tam. jestem za!
Pages: 1 [2] 3 4