Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 [2] 3 4

Author Topic: Easter Eggs  (Read 4748 times)

TheHalogen131

• User
    • View Profile
Odp: Easter Eggs
« Reply #15 on: October 04, 2013, 19:49:28 »

Według mnie ten temat trochę mija się z celem. Bo czy Easter Egg nie powinien być smaczkiem, zaskoczeniem i miłą niespodzianką? Twórcy gry na pewno umieszczą w Enidust jakieś odniesienia do... czegokolwiek. Ale powinno to pozostać tajemnicą do czasu aż ktoś taki Easter Egg odnajdzie. Dlatego propozycje graczy na temat jaki i gdzie miałby być Easter Egg wydają mi się ździebko bez sensu. To trochę tak jakbyś dyktował autorowi książki jej zakończenie w stylu "fajnie by było gdyby główny bohater na końcu zginął".
"Kiedy jest się bogiem, nie trzeba się tłumaczyć"-Mistrz Terry Prachett "Mort"

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #16 on: October 05, 2013, 07:28:09 »

TheHalogen131
W takim razie bez sensu jest całe to forum, po co one skoro pisanie o pomysłach jest "bez sensu" ?
Napisałeś to tak jakby twórca tego wątku miał ustalić gdzie wszystkie "ee" mają się znajdować i jakie mają odgrywać rolę.
Z tym Twoim "na pewno umieszcza" nie byłbym taki pewien, a dyskusja ma się co do możliwości jakie możemy/moglibyśmy z owym smaczkiem zrobić. (czy tylko popatrzeć, czy też coś z tym zrobić)

Ja osobiście wolałbym, żeby coś można było z EE zrobić.
Chociażby żeby pierwsze 10 osób które znajdą jakiś pomnik czegoś tam mogliby zapisać swoje imię na tablicy obok, po 10ej osobie można już tylko oglądać. Nic to nie wnosi do rozgrywki, a duma i satysfakcją napewno będzie.

FireKRN

• User
    • View Profile
    • http://forum.enidust.com/
« Reply #17 on: October 05, 2013, 15:53:02 »

Tak szczerze to nie podoba mi się pomysł wpradzania elementów z innych źródeł typu film.Twój pomysł jest ok,ale dodajmy oryginalne,stworzone przez nas żeczy
Erudycja jest to to,czego brak osobie ,która pyta co to jest erudycja

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #18 on: October 05, 2013, 16:50:52 »

Cóż starałem się potraktować to jako realną część tego świata. I jeżeli ma to burzyć integralne realia jestem przeciw. Za to rozwiązania zastosowane u Sapkowiskiego jak najbedziej

maricn1998

• User
    • View Profile
« Reply #19 on: October 05, 2013, 18:42:55 »

DrNikt , czemu ty wszystko musisz hejtować i psuć wszystkim zabawe ? Przecież twórcy nawet jeśli by wprowadzili item tego typu to zbalansowaliby go w odpowiedni sposób , gra ma sprawiać grającym przyjęmność której nie zaznamy w innych grach tego pokroju .
i tak ten nieszczęsny excalibur powinien być użytkowy ale nie powinien się niszczyć. powinien być potężnym orężem który po prostu ignoruje pancerz ale załóżmy tylko sztuczny a nie naturalną ochronę np łuski.
wtedy ceny takich przedmiotów byłyby niesamowite bez względu czy to stół czy miecz.

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #20 on: October 05, 2013, 20:41:29 »

DrNikt , czemu ty wszystko musisz hejtować i psuć wszystkim zabawe ? Przecież twórcy nawet jeśli by wprowadzili item tego typu to zbalansowaliby go w odpowiedni sposób , gra ma sprawiać grającym przyjęmność której nie zaznamy w innych grach tego pokroju.

Nauczcie się w końcu ze swoim znajomym (który raczył już mianować naczelnym Hejterem tego forum), odróżniać konstruktywną krytykę od hejtu. Hejtem jest twoja wypowiedź która jest jedynie negacją mojej. To że nie podobają mi się niektóre pomysły nie znaczy że jestem hejterem. W przeciwieństwie do Ciebie ja staram się przy każdej wypowiedzi zaproponować alternatywę inne rozwiązanie. Twój post nie wnosi do tematu absolutnie nic, tak więc ustosunkowując się do niego ciężko utrzymać się w topicu.

ps. przeczytaj mój poprzedni post w tym topicu może zrozumiesz o co chodzi :)

GorkyFactory

• User
    • View Profile
« Reply #21 on: October 05, 2013, 22:08:37 »

Takie "zapożyczenia", nawiązania to bardzo ciekawa sprawa. Jako fan Wiedźmina, w tym gry Wiedźmina drugiego - byłbym zaciekawiony faktem doszukiwania się mniejszych czy większych nawiązań do innych produkcji, których w w/w Wiedźminie nie brakuje. Wystarczy zajrzeć na YouTube i wpisać najprostszą frazę. Ja jestem za.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #22 on: October 08, 2013, 19:16:04 »

Bez tego się nie obejdzie!

Stare zamki, opuszczone domy, kopalnie, stare świątynie, może porzucone miasta?

Na jednym screen shot'cie widać ruiny (kojarzą mi się z elfickimi, chociaż ma ich nie być) więc mam nadzieje, że zostanie to wprowadzone "pełną gębą"
Szukam Wysłannika Innosa... Znasz jakiegoś?

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #23 on: October 11, 2013, 10:56:51 »

A gdyby tak dać smocze kryształy? artefakty co to zwiększają daną cechę 10x np udźwig (siła) pozwalałp odnieść 50kg to z kryształem będzie to 0,5t takie itemki w ilości 6 zrobiły by mity, legendy, historie o bohaterach, gildie poszukiwaczy i inne smaczki RP a taki pan co znalazł, w ciągu 2dni zostanie zabity dla naszyjnika następce spotka to samo i tak w kółko. Poza siłą mogą być zwinność, wytrzymałmość, kondycja i inne.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #24 on: October 11, 2013, 13:39:17 »

Ale takie potężne przedmioty powinny być pojedyncze i trudne do zdobycia. Ludzie zabijaliby się dla nich. Tak jestem za pomysłem Gniada.

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #25 on: October 11, 2013, 14:52:41 »

Tyle tylko że pomysł gniazdu to już zdecydowanie nie Easter Eggs
a raczej legendarne przedmioty/artefakty, inny temat, inna dyskusja ;]

Co do tematu to zamiast Excalbura mogły by być np Dwa nagie miecze spod Grunwaldu ;D

maricn1998

• User
    • View Profile
« Reply #26 on: October 11, 2013, 16:57:03 »

Pamiętaj że gra będzie też wydawana na język angilski, z czym miecze spod Grunwaldu będą się kojarzyć angolą . To muszą być przedmioty z znanych mitów, legend itd.

Gniazdu

• User
    • View Profile
« Reply #27 on: October 11, 2013, 17:14:03 »

Wcale nie, może to ich zmusi do sprawdzenia w google co to Grunwald i jego historię.
"Po śmierci tylko historia pamięta" a co jeśli umrzesz w trybie incognito?
Gniazdu tyka forum kijem.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #28 on: October 11, 2013, 21:28:23 »

Hmm może ta gra rzuci lepsze światło na Polskę? No, ale mniejsza odbiegamy od tematu panowie.

Jak już pisałem wcześniej nie obejdzie się bez tego typu budynków i ruin.

RuskiBigosPL

• User
    • View Profile
« Reply #29 on: November 21, 2013, 10:46:37 »

Temat ten zasługuje na coś więcej niż zapomnienie ;D

Słuchając sobie Two Steps From Hell naszła mnie wizja. Wizja miasta ukrytego gdzieś pośród wzgórz i pradawnych lasów. Miasta zapomnianego, o którym usłyszymy tylko w legendach i starych zwojach. Coś jak El Dorado ;D Kraina piwem i miodem (pitnym) płynąca.

Starannie ukryto by je przed oczyma graczy, a po świecie rozsiano wskazówki i dowody świadczące o jego istnieniu. Może nawet miasto to byłoby pod ziemią? A mapa do niego znajdowałaby się w bibliotece, która także jest legendą. Coś jak biblioteka Aleksandryjska. Oczywiście nie byłaby to mapa gdzie mamy X i przerywaną linią oznaczoną drogę do X. Raczej księga pełna zagadek lub coś w ten deseń.
Pages: 1 [2] 3 4