Official ENIDUST Forum
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1] 2 3 4

Author Topic: Easter Eggs  (Read 4141 times)

najDee

• User
    • View Profile
Easter Eggs
« on: October 03, 2013, 10:29:14 »

Chcielibyście spotkać/znaleść w grze różne, nietypowe wręcz przedziwne miejsca, osoby, przedmioty zwane potocznie easter eggs?

Przykłady:
1. Opuszczony zamek, być może nawiedzony. Podziemia, lochy stara piwnica, graciarnia, a w niej stary "okrągły stół króla Artura"
2. Oklepany temat z mieczem wbitym w skałę tzw. "Eskalibur"
3. Zbiór paru wiatraków, a przy nich nagrobek na którym wypisane np. "DonKichot poległy w walce z wiatrakiem"

Wymyślać można jeszcze sporo takich smaczków ale wstępnie otwieram dyskusję o ogólnym wprowadzeniu czegoś takiego.
Pytanie, czy chcielibyście żeby kiedyś ktoś wyciągnął taki miecz ze skały lub skrojił taki stół do własnej siedziby?
Te przedmioty byłby jedyną wersja na serwerze ale nie dawały by przewagi nad innymi przedmiotami tego pokroju, służyłyby do celów kolekcjonerskich, mogłyby przez nie powstać konflikty między miastami, bo jakiś tam władca chce mieć "żelazny tron" rodem z gry o tron.

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
Odp: Easter Eggs
« Reply #1 on: October 03, 2013, 11:00:18 »

Jak na mnie nie głupie. Niektórzy będą marudzić że psuje klimat ale to akurat jest na odwrót gdyż to wciąż jest gra i takie elementy nieraz zabawne pomagają się rozerwać od czasu do czasu. Kto by nie chciał expolorować przeklętej puszczy i nagle trafić na po południową herbatkę z Kapelusznikiem i zającem?? (scena rodem z Alicji w krainie czarów nowa wersja) osobiście bym się ucieszył gdybym mógł sobie z nimi pogadać i zaprosic ich wszystkich do domu :D (nieskończone źródło herbaty)

Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #2 on: October 03, 2013, 13:35:34 »

Chcielibyście spotkać/znaleść w grze różne, nietypowe wręcz przedziwne miejsca, osoby, przedmioty zwane potocznie easter eggs?

Przykłady:
1. Opuszczony zamek, być może nawiedzony. Podziemia, lochy stara piwnica, graciarnia, a w niej stary "okrągły stół króla Artura"
3. Zbiór paru wiatraków, a przy nich nagrobek na którym wypisane np. "DonKichot poległy w walce z wiatrakiem"

Wymyślać można jeszcze sporo takich smaczków ale wstępnie otwieram dyskusję o ogólnym wprowadzeniu czegoś takiego.
Pytanie, czy chcielibyście żeby kiedyś ktoś wyciągnął taki miecz ze skały lub skrojił taki stół do własnej siedziby?
Te przedmioty byłby jedyną wersja na serwerze ale nie dawały by przewagi nad innymi przedmiotami tego pokroju, służyłyby do celów kolekcjonerskich, mogłyby przez nie powstać konflikty między miastami, bo jakiś tam władca chce mieć "żelazny tron" rodem z gry o tron.

Pomysł wydaje mi się całkiem dobry. Jenak w mojej opinii bezpośrednie zżynanie i pakowanie takich elementów do gry spowoduję zepsucie walorów realiów tego nowo świata. Był bym bardziej za pomysłem adaptacji, tak jak zrobił to Sapkowski w sadze Wiedźmina z wieloma historiami. Wszystko zależy od tego jak będzie wyglądał świat Enidust :)

mrksiedzu

• User
    • View Profile
« Reply #3 on: October 03, 2013, 14:38:16 »

Fajny byłby obszar ukazany na mapie jako pustkowie cywilizacyjne, a kryjący niespodzianki, których nie ma na mapach.

FireKRN

• User
    • View Profile
    • http://forum.enidust.com/
« Reply #4 on: October 03, 2013, 15:13:13 »

ktoś Cięs spyta,co robisz? - Dryfuje w strone wyspy której nie ma na mapach :D
jestem za ,osobiście postaram się wykreować jakieś idee , +1
Erudycja jest to to,czego brak osobie ,która pyta co to jest erudycja

TimiTim

• User
    • View Profile
« Reply #5 on: October 03, 2013, 16:18:46 »

to było by super gdybym mógł znaleźć wyspę której nie ma na mapie .

DrNikt

• User
    • View Profile
« Reply #6 on: October 03, 2013, 16:37:42 »

Wszystkich fanów zapraszam do dyskusji o mapach. Jeśli w tym aspekcie Twórcy pójdą na realizm mapy będą rzadkim towarem luksusowym. I nanoszenie nowych miejsc na mapy (na przykład wysp) będzie integralną częścią zabawy :D

Tomsky

• User
    • View Profile
« Reply #7 on: October 03, 2013, 19:53:16 »

Fajnym pomysłem byłyby też powieści/nowele/opowiadania takie jak np w TES-ach. np książka opisująca dzieje cesarstwa tak jak w Skyrimie "Krótka historia cesarstwa" ( nie wiem czy także w innych częściach ona była), która była opowieścią co sie działo w zamierzchłych czasach Tamriel ;) . oczywiście jeśli będzie możliwość pisania ksiąg itp. to takie opowiadania prędzej czy później powstaną, ale chodzi mi o takie które już są zrobione przez twórców, które są takim swoistym fundamentem dla innych "pisarzy"

maricn1998

• User
    • View Profile
« Reply #8 on: October 03, 2013, 19:58:55 »

Według mnie to świetny pomysł , lecz można by go było rozszerzyć . Chodzi mi tu o bossy . Czemu mają się znowu spawnować w świecie , raz zabity powinien po prostu zginąć , tak jak zwykły gracz .

Tomsky

• User
    • View Profile
« Reply #9 on: October 03, 2013, 20:14:16 »

o bossach już był inny wątek :)

Ximos

• User
    • View Profile
« Reply #10 on: October 03, 2013, 20:31:05 »

Pytanie, czy chcielibyście żeby kiedyś ktoś wyciągnął taki miecz ze skały lub skroił taki stół do własnej siedziby?

A czemu niby taki miecz nie miał by istnieć 1 w grze. Naprawdę epickie przedmioty powinny być epickie i nie rzadkie, a tylko pojedyncze na serwer. Co z tego że to będzie miecz co zeruje wytrzymałość broni przeciwnika i przebija każdy pancerz. Jest tylko jeden w grze wiec jak się 4 żuci na takiego gościa to go zabiją. W końcu ilość punktów życia nie będzie miała tu znaczenia. Jak twórcy wspomnieli nawet nowa postać w grze może zabić starego wyjadacza.

Według mnie to świetny pomysł , lecz można by go było rozszerzyć . Chodzi mi tu o bossy . Czemu mają się znowu spawnować w świecie , raz zabity powinien po prostu zginąć , tak jak zwykły gracz .

Tutaj z twoim pomysłem widzę drobny problem. W końcu jeśli chodzi o pomniejsze bosy to go niema, pewnie będzie ich wiele. Jednak bossowie tacy bardziej porządni że bez 100 osobowego oddziału się go nie pokona to będzie rzadkość. I w końcu mogą się skończyć. A tworzenie dodatku tylko po to by gracze mieli nowego bosa do pokonania w odległym miejscu twórcom nie bardzo będzie się chciało robić. Zwłaszcza że pewnie powstanie jakaś specjalizująca się w zabijaniu takich bosów grupa. Więc moim skromnym zdaniem prawdziwi bossowie powinni emigrować po pokonaniu. W jakieś odległe niezamieszkane jeszcze przez ludzi miejsce. Dzięki temu wszyscy będą mieli szansę na pokonanie bossa.

najDee

• User
    • View Profile
« Reply #11 on: October 04, 2013, 10:38:38 »

Na wstępie dziękuję za obszerny offtop w tym temacie. Mapy, bossy... rewelacja, oby tak dalej.

DrNikt
Zepsucie walorów realiów?
Przecież to są przykłady z opowieści i legend.
Na dodatek specjalnie podałem przykłady które są zbliżone do czasów w których będzie toczyć się gra.
Orientujesz się co to jest Easter Egg, bo coś chyba mylisz z głównym wątkiem fabularnym.

Ximos
Nigdzie nie napisałem, że miałoby ich być więcej niż jedna sztuka.
Epickie przedmioty będą napewno ale czy magiczne do takiego stopnia to nie wiadomo.

sprostowanie...
1. Wypowiadamy się na temat
2. Temat jest o easter egg
3. Easter egg jeśli ktoś nie wie NIC nie wnosi do gry. Działa na zasadzie "znalazłem, podziwiam, odchodzę"
4. Byłoby ich max 5 na kontynent.
5. Wszystkie z czasów średniowiecza, nie bajek, kosmosu lub ery dinozaurów.

Interesuje mnie wasze zdanie na pytania

1.Czy chcemy ingerować w te "EE"?
tzn. możliwość wyciągnięcia miecza(trzeba spełnić jakieś wymagania, zaawansowana postać będzie mogła tego dokonać)
lub np. ten okrągły stół, wtedy nie dość, że lochy trzeba oczyścić z potworów, to jeszcze potrzeba 20 chłopa by wynieść tą "ławę".

Przykłady wyssane z palca i są po to by wyjaśnić o co chodzi...

2. Czy te przedmioty mają być użytkowe(z czasem ulegną całkowitemu zniszczeniu, staną się bezużyteczne, czy tylko kolekcjonerskie? (z czasem mogą osiągnąć wielką wartość materialną)
« Last Edit: October 04, 2013, 10:48:01 by najDee »

Pan_Lemur

• Forum Supporter [non-dev]
  • User
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: October 04, 2013, 11:13:56 »

co do tego Excalibura (tak wiem że to przykład i użwyje tego jako przykład) czemu nie zrobić czegoś w stylu magica'i? tam excalibur podnosiłeś razem z kamieniem w którym był. padłem ze śmiechu.

uważam że część easterr eggs powinna mieć charakter zabawny a część charakter epicki.

i tak ten nieszczęsny excalibur powinien być użytkowy ale nie powinien się niszczyć. powinien być potężnym orężem który po prostu ignoruje pancerz ale załóżmy tylko sztuczny a nie naturalną ochronę np łuski.
wtedy ceny takich przedmiotów byłyby niesamowite bez względu czy to stół czy miecz.

i popieram tylko jeden item na grę (ma być tylko jeden MegaServer z tego co się orientuję)
Zawsze powtarzam że nóż między żebrami rozwiązuje wszystkie problemy...

Natanael

• User
    • View Profile
« Reply #13 on: October 04, 2013, 14:13:41 »

Easter Eggi oczywiście powinny się pojawić w grze ;] niech to będą rzeczy ozdobne, kolekcjonerskie,
ale bez jakiegokolwiek wpływu na naszą postać i samą grę.
Omawiany przykład Excalibura, niech on lepiej pozostanie wbity w tą skałę bez możliwości jego posiadania,
co najwyżej w pobliżu moglibyśmy znaleźć jakieś szczątki i księgę z historią miecza ;] po przeczytaniu której
dostalibyśmy wpis do Księgi osiągnięć (jeśli taka będzie istnieć)
Lub też niech to będzie jakieś zadanie, wyciągamy miecz i musimy oddać go Pani Jeziora ;]
« Last Edit: October 04, 2013, 14:21:33 by Natanael »

Rahl

• User
    • View Profile
« Reply #14 on: October 04, 2013, 14:57:49 »

W Gothicu był całkiem fajny Ester Egg. Dokładnie to nagrobki na których były ksywki twórców. Tu też można by było zrobić grobowiec bądź porozrzucane "groby twórców". Idziesz przez last a tu nagrobek i napis: Mattis, twórca teorii pyłowej (Czy: Zawalony raportami) W takim grobie można znaleźć jakiś przedmiot typu: Kostur Maga Mattisa albo Słownik poprawnej polszczyzny.

Co do mieczy i stołów...Sądzę że powinny być to przedmioty kolekcjonerskie które gracze mogą zbierać a kilka rzeczy np: Excalibur + Korona "króla Artura" da nam bonus do czegoś tam a jak w mieście wstawimy Okrągły Stół to daje nam bonus do czegoś. Chociaż zrobienie śmiechowych EE też jest dobrym pomysłem.
Pages: [1] 2 3 4